جلیقه‌ چارلز اول در در نمایشگاه "اعدام‌ها"

جلیقه‌ چارلز اول در در نمایشگاه "اعدام‌ها"

این جلیقه از جنس ابریشم تافته ممتاز است و جلوی آن لکه‌هایی دارد که به گفته موزه می‌تواند ترشحات بدن باشد. این جلیقه تنها بخش از لباس شاه‌چارلز اول نیست که در موزه لندن به نمایش در می‌آید.
کد خبر: ۷۶۶۰۰
بازدید : ۱۰۰۰۱
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
جلیقه‌ چارلز اول در در نمایشگاه
موزه لندن در سال ۱۹۲۵ این جلیقه را دریافت کرد و سندی که همراه آن بود نشان می‌داد که پادشاه در روز اعدام آن را بر تن داشت

جلیقه‌ای که شاه چارلز اول بیش از ۳۷۰ سال پیش به هنگام اعدام بر تن داشت در موزه لندن به نمایش عمومی در می‌آید. این پادشاه را در ۳۰ ژوییه سال ۱۶۴۹ میلادی جلوه انبوه تماشاگران در بیرون میهمانی‌خانه در وایتهال لندن گردن زدند.

شاه در مراسم گردن‌زنی جلیقه‌ای ابریشمی به رنگ آبی کم‌رنگ به تن داشت که قرار است اواخر امسال در نمایشگاهی به نام "اعدام‌ها" به نمایش درآید.

بعد از آن که شاه چارلز اول را به جرم خیانت اعدام کردند لباس‌های تن‌اش را نیز یک به یک به جمعیت حاضر دادند. مریل جیتر، سرپرست موزه لندن می‌گوید "خیلی جالب است که این جلیقه بسیار نادر" در نمایشگاه به نمایش در می‌آید. این نمایشگاه به اعدام‌های انجام گرفته از سال ۱۱۹۶ تا ۱۸۶۸ در لندن اختصاص دارد.

"بازه زمانی تحت پوشش این نمایشگاه حدود ۷۰۰ سال است که درآن اعدام‌های در ملاء عام در لندن بیش‌تر از هر شهر دیگری انجام می‌گرفت و چندین بار در سال جمعیت انبوهی را در پایتخت گرد می‌آورد. "

موزه لندن در سال ۱۹۲۵ این جلیقه را دریافت کرد و سندی که همراه آن بود نشان می‌داد که پادشاه در روز اعدام آن را بر تن داشت. این جلیقه از جنس ابریشم تافته ممتاز است و جلوی آن لکه‌هایی دارد که به گفته موزه می‌تواند ترشحات بدن باشد. این جلیقه تنها بخش از لباس شاه‌چارلز اول نیست که در موزه لندن به نمایش در می‌آید.
 
جلیقه‌ چارلز اول در در نمایشگاه
بلکه یک جفت دستکش، تکه‌هایی از یک ردا، یک حمایل و یک دستمال هم که در آن روز جزو پوشاک وی بودند به نمایش در می‌آید. این نمایشگاه قرار است در ماه اکتبر افتتاح شود.

منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین