سقوط قیمت طلا و ارز در بازار داخلی

سقوط قیمت طلا و ارز در بازار داخلی

این دو گروه به دلیل آثار شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد چین، بر این باورند که این فلز گرانبها در کوتاه‌مدت، پتانسیل صعود به قیمت‌های بالاتر را دارد.
کد خبر: ۷۶۶۵۲
بازدید : ۸۸۶
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
معامله‌گران بازار سکه داخلی به احتمال افزایش بهای طلای جهانی بی‌محلی کردند. روز یکشنبه، سکه از مرز ۵ میلیونی پس از ۶ روز پایین‌تر رفت و دلار هم از سطح ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی عقب نشست. سقوط سکه در حالی رخ داد که پیش‌بینی تحلیلگران و سرمایه‌گذاران خرد حکایت از رشد طلای جهانی دارد.
 
این دو گروه به دلیل آثار شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد چین، بر این باورند که این فلز گرانبها در کوتاه‌مدت، پتانسیل صعود به قیمت‌های بالاتر را دارد.

تحلیلگران و سرمایه‌گذاران بازار طلای جهانی بر افزایشی بودن قیمت این فلز گرانبها در هفته پیش‌رو اتفاق‌نظر دارند و انتظار دارند که اونس طلا بعد از اینکه هفته صعودی را پشت سر گذاشته است، باز هم بتواند به روند افزایشی خود ادامه دهد.
 
طلا در هفته‌ای که گذشت توانست بازده هفتگی ۱۲/ ۱ درصدی را به ثبت برساند و کار خود را در روز جمعه-آخرین روز کاری هفته در بازار‌های جهانی- با قیمت ۱۵۸۹ دلار به پایان برساند و با حرکتی تدریجی به سمت مرز ۱۶۰۰ دلاری حرکت کند. اکنون با توجه به اینکه هر دو گروه تحلیلگران و سرمایه‌گذاران، نظر به افزایش قیمت طلا در هفته پیش‌رو دارند، احتمال رد شدن مجدد طلا از این مرز قیمتی مهم وجود دارد.

خوش‌بینی تحلیلگران و سرمایه‌گذاران
رای‌دهندگان هفتگی سایت کیتکو درباره قیمت طلا در هفته جاری، همچنان بر افزایشی بودن قیمت این پناهگاه امن دارایی، به دلیل نگرانی‌هایی که از افت اقتصادی چین تحت‌تاثیر ویروس کرونا وجود دارد، هم‌نظر هستند. شیوع این بیماری در کشور‌های دیگر نیز به این نگرانی‌ها دامن زده است.
 
فیل فلین، تحلیلگر ارشد بازار‌ها در Price Futures Group در این باره می‌گوید: من فکر می‌کنم همچنان ما شاهد افزایش نگرانی‌ها درباره ویروس کرونا خواهیم بود. دلیل این نگرانی‌های اقتصادی از چین می‌آید، جایی که در آن شاهد تعطیل شدن شهر‌های بزرگ و کارخانه‌های بزرگ هستیم؛ موضوعی که بر اقتصاد چین تاثیرگذار است و همچنین بر روند جریان سرمایه در بازار‌های مالی نیز تاثیر می‌گذارد.
 
شرکت کردند. ۱۴ نفر از این رای‌دهندگان که معادل ۸۲ درصد کل شرکت‌کنندگان است، اعتقاد به افزایشی بودن قیمت طلا در هفته آینده دارند؛ موضوعی که نشان می‌دهد اکثریت چشمگیری به ادامه روند هفته گذشته برای این پناهگاه امن دارایی در نظر دارند.
 
از میان این ۱۷ نفر، تنها ۳ نفر از آن‌ها که معادل ۱۸ درصد باقی‌مانده تحلیلگران هستند، اعتقاد بر افت قیمت اونس طلا در هفته پیش‌رو دارند و نکته جالب اینکه هیچ کارشناسی بر خنثی بودن قیمت فلز زرد در این هفته اعتقاد ندارد. از سوی دیگر در نظر سنجی مین‌استریت که نظر سرمایه‌گذاران خرد بازار را منعکس می‌کند، ۹۹۵ نفر به‌صورت آنلاین نظر خود درباره بازار هفته آینده اعلام کردند.
 
۶۸۷ نفر از این شرکت‌کنندگان که اکثریتی به اندازه ۶۹درصد کل شرکت‌کنندگان را تشکیل می‌دهند، انتظار افزایش قیمت طلا در هفته آینده را دارند؛ هر دو گروه مین‌استریتی‌ها و وال‌استریتی‌ها با اکثریت قابل‌توجهی نسبت به روند هفته پیش‌رو خوشبین هستند.
 
۱۶۳ نفر دیگر از سرمایه‌گذاران خرد به کاهشی بودن قیمت طلا رای داده‌اند که این تعداد معادل ۱۶ درصد کل مین‌استریتی‌ها است و ۱۴۵ نفر باقی‌مانده که ۱۵درصد آخر را تشکیل می‌دهد نیز اعتقاد داشتند در هفته پیش رو قیمت طلا کاهش و افزایش چشمگیری نخواهد داشت.
 
سقوط قیمت طلا و ارز در بازار داخلی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین