تتلو آزاد شد؛ ماجرای بازداشت امیر تتلو چه بود؟

تتلو آزاد شد؛ ماجرای بازداشت امیر تتلو چه بود؟

هشتم بهمن ماه بود که امیر تتلو با انتشار تصاویری از دست‌های دست بند خورده اش اعلام کرد که به درخواست دولت ایران، توسط پلیس ترکیه بازداشت شده است. ساعتی پس از انتشار این خبر شیرزاد، رییس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی گفت: "به دنبال درخواست مراجع قضایی، و به دلیل ترغیب شهروندان و به ویژه جوانان به استفاده از موادمخدر و روان‌گردان، پلیس اینترپل برای این فرد اعلان قرمز صادر کرده بوده است. "
کد خبر: ۷۶۷۱۴
بازدید : ۶۸۴۳
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
تتلو آزاد شد؛ ماجرای بازداشت امیر تتلو چه بود؟
 
فرادید| امیرحسین مقصودلو با نام هنری "امیر تتلو" که هفته قبل در ترکیه بازداشت شده بود، شامگاه دوشنبه چهاردهم بهمن ماه از بازداشتگاه پندیک در بخش آسیایی استانبول آزاد شد.

به گزارش فرادید، کمپانی آونگ‌موزیک که ناشر برخی آثار تتلو است، اولین بار خبر آزادی او را منتشر کرد. این کمپانی اعلام کرد که با کمک وکلای بین‌المللی و حمایت رسانه‌ها، طرفداران تتلو، رای نهایی دادگاه به نفع امیر تتلو صادر و او آزاد شده است.

پس از کمپانی آونگ، امیر تتلو نیز با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامش که در میان دوستانش دیده می‌شد، این خبر را تایید کرد.

با این وجود تاکنون جزئیاتی از نحوه آزادی، علت دقیق بازداشت امیر تتلو و پرونده مرتبط با او منتشر نشده است. این در حالی ست که سخنگوی نیروی انتظامی هفته پیش گفته بود که امیرحسین مقصودلو"امیر تتلو" به درخواست پلیس اینترپل ایران و همکاری پلیس ترکیه بازداشت شده و کار‌های اداری مربوط به انتقال تتلو در دست انجام است.

ماجرای بازداشت امیر تتلو چه بود؟

هشتم بهمن ماه بود که امیر تتلو با انتشار تصاویری از دست‌های دست بند خورده اش اعلام کرد که به درخواست دولت ایران، توسط پلیس ترکیه بازداشت شده است.

روناک، مدیر برنامه‌های امیرتتلو نیز درباره جزئیات بازداشت او در اینستاگرامش نوشت: "تتلو سال‌ها ساکن ترکیه بود، اما بعد از مدت‌ها سرانجام "ویزای بریتانیا" را دریافت کرد و هنگام عزیمت به این کشور، از سوی پلیس بازداشت شد. "

ساعتی پس از انتشار این خبر شیرزاد، رییس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی گفت: "به دنبال درخواست مراجع قضایی، و به دلیل ترغیب شهروندان و به ویژه جوانان به استفاده از موادمخدر و روان‌گردان، پلیس اینترپل برای این فرد اعلان قرمز صادر کرده بوده است. "

سردار نوریان سخنگوی نیروی انتظامی نیز گفت که " به علت پرونده‌های قضایی که برای "تتلو" در ایران تشکیل شده بود، اعلان قرمز اینترپل برای این فرد اعلام و وی در ترکیه بازداشت شد. "

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری نیز در خصوص دستگیری امیر حسین مقصودلو " امیرتتلو" گفت: "فعلاً منتظر باشید. مقدمات بازگشت این خواننده به زودی فراهم خواهد شد. "

اما پس از آن، یک مقام پلیس ترکیه هم گفت که " امیرحسین مقصودلو به دلیل نقض مقررات ویزا بازداشت شده است. این مقام پلیس همچنین تایید کرده بود که در رابطه با مسائل مربوط به موادمخدر، اخطار قرمز برای او صادر شده است. "

اما چند روز بعد، از سوی برخی رسانه‌ها اعلام شد که نامه‌ای به دست آن‌ها رسیده، که مشخص می‌کند "ویزای کار موقت" امیر تتلو و دو عضو گروه موسیقی، که قرار بوده در لندن کنسرت اجرا کنند، لغو شده است.

بر اساس نامه وزارت کشور بریتانیا، ویزای کار موقت که برای برگزاری کنسرت در بریتانیا برای امیر تتلو صادر شده بود، به دلایلی از جمله "تغییر شرایط آقای مقصودلو و همراهانش نسبت به زمان اعطای ویزا" و دو عضو گروه موسیقی او لغو شده است.

در نامه لغو ویزای امیرحسین مقصودلو جزئیات حقوقی این تصمیم وزارت کشور بریتانیا آمده است که براساس تحقیقات آن ها، "کنسرتی که قرار بوده امیر تتلو در لندن اجرا کند، لغو شده و به این دلیل ویزای او هم لغو شده است. "

وکیل امیر تتلو نیز گفته بود او در بازداشتگاه پندیک در بخش آسیایی استانبول در بازداشت بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین