ریاست فدراسیون فوتبال به چه کسی می‌رسد؟

ریاست فدراسیون فوتبال به چه کسی می‌رسد؟

حبیب الله کاشانی، حسین علی قریب، امیرمسعود هراتیان، مهدی محمد نبی، هدایت الله ممبینی، رضا جلالی و محمد رضاکلایی ۷ نفری هستند که تاکنون مشخص شده برای برای پست ریاست فدارسیون فوتبال ثبت نام کرده اند. همچنین منصور قنبرزاده برای پست نایب رئیسی اول فدراسیون فوتبال؛ خداداد افشاریان، صادق درودگر، علی خطیر و علی فتح‌الله‌زاده نیز برای هیات رئیسه اعلام آمادگی و ثبت نام کردند.
کد خبر: ۷۶۹۰۸
بازدید : ۱۱۶۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
ریاست فدراسیون فوتبال به چه کسی می‌رسد؟
فرادید| ۸ دی ماه امسال بود که مهدی تاج از سمت ریاست فدراسیون فوتبال استعفا کرد و استعفای او پذیرفته شد. سخنگوی فدراسیون فوتبال هم درباره علت استعفای او گفت که "متاسفانه پس از حمله قلبی صورت گرفته قبلی در ترکیه و معالجات صورت گرفته در این کشور دومین حمله قلبی برای ریاست فدراسیون (تاج) صورت گرفت که با توجه به مشکلات به وجود آمده و توصیه پزشکان مبنی بر دوری از استرس و فعالیت سنگین، ایشان تصمیم گرفتتد ضمن انصراف از ادامه حضور، مطابق اساسنامه فعالیت‌های آتی توسط نایب رییس انجام شود. "

به گزارش فرادید، حالا پس از گذشت ۴۳ روز از استعفای تاج، قرار است انتخابات فدراسیون فوتبال در ۲۵ اسفند ماه سال جاری برگزار شود تا تکلیف رییس و ترکیب جدید هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مشخص شود.

۲۰ بهمن ماه آخرین مهلت ثبت نام برای نامزدی پست ریاست فدراسیون و هیات رئیسه فوتبال بود که ۷ نفر برای پست ریاست ثبت نام کردند. به گفته‌ی ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال، بیش از ۵۰ نفر برای تصدی پست‌های مختلف فدراسیون فوتبال ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۷ نفر نامزد ریاست فدراسیون شدند و سایرین برای کرسی‌هایی مانند نواب رئیس و عضویت در هیات رئیسه اعلام آمادگی کرده اند.

او گفته بعد از نام نویسی، نوبت به دریافت مدارک خواهد رسید و سپس کمیته بررسی صلاحیت نامزد‌ها تشکیل می‌شود تا در نهایت در ۲۵ اسفندماه سال جاری و با برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال، تکلیف رئیس و هیات رئیسه مشخص شود.

چه کسانی ثبت نام کردند؟

حبیب الله کاشانی، حسین علی قریب، امیرمسعود هراتیان، مهدی محمد نبی، هدایت الله ممبینی، رضا جلالی و محمد رضاکلایی ۷ نفری هستند که تاکنون مشخص شده برای برای پست ریاست فدارسیون فوتبال ثبت نام کرده اند.

همچنین منصور قنبرزاده برای پست نایب رئیسی اول فدراسیون فوتبال؛ خداداد افشاریان، صادق درودگر، علی خطیر و علی فتح‌الله‌زاده نیز برای هیات رئیسه اعلام آمادگی و ثبت نام کردند.

شانس چه کسی بیشتر است؟

در حال حاضر اکثر بحث‌ها روی چهره هاست و به نظر نمی‌رسد فرد دیگری در انتخابات فدراسیون فوتبال شانسی داشته باشد. اگرچه امید اهالی فوتبال به ریاست یک چهره تازه و کارآمد برای انتخاباتی است که سرنوشت فوتبال ایران در چهار سال آینده را رقم خواهد زد.

انتخاباتی که قرار است روز ۲۵ اسفند برگزار شود و یکی از پرسروصداترین اتفاقات اسفندماه ورزش ایران خواهد بود. انتخاباتی که اظهار نظر مقامات سیاسی ایران را نیز در پی خواهد داشت و البته پیش بینی می‌شود تا حد زیادی جنجالی باشد.

مسئله مهم در انتخابات فدراسیون فوتبال، موضوع لابی هیئت‌ها در انتخاب رئیس است که یک معضل بزرگ و یک ضعف غیرقابل کتمان اساسنامه فدراسیون فوتبال به شمار می‌آید. چرا که هیئت‌ها با حداقل اثر در اداره فوتبال، در صورت تجمیع آرا نیروی اصلی انتخابات به شمار می‌آیند و لابی با آن‌ها اثرگذاری اصلی را در انتخابات رئیس خواهد داشت.

با این حال، نام حسین قریب مدیرعامل سابق تیم استقلال، مهدی محمدنبی، دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال و هدایت الله ممبینی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و رئیس کمیته داوران این فدراسیون بیش از دیگران برای رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون فوتبال شنیده می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین