میزبانی فوتسال قهرمانی آسیا، مانور یا واقعیت؟

میزبانی فوتسال قهرمانی آسیا، مانور یا واقعیت؟

از سوی دیگر خبر درخواست ایران برای میزبانی بازی‌ها می‌تواند مانور خوبی برای سرپوش گذاشتن فدراسیون فوتبال بر برخی نقاط ضعف خود هم باشد.
کد خبر: ۷۷۱۲۴
بازدید : ۶۷۵
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
میزبانی فوتسال قهرمانی آسیا، مانور یا واقعیت؟
 
فدراسیون فوتبال ایران در شرایطی برای میزبانی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا درخواست داده که دریافت میزبانی این بازی‌ها شرایط خاصی دارد. فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که پس از تعویق بازی‌های فوتسال قهرمانی ۲۰۲۰ آسیا به دلیل شیوع بیماری کرونا، تمایل به میزبانی این رقابت‌ها دارد.

بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال داود پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال در جریان سفری که همراه با تیم زیر ۲۰ سال ایران به تایلند داشته با مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد مذاکره شده و با توجه به قوانین سختگیرانه ترکمنستان میزبان کنونی رقابت‌ها در مورد بهداشت و احتمال انصراف این تیم از میزبانی، درخواست خود برای برگزاری بازی‌ها در ایران را ارائه داده است و این درخواست امروز به صورت کتبی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده است.

این درحالی است که فدراسیون فوتبال ایران پیش از این حدود یکسال و نیم در ماجرای مربوط به میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ فوتسال نیز مانور داد و در شرایطی که مشخص بود میزبانی به ایران نمی‌رسد و ایران همه فرم‌های مربوطه برای برگزاری بازی‌ها و موافقت مقامات را جلب نکرده، اما فدراسیون فوتبال تا روز‌های منتهی به معرفی میزبان، ایران را شانس نخست کسب میزبانی می‌دانست که در نهایت به لیتوانی رسید.

برای میزبانی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا که سال‌هاست در ایران برگزار نشده و در صورت وقوع آن بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی است که در ساله‌ای اخیر به میزبانی ایران برگزار می‌شود امکانات و شرایطی لازم است که ایران از برخی کشور‌های متقاضی دیگر از این حیث عقب‌تر است.

داشتن چند سالن استاندارد در یک شهر، هتل‌های مناسب، پرواز‌های متعدد، ورود بانوان به سالن و... از جمله شرایطی است که ایران باید آن را برای بازرسان کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد قبول قرار دهد. به نظر می‌رسد بخش دیگر ماجرا که اهدای دو کفپوش استاندارد و گرانقیمت به تیم میزبان و پول زیادی که از بابت میزبانی از سوی AFC به تیم میزبان داده می‌شود باعث شده است تا ایران به دریافت این میزبانی مصمم شود.
 
از سوی دیگر خبر درخواست ایران برای میزبانی بازی‌ها می‌تواند مانور خوبی برای سرپوش گذاشتن فدراسیون فوتبال بر برخی نقاط ضعف خود هم باشد. هر چه باشد برگزاری این رویداد‌ها در ایران اتفاق بزرگی است و اگر این مانور به واقعیت تبدیل شود بدون تردید دستاورد بزرگی برای فوتسال و فدراسیون فوتبال ایران خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه