تفکیک اجسام متحرک با دوربین سه بعدی

تفکیک اجسام متحرک با دوربین سه بعدی

دوربین‌های سمنتیک که می‌توانند ترکیب‌بندی اجسام گوناگون را از هم تفکیک کنند، نقش مهمی در کاربرد‌های رباتیک و به خصوص خودرو‌های خودران در آینده دارند.
کد خبر: ۷۷۳۹۰
بازدید : ۹۳۷۴
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
تفکیک اجسام متحرک با دوربین  سه بعدی
 
یک شرکت فرانسوی موسوم به "اوت‌سایت" (Outsight) موفق شده جایزه معتبر موسوم به "PRISM Award" را برای فناوری دوربین سه‌بعدی خود دریافت کند. این جایزه که توسط متخصصان حوزه لیزر و فناوری نوری به اوت‌سایت اهدا شده، به جوایزی که این شرکت در نمایشگاه "CES ۲۰۲۰" موفق به کسب آن شده، اضافه می‌شود.

فناوری موسوم به "دوربین سمنتیک" (semantic camera) این شرکت، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. دوربین‌های سمنتیک که می‌توانند ترکیب‌بندی اجسام گوناگون را از هم تفکیک کنند، نقش مهمی در کاربرد‌های رباتیک و به خصوص خودرو‌های خودران در آینده دارند. کاربرد‌های این فناوری، ماشین‌های تحت کنترل انسان، تجهیزات معدن‌کاری و هلیکوپتر‌ها را شامل می‌شوند.

"راول براوو" (Raul Bravo)، از بنیانگذاران اوت‌سایت گفت: دوربین سمنتیک سه‌بعدی ما نه تنها می‌تواند بر مشکلات ایمنی رانندگی غلبه کند، بلکه ارزش منحصر به فردی به حوزه‌هایی مانند مدیریت زیرساخت بدهد. ما با ارائه اطلاعاتی که حقیقت جهان را نشان می‌دهند، قانع شدیم که باید جهانی از کاربرد‌های جدید آغاز شود و این تنها آغاز کار است.

فناوری جدید اوت‌سایت، لیزری با قدرت پایین است که در یک ابزار خودکار جای می‌گیرد و می‌تواند به بررسی محیط اطراف بپردازد و ترکیب شیمیایی اجسام را ثبت کند. این نوع درک محیط، به ماشین‌ها کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری را در موقعیت‌های ضروری بگیرند.

این دوربین می‌تواند به ماشین‌ها در بررسی و درک دقیق محیط از فاصله صد‌ها متر کمک کند و ترکیب سازنده اشیا را تشخیص دهد. این فناوری می‌تواند در شناسایی و ردیابی اجسام متحرک به کار برود و برای استفاده در وسایل نقلیه خودران نیز کارآمد باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین