زباله‌های بیمارستان‌های دارای بیمار کرونا چگونه امحا می‌شود؟

زباله‌های بیمارستان‌های دارای بیمار کرونا چگونه امحا می‌شود؟

افراد بیماری که علائم شبه آنفلوانزا داشته و ماسک استفاده می‌کنند ترجیحا ماسکی را که استفاده کردند، ابتدا داخل کیسه فریزر قرار داده و درب آن را ببندند و آن را در سطل زباله درب بسته قرار دهند.
کد خبر: ۷۷۴۰۳
بازدید : ۴۳۴۹
۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
زباله‌های بیمارستان‌های دارای بیمار کرونا چگونه امحا می‌شود؟
 
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره نحوه امحاء زباله‌های عفونی در بیمارستان‌هایی که بیمار کرونایی دارند، توضیح داد.

دکتر کیانوش جهانپور درباره نحوه امحاء زباله‌های عفونی در بیمارستان‌هایی که بیمار کرونایی دارند، گفت: به هر حال یکی از دلایلی که ما استفاده از ماسک را برای جمعیت عادی توصیه نمی‌کنیم، ضمن اینکه اثرگذاری زیادی در پیشگیری از ابتلا به بیماری ندارد، بحث امحاء آن هم مطرح است.

وی افزود: باید توجه کرد که امحاء ماسک دارای پروتکل است و مانند ماسک‌های بیمارستانی جزو زباله‌های بیمارستانی و عفونی قلمداد می‌شود.

جهانپور ادامه داد: در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، زباله‌های عفونی ابتدا گندزدایی شده و غیرعفونی می‌شوند و سپس به همراه سایر زباله‌های بیمارستانی طبق پروتکل‌های موجود دفن می‌شود.

وی بار دیگر ضمن توصیه به مردم عادی که از ماسک استفاده نکنند، گفت: افراد بیماری که علائم شبه آنفلوانزا داشته و ماسک استفاده می‌کنند ترجیحا ماسکی را که استفاده کردند، ابتدا داخل کیسه فریزر قرار داده و درب آن را ببندند و آن را در سطل زباله درب بسته قرار دهند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه