اعدام کارتن‌خوابی که ۲ نفر را کشت

اعدام کارتن‌خوابی که ۲ نفر را کشت

نخستین قتل را سال ۹۳ در منطقه یوسف‌آباد، کنار اتوبان کردستان انجام دادم و پیرزنی را به قتل رساندم.
کد خبر: ۷۷۵۲۸
بازدید : ۱۰۸۷۱
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
اعدام کارتن‌خوابی که ۲ نفر را کشت
 
مرد جوانی که به اتهام کابل‌دزدی دستگیر شده و در روند تحقیقات به دو قتل اعتراف کرده بود، در نهایت به دار مجازات آویخته شد. این جوان کارتن‌خواب که سال ۹۵ به اتهام سرقت کابل برق دستگیر شده بود، در بازجویی‌ها علاوه‌بر ۳۱ فقره سرقت، به دو قتل در پایتخت اقرار کرد.
 
ماجرای دستگیری او به ۷ اردیبهشت سال ۹۵ بازمی‌گردد که مأموران پلیس شهرستان شازند اراک هنگام گشت‌زنی به جوانی که روی پل عابر پیاده ایستاده بود مشکوک شدند و او را در حال سرقت کابل برق دستگیر کردند. مأموران در بازرسی وسایل این متهم حدود ۳۰ کیلوگرم کابل برق کشف کردند که همان روز سرقت کرده بود.

سارق ۲۹ ساله به نام حمید در پلیس آگاهی شهرستان شازند اراک گفت: برای تأمین مخارج زندگی دست به سرقت زده است.
 
حمید ابتدا اصرار داشت که فقط این سرقت را انجام داده، اما وقتی با انجام انگشت‌نگاری و استعلام مشخص شد که او سابقه‌دار است و پیش از این به زندان رفته، مجبور به اقرار شد و گفت: حدود پنج سال پیش به‌خاطر اختلافاتی که از کودکی با پدرم داشتم، از خانه‌مان در یکی از شهرستان‌های غربی کشور فرار کردم و مجبور شدم برای تأمین مخارج زندگی‌ام سرقت کنم.
 
چون خانه‌ای نداشتم، به شهر‌های مختلف سفر می‌کردم و هربار پس از سرقت به شهر دیگری کوچ می‌کردم و در جا‌های مختلف مثل پارک‌ها، کوه یا کنار خیابان می‌خوابیدم. ضمن اینکه اعتیاد داشتم.

بازجویی‌ها از متهم ادامه داشت تا اینکه او راز دو جنایت را فاش کرد و گفت: نخستین قتل را سال ۹۳ در منطقه یوسف‌آباد، کنار اتوبان کردستان انجام دادم و پیرزنی را به قتل رساندم. قصد سرقت از پیرزن را داشتم، اما او مقاومت کرد. همین شد که با هم درگیر شدیم و با آجر ضربه‌ای به سرش زدم و او را کشتم.

متهم درباره دومین قتل که زمستان سال ۹۴ در غرب پایتخت انجام داده بود نیز گفت: آن روز به پارکی در منطقه جنت‌آباد رفتم و دختر و پسری را در آلاچیق پارک دیدم. پسر جوان گفت: چرا چپ نگاه می‌کنی و همین باعث درگیری ما شد.
 
آن‌قدر عصبی بودم که با چاقو ضربه‌ای به او زدم و فرار کردم. در این مدت بار‌ها خواستم به کلانتری جنت‌آباد بروم و خودم را تسلیم کنم، اما نتوانستم. اما واقعا پشیمانم و به‌خاطر عذاب وجدانی که لحظه‌ای رهایم نمی‌کرد تصمیم گرفتم راز هر دو جنایت را فاش کنم تا به آرامش برسم.
 
به‌این‌ترتیب پرونده برای رسیدگی به دو قتلی که حمید اعتراف کرده بود در تهران انجام داده است به دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد و، چون پرونده قتل در پارک، در شعبه ششم بازپرسی جنایی در حال رسیدگی بود، پرونده قتل پیرزن نیز در اختیار شعبه ششم دادسرای جنایی قرار گرفت.
 
به‌این‌ترتیب متهم پس از تکمیل تحقیقات با کیفرخواست، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت و به دوبار قصاص با پرداخت تفاضل دیه محکوم شد. حکم صادره به تأیید قضات دیوان‌عالی کشور رسید و پس از استیذان برای اجرا به دادسرای جنایی تهران ارسال شد. در نهایت این متهم هفته گذشته به دار مجازات آویخته شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین