ابتلای نوزاد استرالیایی به کرونا

ابتلای نوزاد استرالیایی به کرونا

نتیجه آزمایش کرونای این نوزاد یک روز پس از تأیید ابتلای مادر ۴۰ ساله‌اش به این ویروس، مثبت اعلام شد. این مادر و فرزند روز یکشنبه از ایران به کوالالامپور و سپس به آدلاید سفر کردند.
کد خبر: ۷۷۷۶۱
بازدید : ۶۱۹۶
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
ابتلای نوزاد استرالیایی به کرونا
در جنوب استرالیا در حال حاضر چهارده نفر منتظر نتایج آزمایش کوید-۱۹هستند  

یکی از دو مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در جنوب استرالیا نوزادی ۸ ماهه است. به گفته مقامات بهداشتی، نتیجه آزمایش کرونای این نوزاد یک روز پس از تأیید ابتلای مادر ۴۰ ساله‌اش به این ویروس، مثبت اعلام شد. این مادر و فرزند روز یکشنبه از ایران به کوالالامپور و سپس به آدلاید سفر کردند.

هر دوی آن‌ها در در مرکز پزشکی فلیندر ایزوله شده‌اند، اما گفته می‌شود که در حال حاضر وضعیت آن‌ها پایدار است. دومین مورد جدید که روز پنج شنبه نتیجه آزمایش وی مثبت اعلام شد مرد ۵۸ ساله‌ای بود که از تایوان به بریزبن سفر کرده بود و سپس روز سه شنبه به آدلاید رفته بود.

وی در بیمارستان رویال آدلاید ایزوله شده و تحقیقات در مورد چگونگی ابتلای وی شروع شده است. دو مورد جدید، یعنی ششمین و هفتمین فرد مبتلای تأیید شده، در جنوب استرالیا هستند. یک خانم ۲۴ ساله نیز که روز چهارشنبه نتیجه آزمایش وی مثبت اعلام شد، در بیمارستان رویال آدلاید بستری است و وضعیت او پایدار گزارش شده است.

او اخیرا به اروپا، از جمله ایتالیا، سفر کرده و در تاریخ ۲۹ فوریه از طریق ابوظبی به سیدنی و سپس به آدلاید بازگشته بود.در جنوب استرالیا در حال حاضر چهارده نفر منتظر نتایج آزمایش کوید-۱۹هستند.

در این کشور تا کنون دو نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند، از جمله یک زن ۹۵ ساله که در یکی از بیمارستان‌های سیدنی درگذشته است.

استرالیا و ژاپن به لیست تقریبا ۱۰۰ کشوری پیوسته‌اند که ورود مسافران از کره جنوبی را محدود کرده‌اند. دبیر کل سازمان بهداشت جهانی از تمام کشور‌ها خواسته است که با این ویروس مقابله کنند.

تدروس ادهانون، گفته است این بیماری همه‌گیر قابل مهار است به شرط اینکه همه کشور‌ها با سرعت، برنامه و عزم راسخ با آن مقابله کنند. ویروس کرونای جدید، که نام علمی آن کوید-۱۹ است، تاکنون نزدیک به ۹۷۰۰۰ نفر را در سرتاسر جهان مبتلا کرده و جان بیش از ۳۳۰۰ نفر را گرفته است.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه