مرد عنکبوتی و صعود به برج ۱۴۵ متری!

مرد عنکبوتی و صعود به برج ۱۴۵ متری!

لیان روز چهارشنبه چهارم مارس این برج مرتفع را تنها در مدت ۲۵ دقیقه فتح کرد. او در حالی دست به این ماجراجویی زد که تجهیزات ایمنی با خود به همراه نداشت. آلیان که اکنون ۵۷ ساله دارد معمولا در صعود‌های خود از تجهیزات ایمنی استفاده نمی‌کند.
کد خبر: ۷۷۸۰۳
بازدید : ۵۲۴۱
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
مرد عنکبوتی و صعود به برج ۱۴۵ متری!
 
مرد عنکبوتی فرانسوی این بار با صعود به یک برج ۱۴۵ متری در مدت تنها ۲۵ دقیقه به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد. مرد میانسال فرانسوی که با صعود به برج‌ها و ساختمان‌های بلند در فرانسه به «مرد عنکبوتی فرانسه» مشهور شده، این بار دست به یک ماجراجویی خطرناک دیگر زد. «آلیان رابرت» در این ماجراجویی خطرناک اقدام به بالا رفتن از برج ۱۴۵ متری " آگبار " در بارسلونا اسپانیا کرد.

آلیان روز چهارشنبه چهارم مارس این برج مرتفع را تنها در مدت ۲۵ دقیقه فتح کرد. او در حالی دست به این ماجراجویی زد که تجهیزات ایمنی با خود به همراه نداشت. آلیان که اکنون ۵۷ ساله دارد معمولا در صعود‌های خود از تجهیزات ایمنی استفاده نمی‌کند.

در در تایم لپسی که توسط " آدام لاک وود "، دوست آلیان تهیه شده، آلیان را در حال صعود به این برج مرتفع نشان می‌دهد. این ویدئو که از زوایای مختلف تهیه شده است صعود دلهره آور این مرد عنکبوتی به برج آگبار را به تصویر می‌کشد.
 
در صحنه‌هایی از این ویدئو شاهدان عینی و پلیس که در حال تماشای صعود آلیان هستند دیده می‌شوند. پلیس بارسلون پس از پایین آمدن آلیان در میان تشویق‌های شاهدان عینی اقدام به بازداشت او کرد.

آلیان پیش از صعود به آگبار در گفتگو با AFP TV هدف خود از این صعود را اعتراض به وحشت همگانی از ویروس کشنده کرونا در جهان اعلام کرد. او در این باره گفت: «آنچه امروز بیشتر از ویروس کرونا در جهان مسری‌تر شده، کروناویروس نیست بلکه ترس از آن است. احتمالا حدود ۳ میلیارد نفر در جهان از اینکه جهان قادر به کنترل آن نخواهد بود دچار ترس و وحشت شده اند.
 
من به این برج بدون طناب صعود کردم که برای بسیاری ترسناک است. ویروس کرونا نیز چنین است. از نظر من ما می‌توانیم درباره ترسی که قابل کنترل است صحبت کنیم.»

گفتنی است؛ آلیان تاکنون به بیش از ۱۰۰ برج بلند جهان از جمله برج خلیفه در دبی، برج ایفل در پاریس، برج‌های دو قلوی پتروناس در مالزی و برج اُپرا هاوس در سیدنی بدون تجهیزات صعود کرده است. صعود چند ماه پیش او به یک برج ۴۸ طبقه در پاریس خبرساز شده بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین