محاسبه کالری؛ چگونه کالری را محاسبه کنیم؟

محاسبه کالری؛ چگونه کالری را محاسبه کنیم؟

تمام رژیم های غذایی و برنامه های کاهش وزن بر اساس کالری برنامه ریزی شده اند. پس دانستن طریقه محاسبه کالری مورد نیاز بدن امری مهم در این زمینه محسوب می شود. در ادامه با ما باشید تا جواب چگونه کالری را محاسبه کنیم را بگیرید.
کد خبر: ۷۷۸۸۱
بازدید : ۱۱۵۴۳
۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵

محاسبه کالری؛ چگونه کالری را محاسبه کنیم؟

فرادید| کالری واحد انرژی غذایی است. یکی از اثرات غذایی که ما می‌خوریم تامین انرژی برای بدن ما می‌باشد تا بدن ما بتواند نیروی لازم را برای حرکات و کار‌های ارادی و غیر ارادی خود به دست آورد. حرکات و کار‌هایی مانند راه رفتن، انجام کار‌های شخصی، ورزش و کار‌های بدنی در حرفه‌های مختلف ارادی است. اما حرکات غیر عادی مانند حرکات قلب و دستگاه گردش خون، دستگاه تنفس، حرکات معده و روده‌ها و ... می‌باشد باید دانست که تولید و ساخته شدن بعضی از مواد در بدن احتیاج به انرژی دارد.

به گزارش فرادید، چند کالری در این غذا هست؟ ” به کار بردن این جمله وقتی به یک غذا نگاه می‌کنید بسیار شایع است. کالری چیست؟ چرا اینقدر مقدار کالری‌ها برایمان اهمیت دارد؟ عبارت کالری را برای اندازه گیری مقدار انرژی موجود در غذا‌ها به کار می‌برند. وقتی می‌خواهیم بدانیم چه مقدار کالری در یک غذا موجود است، اساسا می‌خواهیم بدانیم یک غذا چه مقدار انرژی می‌تواند مهیا کند.


تاریخ به کار بردن عبارت کالری بامی گردد به سال ۱۸۶۳ جایی که از آن استفاده شد تا محاسبه شود چه مقدار انرژی برای رساندن یه کیلوگرم آب به یک درجه سلسیوس لازم است. برچسب‌های اطلاعات تغذیه‌ای که روی بسته‌های غذایی می‌بینیم بر اساس کیلو کالری است. یک کیلو کالری برابر است با ۱.۰۰۰ کالری کوچک.


با این حال، معمولا کیلو از این عبارت حذف می‌شود و کالری به جای کیلو کالری استفاده می‌شود. تنظیم کالری را اصلی است که می‌توانیم از طریق آن روی وزن تاثیر بگذاریم. در بسیاری از برنامه‌های غذایی که قصدشان کاهش وزن است اصلی‌ترین کاری که انجام می‌شود حذف کالری‌های اضافه است. توضیحش نیز بسیار ساده است اگر به اندازه کافی کالری دریافت نکنید بدن برای تامین انرژی خود به سوزاندن چربی‌ها رو می‌آورد.


با این حال هرچه افراد بیشتر برنامه‌های غذایی کوتاه مدت انجام دهند ثبات وزن کم شده نیز پایین‌تر می‌آید. چیزی که در حال حاضر کمیت کالری به حساب می‌آید تنها چیزی نیست که روی تعادل انرژی تاثیر می‌گذارد. کیفیت آن کالری‌ها نیز یکی از اجزای مهم این معادله به حساب می‌آیند.

از محاسبه آنلاین کالری استفاده کنید:‌

می‌توانید کالری مورد نیاز خود را از طریق برنامه‌های آنلاین محاسبه کنید.

این راه شاید راحترین روش برای محاسبه کالری مورد نیاز باشد تا از معادلات پیچیده ریاضی استفاده کنید.

می‌توان از وبسایت‌های متفاوتی که کالری مورد نیاز را بر اساس وزن و دیگر فاکتور‌ها محاسبه می‌کنند، استفاده کرد. مطمئن شوید که از سایت معتبری استفاده می‌کنید نه از وبلاگ‌ها یا سایت‌های شخصی.

اکثر وبسایت‌ها از روش محاسبه مشابهی استفاده می‌کنند. می‌توانید قد، وزن، جنسیت، سن و سطح فعالیت روزانه خود را وارد کنید. این اطلاعات خود را آماده و در دسترس قرار دهید.
محاسبه کالری؛ چگونه کالری را محاسبه کنیم؟

نرخ واکنش‌های متابولیکی بدن خود یا معادلات BMR را مشخص کنید:

BMR برابر با مقدار کالری مورد نیاز برای فعالیت‌های روزانه می‌باشد و همان نرخ سوخت و ساز بدن یا مقدار کالری است که در حالت استراحت می‌سوزد.

بدن شما نیاز به مقداری کالری برای زنده ماندن و عملکرد نرمال، می‌باشد. هر عملی که شما انجام می‌دهید از جمله ضربان قلب، نفس کشیدن، هضم غذا و… نیاز به انرژی دارد؛ که مقدار کالری مورد نیاز برای این اعمال به عنوان کالری کلی مورد نیاز روزانه محاسبه می‌شود.

معادله BMR برای زنان متوسط امریکایی عبارت است از: (۴.۷ * قد به اینج) + (۴.۳۵* وزن به پوند) – (۴.۷ * سن به سال). در انتها ۶۵۵ را به جمع این اعداد اضافه کنید.

معادله BMR برای مردان متوسط امریکایی عبارت است از: (۱۲.۷ * قد به اینچ) + (۶.۲۳ * وزن به پوند) – (۶.۸ * سن به سال). در انتها عد ۶۶ را به جمع اعداد اضافه کنید.

ممکن است که تمایل داشته باشید از BMR خود در معادله هریس بندیکت استفاده کنید تا میزان کالری مورد نیاز روزانه خود را محاسبه کنید.

میزان انرژی کلی خود را با استفاده از معادله هریس بندیکت محاسبه کنید:

معادله هریس بندیکت می‌تواند به شما در محاسبه میزان کالری که باید در طول روز بسوزانید کمک می‌کند.

با ضرب کردن عدد BMR خود در سطح فعالیت روزانه میزان واقعی کالری کلی مورد نیاز روزانه خود را بدست می‌آورید.

اگر فعالیت روزانه زیادی ندارید عدد BMR خود را در ۱.۲ ضرب کنید.

اگر فعالیت زیادی دارید (۱ تا ۳ روز در هفته ورزش می‌کنید) میزان BMR خود را در ۱.۳۷۵ ضرب کنید.

اگر فعالیت متوسطی دارید عدد BMR خود را در ۱.۵۵ ضرب کنید.

اگر فعالیت بالایی دارید (به ورزش‌های سخت مشغول هستید و ۶ تا ۷ روز هفته آن را انجام می‌دهید) عدد BMR خود را در ۱.۷۲۵ ضرب کنید.

اگر فعالیت‌های اضافی انجام می‌دهید (افرادی که دارای شغل‌های هستند که فعالیت فیزیکی بالایی دارد) عدد BMR خود را در ۱.۹ ضرب کنید.
محاسبه کالری؛ چگونه کالری را محاسبه کنیم؟

درصد چربی بدن خود را محاسبه کنید:

افرادی که دارای چربی بدن کم و مقدار بیشتری ماهیچه هستند ممکن است به کالری روزانه بیشتری نسبت به افراد دیگر نیاز داشته باشند.

اگر ورزشکار هستید یا به طور طبیعی چربی بدنتان کم است ممکن است به مقدار بیشتری کالری که از طریق وبسایت‌ها یا معادلات محاسبه کرده اید نیاز داشته باشید.

توده‌های ماهیچه‌ای بدن بیشتر از توده‌های چربی به کالری نیاز دارند. خوردن مقدار کمی ماده غذایی ممکن است به شما همان مقدار کالری که نیاز دارید را بدهد.

همیشه به خاطر داشته باشید که افراد چاق یا دارای اضافه وزن ممکن است کالری که از طریق فرمول بندیکت محاسبه می‌کنند بیشتر از نیاز روزانه شان باشد.

از کالری‌های مورد نیاز بدن برای مدیریت سلامتی خود استفاده کنید:

با یک متخصص تغذیه قرار ملاقات بگذارید. این متخصصان قادرند که اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار دهند. آن‌ها به شما راهنمایی خواهند کرد که چگونه از کالری مورد نیاز روزانه خود برای سلامتی استفاده کنید. این قرار ملاقات بخصوص برای افرادی که دارای شرایط خاص پزشکی هستند حائز اهمیت می‌باشد.

متخصصان تغذیه ممکن است که در زمینه خاصی فعالیت کنند به عنوان مثال در زمینه اضافه وزن، رژیم غذایی برای ورزشکاران و…. پس قبل از وقت ملاقات گرفتن حیطه کاری متخصص خود را مشخص کنید.
محاسبه کالری؛ چگونه کالری را محاسبه کنیم؟

از تمام کالری مورد نیاز خود برای کاهش وزن استفاده کنید:

برخی از افراد می‌خواهند که چگونه می‌توانند با سوزاندن انرژی به صورت روزانه وزن کم کنند. اگر تمایل به کاهش وزن دارید روزانه ۵۰۰ کالری بسوزانید این مقدار سوزاندن کالری بدون ضرر است و می‌توانید ۱ تا ۲ پوند در هفته وزن کم کنید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین