کاهش عملکرد ریه در بهبودیافتگان کرونا

کاهش عملکرد ریه در بهبودیافتگان کرونا

اثر درازمدت ویروس کرونا بر بیماران بهبودیافته، مثل احتمال تشکیل فیبروز ریه، هنوز مشخص نیست. او توصیه کرد بیماران مرخص شده ورزش‌های قلبی-عروقی، مثل شنا، انجام دهند تا به بهبود ریه خود کمک کنند.
کد خبر: ۷۸۱۰۱
بازدید : ۹۲۲۹
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
کاهش عملکرد ریه در بهبودیافتگان کرونا
 
پزشکان هنگ‌کنگی می‌گویند بیماران بهبودیافته کرونا ممکن است دچار کاهش عملکرد ریه شوند، به طوری که بعضی از آن‌ها در هنگام پیاده‌روی سریع به نفس‌نفس می‌افتند.

پس از بررسی وضعیت بیش از ده بیماری که بعد از ابتلا به کووید۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده بودند، مدیریت بیمارستان‌های هنگ‌کنگ یافته‌های خود را منتشر ساخت. دو یا سه نفر از بیماران مرخص‌شده نمی‌توانستند کار‌هایی را که در گذشته قادر به انجام آن بودند انجام دهند.

به گزارش «ساوث چاینا مورنینگ پست»، دکتر اُون سانگ تاک‌یین، رئیس مرکز بیماری‌های عفونی مدیریت بیمارستان‌های هنگ‌کنگ، روز سه‌شنبه گفت: «این افراد اگر کمی تندتر راه بروند به نفس‌نفس می‌افتند. عملکرد ریه بعضی از بیماران ممکن است پس از بهبود ۲۰ تا ۳۰ درصد پایین‌تر بیاید.»

آقای سانگ گفت: از بیماران آزمایش‌هایی برای سنجش میزان عملکرد ریوی باقیمانده گرفته خواهد شد. او همچنین گفت: از فیزیوتراپی برای تقویت ریه آن‌ها استفاده می‌شود. در بررسی تصاویر اسکن ریه ۹ بیمار آلوده، الگو‌هایی شبیه شیشه یخ زده در ریه همه آن‌ها یافت شد که حاکی از آسیب‌دیدگی عضو بود.

آقای سانگ گفت: اثر درازمدت ویروس کرونا بر بیماران بهبودیافته، مثل احتمال تشکیل فیبروز ریه، هنوز مشخص نیست. او توصیه کرد بیماران مرخص شده ورزش‌های قلبی-عروقی، مثل شنا، انجام دهند تا به بهبود ریه خود کمک کنند.

هنگ‌کنگ تا کنون ۱۳۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا را تأیید کرده است که چهار نفر از آن‌ها پس از مشخص شدن نتیجه آزمایش فوت کرده‌اند.

هنگ‌کنگ روز پنجشنبه اعلام کرد مسافرانی که از کشور‌های منطقه شنگن اروپا می‌آیند از ۱۷ مارس در قرنطینه ۱۴ روزه قرار خواهند گرفت.

هنگ‌کنگ همچنین برای سفر به کشور‌های اروپایی هشدار قرمز صادر کرد و از افرادی که قصد سفر به آن کشور‌ها را دارند خواست در برنامه خود تجدید نظر و از انجام سفر‌های غیرضروری خودداری کنند.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین