سریال‌های نوروزی که در عید کرونایی خواهید دید
جزئیات و زمان پخش سریال‌های نوروزی؛

سریال‌های نوروزی که در عید کرونایی خواهید دید

شبکه یک فصل ششم از مجموعه تلویزیونی «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم را برای نوروز ۹۹ در نظر گرفته است. فصل ششم مجموعه تلویزیونی پایتخت در ۱۵ قسمت هر شب ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش می‌شود. پایتخت از جمله آثاری است که با بهره گیری از همه عوامل موفقیت (فیلمنامه روان، بازیگران خوب، کارگردان با تجربه و...) نه تنها در تلویزیون ماندگار شده که ادامه و استمرار پیدا کرده است؛ فصل اول، نوروز ۱۳۹۰؛ فصل دوم، نوروز ۱۳۹۲؛ فصل سوم، نوروز ۱۳۹۳؛ فصل چهارم، رمضان ۱۳۹۴؛ فصل پنجم نوروز ۱۳۹۷ پخش شد و فصل ششم برای نوروز ۱۳۹۹ آماده شده است.
کد خبر: ۷۸۲۳۵
بازدید : ۴۲۲۹
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱
سریال‌هایی نوروزی که در عید کرونایی خواهید دید
 
فرادید| گسترش ویروس کرونا، بخش اعظم جمعیت کشور را خانه نشین کرده است و صداوسیما برا تنوع بخشیدن به برنامه‌های نوروزی خود و نگه داشتن مخاطبان پای تلویزیون برای شبکه یک، دو، سه و پنج سریال‌های طنز را تدارک دیده است. سریال‌هایی که تمام توان خود را به کار گرفته اند تا مخاطبان میلیون را راضی کنند.

به گزارش فرادید، رسانه ملی نسبت به نوروز سال‌های پیشین وظیفه سنگین تری به دوش دارد، آن هم در حالی که شعار در خانه بمانیم به عنوان یک اصل در دستور کار خانواده‌ها و ستاد ملی مقابله به کرونا برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس قرار گرفته است. البته این یک فرصت بزرگ برای رسانه ملی است تا اعتماد بخشی از مخاطبان از دست رفته را به خود جلب کند.

براساس اطلاع رسانی صداوسیما سریال‌های «پایتخت ۶»، «کامیون»، «دوپینگ» و «میان بر» چهار سریالی هستند که در ایام نوروز قرار است از آنتن شبکه‌های یک، دو، سه و پنج پخش شوند.
 

سال ششم "سریال پایتخت"

سریال‌هایی نوروزی که در عید کرونایی خواهید دید

شبکه یک فصل ششم از مجموعه تلویزیونی «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم را برای نوروز ۹۹ در نظر گرفته است. فصل ششم مجموعه تلویزیونی پایتخت در ۱۵ قسمت هر شب ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

پایتخت از جمله آثاری است که با بهره گیری از همه عوامل موفقیت (فیلمنامه روان، بازیگران خوب، کارگردان با تجربه و...) نه تنها در تلویزیون ماندگار شده که ادامه و استمرار پیدا کرده است؛ فصل اول، نوروز ۱۳۹۰؛ فصل دوم، نوروز ۱۳۹۲؛ فصل سوم، نوروز ۱۳۹۳؛ فصل چهارم، رمضان ۱۳۹۴؛ فصل پنجم نوروز ۱۳۹۷ پخش شد و فصل ششم برای نوروز ۱۳۹۹ آماده شده است.

داستان «پایتخت ۶» با فوت بابا پنجعلی آغاز می‌شود و روح او در سریال حضور دارد. بهبود فریبا نیز پس از سال‌ها به ایران باز می‌گردد، اما ماجرا‌هایی برایش پیش می‌آید که فهمیه را از شوهر سابقش دلسرد می‌کند. بهتاش که در فصل پیش بیکار بود، حالا دروازه بان تیم فوتبال نساجی مازندران شده است و سیاسی شدن نقی معمولی نیز از دیگر موضوعات این فصل از مجموعه «پایتخت» است.

محسن تنابنده، ریما رامین‌فر، احمد مهران‌فر، مهران احمدی، هومن حاجی عبداللهی، بهرام افشاری، نسرین نصرتی، سارا و نیکا فرقانی، عطیه جاوید، سلمان خطی، ابوالفضل رجبی، غلامعلی رضایی بازیگران اصلی این سریال هستند.

 

اطیابی کارگردان "تگزاس" این بار با سریال "کامیون"

سریال‌هایی نوروزی که در عید کرونایی خواهید دید

مجموعه تلویزیونی «کامیون» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی در ۳۰ قسمت ۴۲ دقیقه‌ای برای شبکه دو تولید شده است که در ایام نوروز هر شب ساعت ۲۱ روی آنتن می‌رود.

سید مسعود اطیابی را پیشتر و به واسطه ساخته فیلم‌های کمدی پرفروشی، چون تگزاس و من سالوادور نیستم، می‌شناسند.

کامیون هم از همان سریال‌های پر رفت و آمد و شلوغ با حال و هوای نوروز است که تلاش دارد تا با گره افکندن و داستان در داستان آوردن‌ها، مخاطب را تا پایان همراه خود سازد؛ دردسر‌هایی که رخ می‌دهند و فضا‌های ابهام را برای قهرمانان داستان رقم می‌زنند. داستان درباره نادر یک پیشکسوت فوتبال است که مدتی روی کامیون باربری کار می‌کند، اما آشنایی‌اش با صابر، وحید و اشکان سه دانشجویی که صاحبخانه اثاثیه‌شان را به خیابان ریخته است، زمینه‌ساز اتفاقات مختلفی در روند داستان می‌شود.

نکته اشتراک کامیون با سریال پایتخت این است که این مجموعه نیز از تهران فاصله گرفته و عمدتاً در بندرانزلی فیلمبرداری شده است. حضور هادی مرتضی زاده از جمله شرکت‌کنندگان پرحاشیه برنامه عصر جدید به عنوان یکی از بازیگران در این سریال از جمله اتفاقات جالبی است که بیننده را ترغیب به تماشا می‌کند. گروه موسیقی ماکان بند هم که امروز علاقمندانی به ویژه در نسل جوان دارد، تیتراژ سریال نوروزی کامیون را خوانده‌اند و این خبر احتمالا خبر خوشی برای هوادارنشان خواهد بود.

این مجموعه طنز درباره یک پیشکسوت فوتبال است که مدتی روی کامیون باربری کار می‌کند و پس از آشنایی با سه دانشجو که صاحب‌خانه به دلیل مشکلاتی اثاثیه‌شان را به خیابان ریخته است، درگیر ماجرا‌هایی می‌شود. صابر، وحید و اشکان سه دانشجویی هستند که به دلیل مشکلاتی توسط صاحبخانه اثاثیه‌شان به خیابان ریخته شده. نادر و دانشجو‌ها با هم آشنا می‌شوند که این آشنایی زمینه‌ساز اتفاقات مختلفی در روند داستان می‌شود.

مهدی هاشمی، نسرین مقانلو، جهانبخش سلطانی، بیتا سحرخیز، علی عامل هاشمی، سپند امیرسلیمانی، بهنام شرفی، آرزو نبوت، سیاوش مفیدی، گیتی قاسمی، ماهان عبدی، مهسا طهماسبی، هادی مرتضی زاده و... در این سریال نقش‌آفرینی کرده‌اند.

سریال «کامیون» را شهاب عباسی بر اساس طرحی از شهروز شکورزاده نوشته است و ابراهیم آرزو و شهرام دانشپور برای گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما آن را تولید کرده‌اند.
 

شبکه سه سیما با "دوپینگ"

سریال‌هایی نوروزی که در عید کرونایی خواهید دید

شبکه سه سیما سریال کمدی «دوپینگ» را به کارگردانی رضا مقصودی، تهیه‌کنندگی سید امیر پروین حسینی و نویسندگی رضا مقصودی و افرا جورابلو، برای پخش در نوروز ۹۹ در نظر گرفته است. این سریال هر شب ساعت ۲۰ راهی آنتن می‌شود.

سریال «دوپینگ» مضمونی کمدی ـ فانتزی دارد و داستان دو شخصیت است که سال‌ها پیش متولد می‌شوند و با شرایطی که برایشان در دوران نوزادی پیش می‌آید داستان ادامه پیدا می‌کند تا این که بزرگ می‌شوند و...

رضا مقصودی کارگردان سریال "دوپینگ" است و پیش از این صرفاً در سینما حضور داشته است و این سریال اولین حضور وی در تلویزیون محسوب می‌شود. همچنین سیدامیر پروین حسینی تهیه کننده "دوپینگ" که عمده شهرتش به واسطه تهیه کنندگی آثار سینمایی است، از جمله نقاط برجسته این سریال هستند که به نظر می‌رسد در تلفیق تجربه سینما با تلویزیون کاری قابل قبول را ارائه دهند.

حضور هادی حجازی فر هم البته یکی دیگر از نکات جالب توجه این سریال است؛ بازیگری که وی را به واسطه سینما و نقش‌های جدی‌اش می‌شناسند حالا و در سومین تجربه حضور در تلویزیون، به سراغ یک داستان کمدی رفته است.

شبنم مقدمی، هادی حجازی‌فر، محمد بحرانی، الناز حبیبی و نیما شعبان‌نژاد از جمله بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی ۳۰ قسمتی هستند.


سریال "میان بر"

سریال‌هایی نوروزی که در عید کرونایی خواهید دید

مجموعه تلویزیونی «میان بُر» در ایام نوروز هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. "میان بر" به کارگردانی یزدان فتوحی، تهیه کنندگی محمد صالحیان در صدا و سیمای مرکز البرز تولید شده است.

داستان سریال تلویزیونی «میان بر» در ژانر طنز نوشته شده است و در کل به مسائل و مشکلات آپارتمان نشینی می‌پردازد. ساکنان مجتمع مسکونی برای حل این مسائل در آپارتمان شان انتخابات تشکیل می‌دهند. داستان در یک آپارتمان چند واحدی می‌گذرد که ساکنان آن با مشکلاتی روبه‌رو هستند. از طرفی با انتخاب مدیر ساختمان مواجه می‌شوند و در این بین ماجرا‌هایی برایشان رقم می‌خورد.

غلامرضا نیکخواه، کمند امیرسلیمانی، سیاوش چراغی پور، محمود جعفری، آرش نوذری، شهین تسلیمی، حمید نیک نبرد، امیر نوری، اشکان اشتیاق، سالار کریمخوانی، فاطمه مرتاضی، حنانه احدی، ترگل جعفری، شاهکار صالحیان از بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین