خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به جاده‌ها

خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به جاده‌ها

طول کل راه‌های آسیب‌دیده از سیل ۹ هزار کیلومتر است و در این سیلاب ۵۶۰ ابنیه و پل آسیب دید.  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای بیان کرد: در عین حال ۵۴۷ جاده مسدود از شنبه هفته جاری تاکنون بازگشایی شده است.
کد خبر: ۷۸۴۶۵
بازدید : ۳۷۶۱
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی سیل به جاده‌ها
 
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گفت: در سیلاب اخیر حدود ۹۰۰۰ کیلومتر جاده آسیب دید و برآورد اولیه خسارت به راه‌ها حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است.

رضا اکبری در تشریح آخرین وضعیت جاده‌های استان‌های سیل‌زده خصوصاً جنوب استان کرمان و استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خوزستان و بوشهر اظهار داشت: در جنوب کرمان حدود ۱۳۰ راه روستایی مسدود بود که در حال حاضر ۳۹ راه روستایی مسدود از سیلاب باقی مانده است. همچنین محور دهکان به زهلکو که جنوب استان کرمان را به سیستان و بلوچستان متصل می‌کند، هنوز آبگرفتگی دارد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ادامه داد: در شمال استان کرمان ۹۴ راه روستایی مسدود به دلیل سیلاب داریم و در استان هرمزگان هم ۲۵ راه روستایی مسدود به دلیل سیلاب باقی مانده است که در حوزه‌های بشاگرد و جاسک است و بقیه محور‌ها باز شده است.

اکبری افزود: در ایرانشهر نیز راه روستایی حدود ۲۰۰ روستا هنوز به دلیل سیلاب مسدود است.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای اضافه کرد: در کل کشور حدود ۳۵۰ راه روستایی مسدود به دلیل سیلاب داریم، همچنین ۱۳ راه فرعی به دلیل سیلاب مسدود است که در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و خوزستان و دو مورد در جنوب استان کرمان است.

اکبری بیان کرد: طول کل راه‌های آسیب‌دیده از سیل ۹ هزار کیلومتر است و در این سیلاب ۵۶۰ ابنیه و پل آسیب دید.  معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای بیان کرد: در عین حال ۵۴۷ جاده مسدود از شنبه هفته جاری تاکنون بازگشایی شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که میزان خسارت وارد شده به راه‌های آسیب‌دیده احصاء شده است، گفت: در حال انجام برآورد‌های نهایی هستیم، اما طبق پیش‌بینی‌های اولیه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت به راه‌ها وارد شده است.

وی بیان کرد: ۹۰۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری و ۱۳۰۰ نفر راهدار در محور‌های استان‌های درگیر با سیلاب فعال هستند.

اکبری گفت: امروز تعدادی ادوات و ماشین‌آلاتی که برای جنوب استان کرمان در حوزه راهداری خریداری شده بود وارد این استان شد.
 
در سیلاب روز‌های اخیر بسیاری از جاده‌های فرعی و روستایی در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خوزستان و بوشهر آسیب دیدند.


برچسب ها: سیل خسارت جاده
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه