بارش باران، برف و تگرگ در ۲۶ استان تا یکشنبه

بارش باران، برف و تگرگ در ۲۶ استان تا یکشنبه

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه در نوار شمالی کشور و دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور و استان‌های فارس، اصفهان، بوشهر، کرمان و یزد بارش پراکنده روی می‌دهد.
کد خبر: ۷۸۷۴۶
بازدید : ۴۸۵۷
۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
بارش باران، برف و تگرگ در ۲۶ استان تا یکشنبه
 
سازمان هواشناسی از بارش بارن، برف، تگرگ و وزش باد شدید طی امروز تا یکشنبه آینده در ۲۶ استان خبر و نسبت به سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داد.
 
بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق، شرق، نیمه شرقی سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید و در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی شده که بارش در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و شرق مازندران شدت بیشتری خواهد داشت.
 
فردا با گذر سامانه بارشی از شمال غرب کشور در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور و مناطقی از استان‌های فارس و اصفهان و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران گاهی رعدوبرق پیش‌بینی‌شده است.

بارش‌ها طی فردا در استان‌های آذربایجان غربی، غرب کردستان، جنوب آذربایجان شرقی و شمال قزوین شدت خواهد داشت.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز پنجشنبه در نوار شمالی کشور و دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور و استان‌های فارس، اصفهان، بوشهر، کرمان و یزد بارش پراکنده روی می‌دهد.
 
روز جمعه به همراه عبور متناوب امواج از نیمه شمالی کشور در شمال شرق، شرق و شمال غرب بارش باران گاهی رعدوبرق و ر. دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

شنبه هفته آینده گستره بارش علاوه بر مناطق ذکرشده سواحل دریای خزر را در برمی‌گیرد و روز یکشنبه آینده بارش فقط در نوار شمالی کشور ادامه خواهد داشت.

سازمان هواشناسی همچنین درباره سامانه بارشی جدید به کشور اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

توصیف: ورود سامانه بارشی
زمان شروع: چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۱/۱۳
۱- نوع مخاطره: رگبار باران گاهی رعدوبرق، احتمال تگرگ و در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش برف

چهارشنبه: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال ایلام، شمال کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شمال شرق خوزستان و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران.

پنجشنبه: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، لرستان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، شمال کرمان، قزوین، البرز، تهران، شمال و شرق خوزستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، برخی نقاط استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری

جمعه: خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی

اثر مخاطره: با لاآمدن آب رودخانه‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر
سازمان هواشناسی با توصیه نسبت به اجتناب از اتراق در اطراف رودخانه‌ها و مسیل ها، عدم رفت و آمد، پرهیز از هرگونه فعالیت کوهنوردی و صعود به ارتفاعات بر پارک خودرو‌ها در مناطق مسقف و مراقبت از سازه‌های گلخانه‌ای و موقت تاکید کرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین