اپل به جای آیفون و مک‌بوک، ماسک می‌سازد

اپل به جای آیفون و مک‌بوک، ماسک می‌سازد

بسیاری از دیگر شرکت‌های منطقه «سیلیکون ولی» نیز برای تأمین تجهیزات، کمک به خدمه درمانی و به طور کلی مقابله با کووید-۱۹، به میدان آمده‌اند.
کد خبر: ۷۹۰۹۵
بازدید : ۹۵۱۱
۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
اپل به جای آیفون و مک‌بوک، ماسک می‌سازد
اپل اقدام به تولید میلیون‌ها ماسک صورت کرده است

شرکت اپل با استفاده از زنجیره تأمین خود که در حالت عادی مختص ساختن آیفون، رایانه‌های مک و سایر محصولات آن شرکت است، میلیون‌ها ماسک ساخته است. به گفته تیم کوک، مدیرعامل اپل، این شرکت برای آن که به ساختن محافظ صورت برای خدمه درمانی کمک کند، «طراحان تولید، بخش مهندسی، بهره‌برداری، گروه بسته‌بندی و سایر تأمین‌کنندگان» خود را بسیج کرده است.

اپل فقط یکی از بسیار شرکت‌های حوزه فنآوری است که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به میدان آمده‌ا است. بسیاری از دیگر شرکت‌های منطقه «سیلیکون ولی» نیز برای تأمین تجهیزات، کمک به خدمه درمانی و به طور کلی مقابله با کووید-۱۹، به میدان آمده‌اند.
 
کوک می‌گوید، «با اقدامات جدیدی که انجام داده‌ایم ۲۰ میلیون ماسک ساخته‌ایم و توزیع آن‌ها بین خدمه درمانی را آغاز کرده‌ایم.» او گفت: «همین هفته گذشته نخستین محموله‌مان را به بیمارستان کایزر در «سانتا کلارا ولی» تحویل دادیم و بازخوردی که از پزشکان داشتیم خیلی مثبت بود.»

«در این محموله در هر جعبه صد ماسک بود که در کم‌تر از دو دقیقه قابل سر هم کردن است و کاملاً تنظیم‌پذیر هستند. تأمین مواد خام و فرایند ساخت را هم در ایالات متحده و چین انجام می‌دهیم.»

تیم کوک این اخبار را همراه با ویدیویی که گویا در خانه‌اش فیلم‌برداری شده است، در توییتر منتشر کرد.

«اپل به پشتیبانی از مقابله جهانی با کووید ۱۹ مصمم است. اکنون از طریق زنجیره تأمین خودمان ۲۰ میلیون ماسک توزیع کرده‌ایم. گروه‌های طراحی، مهندسی، بهره‌برداری و بسته‌بندی ما نیز برای طراحی، تولید و رساندن ماسک به خدمه درمانی با تأمین‌کنندگان همکاری می‌کنند.»

در کشاکش شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده و سایر نقاط جهان، اپل ناچار شده است برخی تغییرات را در امور آن شرکت خود اعمال کند. اپل همایش سالانه پدیدآوران را لغو کرد و می‌خواهد آن را به صورت مجازی برگزار کند. کارکنان آن در حال حاضر دورکاری می‌کنند که تغییر فرهنگی بزرگی به شمار می‌آید، و تمام فروشگاه‌های خود در خارج از چین را تعطیل کرده است.
 
منبع: ایندیپندنت
برچسب ها: ماسک اپل آیفون
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه