ماسک دست‌ساز با فیلتر ۹۹.۵ درصد

ماسک دست‌ساز با فیلتر ۹۹.۵ درصد

ما پارچه «ای سی» برای فیلتر را از هیوستون تگزاس خریده بودیم. این ماسک راندمان فیلتری ۹۹.۵ درصد از یک پارچه و ۹۷۰۸ از پارچه‌ای دیگر دارد.
کد خبر: ۷۹۴۷۰
بازدید : ۵۲۲۰
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
ماسک دست‌ساز با فیلتر ۹۹.۵ درصد
تاکنون خانم آستین و تیم او، ۶۰۰ ماسک تهیه کرده و امیدوارند ۶۵۰۰ ماسک دیگر درست کنند

یک پرستار اهل تگزاس آمریکا، با استفاده از پارچه‌های معمولی، ماسک صورتی را برای حفاظت در مقابل ویروس کرونا طراحی کرده که رتبه بالاتری از ماسک «ان۹۵» گرفته است.

به گزارش شبکه «کی اس‌ای تی ۱۲ نیوز»، تامی آستین، پرستار و مدیر عامل بیمارستان دانشگاهی «یونیورسیتی هلث سیستم»، ماه می‌و در پی پیش‌بینی افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹، کار خود را برای تهیه و ذخیره اضطراری این ماسک‌ها در «سن انتونیو» تگزاس، آغاز کرد.

خانم آستین گفته این ماسک‌ها با پارچه‌ای که از فروشگاه محلی «لوز» خریداری می‌شود، تهیه شده و از راندمان فیلتری تا سقف ۹۹.۵ درصد برخوردار است.

او افزود: «وقتی با خبر شدیم که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری به جای استفاده از دستمال، ما را قادر به ساختن ماسک کرده، تصمیم گرفتیم که نمونه‌ای از ماسک «ان۹۵» را خودمان بسازیم. ما پارچه «ای سی» برای فیلتر را از هیوستون تگزاس خریده بودیم. این ماسک راندمان فیلتری ۹۹.۵ درصد از یک پارچه و ۹۷۰۸ از پارچه‌ای دیگر دارد.
 
آستین در ادامه گفت: ما با انستیتو تحقیقاتی «سوثوست ریسرچ انستیتو» کار کرده‌ایم تا چیزی تولید کنیم که به لحاظ علمی، محصول خوبی باشد. این محصول، مانع انباشته شدن دی اکسید کربن می‌شود، امری که باعث گیجی و سردرد می‌شود. این ماسک راحت است و برای مدت طولانی می‌توان از آن استفاده کرد.»

تاکنون آستین و تیم او، ۶۰۰ ماسک تهیه کرده و امیدوارند ۶۵۰۰ ماسک دیگر درست کنند. آن‌ها طرح خود را در اختیار دیگر مراکز و افراد نیازمند، قرار خواهند داد.

وی در پایان گفت: شنیدن داستان‌های نیویورک و دیگر نقاط از پرستاران، دردناک است. به عنوان پرستار، من خود را حامی مردم می‌دانم و هدف اولیه دست‌یابی به پول و اینگونه مسائل نبوده است. منظور اصلی از تهیه ماسک، حفاظت از مردم است.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین