افت سود سهام آمازون

افت سود سهام آمازون

اگر در آمازون صاحب سهم هستید، آرامشتان را حفظ کنید، زیرا ما به ابعاد بزرگتری فکر می‌کنیم. تحت شرایط عادی، انتظار داشتیم شرکت در سه ماهه دوم سال مالی حدود ۴ میلیارد دلار سود بدهد.
کد خبر: ۷۹۸۵۶
بازدید : ۳۸۹۲
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
افت سود آمازون
جف بیزوس می‌گوید: در شرایط عادی، انتظار داشتیم در سه ماهه دوم سال مالی حدود ۴ میلیارد دلار سود بکنیم. اما در شرایط عادی بسر نمی‌بریم
 
جف بیزوس، صاحب شرکت آمازون به دنبال اعلام کاهش سود شرکت در ارتباط با شیوع ویروس کرونا، به سهامداران شرکت گفته است «آرامششان را حفظ کنند».

هرچند شاخص فروش همچنانکه انتظار می‌رفت در نخستین سه ماهه سال مالی بخاطر قرنطینه تعداد قابل ملاحظه مردم افزایش چشمگیر یافت، وال استریت (مرکز مالی نیویورک) پیش بینی نکرده بود شیوع ویروس تا چه حد می‌تواند به سود آمازون لطمه بزند.

در نتیجه، در حالی که شاخص فروش آمازون ۲۶ درصد افزایش یافته، عایدات خالص شرکت ۳۱ درصد تا ۲.۵ میلیارد دلار افت کرده است. به دنبال انتشار حساب‌های مالی شرکت که مقر آن در شهر سیاتل آمریکاست، ارزش سهام آمازون ۵ درصد کاهش یافت.

بیزوس ۵۶ ساله و ثروتمندترین مرد دنیا گفت: «اگر در آمازون صاحب سهم هستید، آرامشتان را حفظ کنید، زیرا ما به ابعاد بزرگتری فکر می‌کنیم. تحت شرایط عادی، انتظار داشتیم شرکت در سه ماهه دوم سال مالی حدود ۴ میلیارد دلار سود بدهد.
 
اما در شرایط عادی بسر نمی‌بریم. در عوض، انتظار داریم کل مبلغ ۴ میلیارد و شاید قدری بیشتر از آن را روی مخارج مربوط با کووید هزینه کنیم تا کالا‌ها را به مردم برسانیم و کارکنانمان را امن نگه داریم.»

بیزوس در بیانیه‌ای افزود: «این (هزینه ها) شامل سرمایه گذاری روی ابزار حفاظت شخصی، نظافت بیشتر تاسیسات، روند کندتر انجام کار بخاطر مقررات حفظ فاصله، دستمزد بیشتر برای کار تیم‌هایی که ساعتی کار می‌کنند و صرف میلیون‌ها دلار برای تولید تست‌های کووید ۱۹ خودمان.»

کارشناسان صنایع انتظار داشتند که به علت مقررات قرنطینه – نه تنها در آمریکا بلکه در سراسر جهان – آمازون سفارشات بیشتری از مشتریانش دریافت کرده، اقلام بیشتری بفروشد و ویدیو‌های بیشتری پخش کند.

با وجود این، آمازون برای انجام این‌ها همه ناگزیر از استخدام ۱۷۵ هزار نفر دیگر و رویارویی با شرایط ناشی از اپیدمی کرونا و هزینه‌های مربوط به آن در انبارهایش شده است. این هزینه هاست که ناظران بر کار آمازون که ۸۰۰ هزار نفر را در استخدام خود دارد، قادر به ارزیابی آن نبوده اند.
 
بیزوس گفت: «ما از کار کارکنان بخش‌های ضروری – پرستاران، پزشکان، کارکنان صندوق‌ها در فروشگاه ها، افسران پلیس و کارمندان فوق العاده خودمان در خط مقدم الهام گرفته ایم.»

وی افزود: «خدمات ما هرگز چنین ضروری نبوده است، و کسانی که در خط مقدم آن قرار دارند – کارمندان و تمام پیمانکاران در زنجیره تامین سفارشات ما – روی ما برای حفظ ایمنی اشان در ضمن کار حساب می‌کنند.»

بیزوس گفت: «ما آن‌ها را مایوس نخواهیم کرد. با ادامه این بحران در ماه‌های آینده، تامین خواست مشتری و حفاظت از کارمندانمان مستلزم مهارت، خضوع، نوآوری و هزینه‌های مالی است.»
 
منبع: ایندیپندنت
برچسب ها: سود سهام آمازون
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین