bato-adv

مرغ‌های دریایی؛ شکارچی جدید موش‌ها و کبوترها

آن‌ها عمدتا کبوتر شکار می‌کنند، اما پرستو و پرنده‌های سیاه را نیز صید می‌کنند. آن‌ها همچنین در رود تیبر ماهی می‌گیرند. خوشبختانه موش هم می‌خورند. حیوانات هم عادات خودشان را عوض می‌کنند و هم عادات ما را.
کد خبر: ۷۹۹۵۳
بازدید : ۲۶۰۷۲
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
مرغ‌های دریایی؛ شکارچی جدید موش‌ها و کبوترها
جمعیت مرغ‌های دریایی در رم تا ده‌ها هزار افزایش یافته است 

مرغ‌های دریایی در رم به ذات اصلی خود به عنوان «صیاد» بازگشته و در غیاب انسان‌ها در خیابان‌ها، که برایشان به معنای نبودن غذا است، به شکار موش‌ها، کبوتر‌ها و دیگر پرندگان کوچکتر روی آورده‌اند.

ایتالیا از تقریبا دو ماه پیش و از نهم ماه مارس، برای کاهش سرعت انتشار ویروس کرونا، به حالت تعطیلی درآمده است. تمامی رستوران‌ها و کافه‌ها تعطیلند و خیابان‌های شهر رم از مردمی خالی شده که ته‌مانده غذایشان معمولا خوراک مرغ‌های دریایی را فراهم می‌کرد.

برونو سینینی، کارشناس حیات وحش در دانشگاه تور ورگاتا در رم، به روزنامه ایتالیایی کوریه‌ردلاسرا گفت که مرغ‌های دریایی به «ذات اصلی خود یعنی شکارچی بودن بازمی‌گردند.»

او گفت: «آن‌ها عمدتا کبوتر شکار می‌کنند، اما پرستو و پرنده‌های سیاه را نیز صید می‌کنند. آن‌ها همچنین در رود تیبر ماهی می‌گیرند. خوشبختانه موش هم می‌خورند. حیوانات هم عادات خودشان را عوض می‌کنند و هم عادات ما را.»

خوردن کبوتر و موش رژیم خوراکی جدیدی برای مرغ‌های دریایی نیست، اما آن‌ها اغلب از مردار این حیوانات در گوشه خیابان استفاده می‌کنند. اکنون مرغ‌های دریایی موسوم به مرغ‌های پا زرد، برای بقا غریزه شکار را در خود بیدار کرده‌اند.

جمعیت مرغ‌های دریایی در رم تا ده‌ها هزار افزایش یافته و عمدتا به عنوان حیواناتی مزاحم و تهاجمی تلقی می‌شوند که به طور ناگهانی به غذای گردشگران حمله برده و خوراکی را مستقیما از دست عابران می‌قاپند.

مشکل زباله در شهر رم- که سال گذشته از سوی پزشکان رم به عنوان «بحران» نامگذاری شد- این پرندگان و دیگر حیوانات ناخوانده مانند گراز وحشی، موش بیور (که در اصل به دلیل پوست خزی‌شان از آمریکای لاتین به ایتالیا آورده شدند) و طوطی دم‌دراز را جذب می‌کند و این امر موجب شده که خطر سلامت برای مردم به وجود آید.

سال گذشته متئو سالیوینی، معاون سابق نخست‌وزیر و رییس حزب لیگ راست میانه، گفت که مرغ‌های دریایی «به اندازه پتروداکتیل‌ها هستند.»

او این اظهارات را در یک پست توییتری در پاسخ به ویرجینیا راجی، شهردار رم نوشت که متعلق به جنبش پنج‌ستاره ضدحاکمیت است. راجی او را به عدم پرداخت بودجه برای اختصاص به نیروی مضاعف پلیس متهم کرده بود.
 
منبع: ایندیپندنت
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv