استفاده از ماسک در سفر‌های هوایی اجباری شد

استفاده از ماسک در سفر‌های هوایی اجباری شد

اگر ماسک استفاده نکنید ازسفر و دریافت سرویس توسط ما محروم می‌شوید و البته در صورت استفاده نکردن از ماسک در فرانسه و بلژیک، جریمه خواهید شد.
کد خبر: ۷۹۹۹۰
بازدید : ۴۱۹۶
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
استفاده از ماسک در سفر‌های هوایی اجباری شد
تعداد زیادی از خطوط هوایی استفاده از ماسک را اجباری کرده‌اند 

پوشاندن صورت، برای مسافران هوایی، اجباری شد. این اجبار در حالی صورت می‌گیرد که هنوز نظرات پزشکی مطمئنی در مورد مزیت‌های آن وجود ندارد.

خطوط هوایی و فرودگاه‌ها درآستانه شروع مجدد کارشان، پس از وقفه‌ای که به سبب شیوع ویروس بوجود آمده بود، به توافقی بین المللی برای اجرای این قانون، رسیدند.

این صنعت از اینکه مسافران به دلیل ترس ازمبتلا شدن به ویروس در پروازها، از سفر‌های خود جلوگیری کنند، واهمه دارد. این امید جهانی وجود دارد که شاید ماسک‌های صورت بتوانند اطمینان به سفر را دوباره بوجود آورد.

در حال حاضر، تعداد مسافران در اغلب پرواز‌ها و فرودگاه‌ها بسیار کم است و حفظ جداسازی و فاصله به طور کلی امکان پذیر است. اگر چه که در بخش‌های بررسی امنیتی، کنترل پاسپورت و درب‌های خروجی، هنوزامکان پذیر نیست.

رعایت قانون دو متر فاصله اجتماعی، با افزایش تعداد مسافران، بدون آسیب وارد آمدن به صنعت هوایی، غیر ممکن است.

فرودگاه هیترو لندن یک «استاندارد بین المللی برای سفر هوایی امن» در نظر گرفته است. دولت بریتانیا، آژانس امنیت هوایی اتحادیه اروپا، و سازمان هوایی بین المللی کشوری، تمهیداتی پیشگیرانه را مبنی بر ادامه پرواز، با وجود ادامه کووید-۱۹ اتخاذ کرده‌اند.

بهداشت عمومی انگلیس، آنگونه که شرح می‌دهد، به استفاده عمومی از ماسک‌ها، قانع نشده است:

«ماسک‌های صورت نقش بسیار مهمی در بخش‌های بیمارستانی نظیر بیمارستان‌ها، ایفا می‌کنند، اما شواهد بسیار اندکی مبنی بر مزیت استفاده از آن به منظور جلوگیری از شیوع، خارج از فضای درمانی، وجود دارد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) یک قدم فراتر رفته و اخطار می‌دهد: «شواهد و مدارک کافی در این مورد که استفاده از ماسک، توسط افراد سالم در اجتماعات، خطر ابتلا را از بین می‌برد، در دست نیست.»

سازمان جهانی بهداشت اخطار می‌دهد، پوشیدن ماسک «این اشتباه محافظتی را به همراه دارد که فرد ممکن است دیگر سایر موارد پیشگیری نظیر رعایت فاصله اجتماعی یا بهداشت دست‌ها را به درستی انجام ندهد.» اگرچه بی صبری خطوط هوایی و فرودگاه‌ها باعث شده است، تا آن‌ها قوانین بهداشتی خود را اعمال کنند.

گروه هوایی منچستر (MAG) که مالک شرکت‌های منچستر، ایست میدلند و استنسد است، این هفته قوانینی با عنوان «مقررات امنیتی جدید و متفاوت»، برای مقابله با ویروس کرونا وضع کرده است. برنامه خلبانان شامل شرطی است که به واسطه آن هنگامی که مسافران در فرودگاه حرکت می‌کنند، باید با ماسک‌های غیر پزشکی، صورت خود را بپوشانند.

یکی از سخن گویان شرکت MAG در مورد این مقررات گفته است: «این طرح برای گروه کوچکی از مسافران است تا در سفر‌های ضروری هوایی خود، در فرودگاه‌های ما احساس اطمینان و امنیت بیشتری داشته باشند.»

«قبل از این که این مقررات اعمال شوند ما تایید خود را با راهنمایی دقیق به مسافران اعلام خواهیم کرد، تا به آن‌ها این امکان را بدهد که برای سفر خود به طور کامل مهیا شوند.» تعداد زیادی از خطوط هوایی استفاده از ماسک را اجباری کرده‌اند. کانادا تاکید دارد که همه مسافران باید از پوشش درست استفاده کنند، اما پوشیدن آن در تمام طول سفر اجباری نیست.

برخی از خطوط هوایی هم صندلی‌های میانی را برای حفظ فاصله بیشتر میان مسافران، خالی گذاشته‌اند. اما راینر ـ. بزرگترین بودجه خط هوایی اروپا ـ. منتقد این وضعیت است.

یک سخن‌گو اظهار داشت: «اعمال قانون خالی گذاشتن صندلی میانی، با توجه به اینکه فاصله اجتماعی باید دو متر باشد، بی تاثیر است. ما نیازمند اعمال مقررات موثرتر برای سلامت، نظیر پوشدن ماسک و یا سنجش دمای بدن هستیم.».

اما مرکز کنترل بیماری‌ها در اروپا معتقد است که کنترل دمای بدن افراد در فرودگاه‌ها وقتی علایمی ندارند، راه موثری برای جلوگیری از شیوع ویروس نیست. این سازمان می‌گوید: «به طور عمومی بهتر است که پس از ورود مسافران شرح کاملی را از گسترش علایم داشته باشیم.»

مسافران یورواستار، به طور مشخص از روز دوشنبه چهارم ماه می، ملزم به پوشیدن ماسک از ابتدای کار هستند.  متصدی قطار بین المللی گفت: «به دستور دولت فرانسه و بلژیک، طبق قوانین راهنما، کلیه مسافران باید در ایستگاه و در صف از ماسک استفاده کنند.»

«استفاده ازهرگونه ماسک در صورتی که دهان و بینی را به خوبی بپوشاند، توصیه می‌شود.»

«اگر ماسک استفاده نکنید ازسفر و دریافت سرویس توسط ما محروم می‌شوید و البته در صورت استفاده نکردن از ماسک در فرانسه و بلژیک، جریمه خواهید شد.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین