سفر در پسا کرونا با "پاسپورت سلامت"

سفر در پسا کرونا با "پاسپورت سلامت"

کمیسیون اروپا در این خصوص نظری نداد، اما سازمان‌های توریستی از آن حمایت کردند. به طور مثال یونان قصد دارد پاسپورت سلامت برای خارجی‌ها تهیه کند.
کد خبر: ۸۰۰۵۶
بازدید : ۴۸۳۰
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
سفر در پسا کرونا با
 
مشخص نیست که مرز‌ها چه زمانی باز می‌شوند، اما به نظر می‌رسد که کشور‌های یونان، ترکیه و برخی دیگر برای تعطیلات تابستانه آماده می‌شوند. محل‌های تفریحی اسپانیا و ایتالیا در جستجوی روش‌هایی هستند که سواحل خود را امن و قابل دسترس کنند، البته فعلا برای شهروندان خودشان.

کارشناس منبع اطلاعاتی مستقل اروپایی در زمینه مسائل شنگن اواسط ماه آوریل بیان داشت که اول باید به دکتر برودید و بعد برای ویزا اقدام کنید. بدون تست کروناویروس هیچ جا اجازه ورود نخواهید داشت.

کمیسیون اروپا در این خصوص نظری نداد، اما سازمان‌های توریستی از آن حمایت کردند. به طور مثال یونان قصد دارد پاسپورت سلامت برای خارجی‌ها تهیه کند.

در روسیه تست کروناویروس با پرداخت هزینه می‌توان انجام داد، اما نه در همه مناطق. آزمایشگاه‌های خصوص این کار را برای مشتریان انجام می‌دهند. فرودگاه داماددوا مسکو نیز اینکار را اخیرا شروع کرده است. نتیجه آن سه تا پنج روز طول می‌کشد.

برخی کارشناسان بر این عقیده اند که پاسپورت سلامت و قرنطینه قبل از سفر ممکن است برای آنکه توریست ممکن است در فرودگاه، تاکسی یا محل استراحت به کروناویروس مبتلا شود.

برخی شرکت‌های هواپیمایی پرواز‌های داخلی را با حفظ نکات ایمنی به راه انداخته اند. اما تنها ۷۰ درصد هواپیما باید پر شود و مسافران باید ماسک بپوشند و هیچ گونه نوشیدنی و غذا در هواپیما سرو نمی‌شود.

در اسپانیا قصد دارند فاصله اجتماعی را در ساحل با کمک موانع مختلف ایجاد کنند. البته این شرایط را فعلا برای شهروندان خود مهیا می‌کنند. در مصر هتل‌ها تا ۲۵ درصد می‌توانند مسافر بگیرند. گواهی نداشتن کووید ۱۹ برای کارکنان لازم و ضروریست.

در ترکیه مهمانان دیگر نمی‌توانند انتظار داشته باشند که سرویس خدمات کامل هتل‌ها معروف به یوآل به شکل قدیمی اش مهیا شود.

شرکت‌های توریستی روسی معتقدند نباید انتظار داشت که به زودی شرایط سفر خارجی فراهم شود. باید تا باز شدن مرز‌ها صبر کرد تا راهکار‌ها و همچنین گزینه پاسپورت سلامت مشخص گردد.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین