روبات‌ها تست کرونا می‌گیرند

روبات‌ها تست کرونا می‌گیرند

نحوه عملکرد این تیم روبات‌ها این است که یک روبات نمونه‌های دریافت‌شده از بیماران را به آزمایشگاه می‌برد و آن‌ها را به ظروف آزمایشگاهی منتقل می‌کند.
کد خبر: ۸۰۰۷۰
بازدید : ۸۴۹۲
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
روبات‌ها تست کرونا می‌گیرند
 
محققان معتقدند که روبات‌ها می‌توانند به گرفتن آزمایش «کووید-۱۹» از افراد کمک کنند. محققان دانشگاه کالیفرنیا برکلی و موسسه نوآوری ژنومی «UCSF» روبات‌هایی توسعه داده‌اند که درحال‌حاضر در خودکار‌سازی و تسریع فرآیند آزمایش «کووید-۱۹» از مردم کمک می‌کنند.
 
نحوه عملکرد این تیم روبات‌ها این است که یک روبات نمونه‌های دریافت‌شده از بیماران را به آزمایشگاه می‌برد و آن‌ها را به ظروف آزمایشگاهی منتقل می‌کند. روبات دیگر هم آزمایش «واکنش زنجیره‌ای پلیمراز بی‌درنگ» (qPCR) را تهیه می‌کند.

محققان امیدوارند با گسترش این سیستم، روزانه هزار نمونه دریافت شده از مردم را آزمایش کنند. البته حداکثر ظرفیت این سیستم روباتیک هم در صورت لزوم تا ۳ هزار آزمایش در روز است. محققانی که مسوولیت روبات‌ها را به عهده گرفته‌اند، اعلام کرده‌اند که روزانه روی ۲۰۰ نمونه آزمایش انجام می‌دهند.
 
آن‌ها تکنیک‌ها و دستگاه‌های دیگری را با روبات‌ها سازگار کرده‌اند که در دیگر انواع آزمایش‌های ژنتیک به‌کار می‌روند و امیدوارند امکانی (مطابق با استاندارد‌های سازمان غذا و داروی آمریکا) توسعه دهند که احتمال بروز خطا‌های انسانی کاهش یابد و در عین حال سرعت انجام آزمایش‌ها بیشتر شود.
 
در اواسط ماه آوریل بود که کارشناسان گفتند: قبل از بازگشایی مشاغل، باید فرآیند آزمایش‌گیری در آمریکا سه برابر شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین