ونزوئلا منتظر بنزین ایران

ونزوئلا منتظر بنزین ایران

پنج نفتکش ایران با محموله بنزین در راه ونزوئلا هستند. برخی از سیاستمداران مخالف در ونزوئلا از ارسال این محموله‌ها به خاطر نگرانی در مورد روابط دولت نیکلاس مادورو با ایران انتقاد کرده‌اند.
کد خبر: ۸۰۶۲۶
بازدید : ۶۳۸۳
۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
رویترز با اشاره به اینکه کمبود بنزین در ونزوئلا در مبارزه این کشور با کرونا تاثیر منفی گذاشته، نوشت: «به‌رغم فشار آمریکا برای ممانعت از ارسال محموله‌های بنزین ایران به ونزوئلا، مردم ونزوئلا در پایتخت این کشور منتظر پرشدن باک خودروهایشان هستند.»
 
به‌رغم فشار آمریکا برای ممانعت از ارسال محموله‌های بنزین از طرف ایران به ونزوئلا، مردم ونزوئلا در پایتخت این کشور منتظر پر شدن باک خودروهایشان هستند و برایشان مهم نیست این سوخت چگونه به دستشان برسد. ایران و ونزوئلا هر دو عضو اوپک و هر دو از مخالفان آمریکا هستند.
 
یکی از مقامات دولت ترامپ هفته گذشته گفت: پنج نفتکش ایران با محموله بنزین در راه ونزوئلا هستند. برخی از سیاستمداران مخالف در ونزوئلا از ارسال این محموله‌ها به خاطر نگرانی در مورد روابط دولت نیکلاس مادورو با ایران انتقاد کرده‌اند.

ولی بسیاری از مردم از جمله فرانکلین لوزاردو، مدیر یک رستوران در ونزوئلا که طی قرنطینه‌های اعمال شده به خاطر مهار گسترش ویروس کرونا به سختی مخارج خود را تامین می‌کند، می‌گویند آنچه برایشان اهمیت دارد به‌دست آوردن بنزین است.
 
لوزاردوی ۵۰ ساله در یک پمپ بنزین در شرق کاراکاس به خبرنگار رویترز گفت: «مهم نیست این بنزین از کجا می‌آید. بدون بنزین خودرو‌ها متوقف می‌شوند و هیچ نانی بر سر سفره‌ها نخواهد بود.» کمبود بنزین طی ماه‌های اخیر به‌خاطر فشار آمریکا بر تامین‌کنندگان آن بسیار شدید شده است. این بخشی از کمپین حداکثری فشار واشنگتن بر دولت مادورو است. دولت مادورو با یک فروپاشی اقتصادی شدید مواجه شده است.
 
نابودی شبکه پالایشی ونزوئلا با ظرفیت ۳/ ۱ میلیون بشکه در روز سال‌هاست که باعث کمبود بنزین در این کشور شده است. تحریم‌ها و کمبود سرمایه‌گذاری و سوء مدیریت شرکت نفت دولتی این کشور مقصر این شرایط است. کمبود بنزین توزیع مواد غذایی را متوقف کرده و اجازه نمی‌دهد پزشکان به بیمارستان‌ها برسند.
 
کارمن ریورو، یک اقتصاددان ۳۵ ساله در صف پمپ بنزین در لابادرا می‌گوید: «مهم نیست این بنزین از طرف ایران بیاید. ما فقط بنزین را می‌خواهیم. بدون بنزین توزیع مواد غذایی ممکن نیست و مردم نمی‌توانند کار کنند.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین