دردسر کرونا برای بیماران دیابتی

دردسر کرونا برای بیماران دیابتی

علاوه براین در مدت زمان شیوع ویروس کرونا برخی از شرکت‌های تولیدکننده نیز در فرایند تولید دارو‌های خود محدودیت ایجاد کرده و همین باعث شد میزان تولید برخی از اقلام دارویی کم شود.
کد خبر: ۸۰۹۰۰
بازدید : ۸۴۵۸
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
دردسر کرونا برای بیماران دیابتی
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: مشکل کمبود داروی بیماران دیابتی این هفته حل می‌شود.

کیومرث پور رستمی  با اشاره به اینکه به دلیل برخی مشکلات واردات برخی از اقلام انسولین‌های قلمی به کشور با مشکل مواجه شده بود، اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا برخی از کشور‌های تولیدکننده اقلام دارویی مرز‌های ورودی و خروجی خود را بستند و همین باعث ایجاد وقفه در صادرات برخی اقلام دارویی از جمله انسولین‎های قلمی شد.

وی ادامه داد: علاوه براین در مدت زمان شیوع ویروس کرونا برخی از شرکت‌های تولیدکننده نیز در فرایند تولید دارو‌های خود محدودیت ایجاد کرده و همین باعث شد میزان تولید برخی از اقلام دارویی کم شود.

این مسئول توضیح داد: اگر این مشکلات را به مشکل دپوی دارو‌های وارداتی در گمرک اضافه کنیم، علت کمبود انسولین نه تنها در البرز بلکه در بقیه استان‌های کشور مشخص می‌شود.

پوررستمی اضافه کرد: خوشبختانه انسولین‌های قلمی پنجشنبه گذشته از گمرک ترخیص شده و بعد از لیبل‌گذاری در اختیار شرکت‌های پخش قرار می‌گیرد و با این اوصاف می‌توان گفت: مشکل کمبود انسولین‌های قلمی در استان این هفته رفع می‌شود.

وی ادامه داد: بیماران دیابتی باید توجه داشته باشند در زمان کمبود انسولین قلمی می‌توانند به پزشک خود مراجعه و با گرفتن رژیم انسولینی و مصرف انسولین ویال که از گذشته تا کنون مرسوم بوده بیماری خود را کنترل کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: انسولین‌های قلمی به واسطه کوچکی، امکان حمل بی دردسر و سادگی در روش مصرف طی چند سال گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند، ولی این طور نیست بیماران نتوانند از نمونه‌های دیگر استفاده کنند.

وی افزود: انسولین‌های قلمی به صورت سهمیه دو هفته‌ای در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد و بعد از اتمام آن‌ها مجدد شارژ می‌شود.

پوررستمی گفت: توزیع بخش انسولین‌های قلمی در داروخانه‌های استان از امروز آغاز می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین