جلوگیری از موج دوم کرونا در آلمان

جلوگیری از موج دوم کرونا در آلمان

به باور او از این پس آلمان تنها با انتشار موردی و محدود کرونا در برخی مناطق یا مکان‌ها سر و کار خواهد داشت و با بحران سیستم درمانی یا کمبود امکانات بیمارستانی مواجه نخواهد شد.
کد خبر: ۸۰۹۳۷
بازدید : ۴۹۱۸
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
جلوگیری از موج دوم کرونا در آلمانکریستیان دورستن، از ویروس‌شناسان  معتبر آلمان
 
برخی ویروس‌شناسان آلمان بر این باورند که در دوران شیوع کرونا در این کشور و برقراری محدودیت‌ها برای مهار آن، روش مقابله با این ویروس نیز بهتر شناخته شده و به همین دلیل احتمال جلوگیری از بروز موج دوم کرونا وجود دارد.

کریستیان دورستن، از ویروس‌شناسان معتبر آلمان این امیدواری را داده است که آلمان با موج دوم شیوع کرونا و برقراری یک دوره محدودیت‌های اجتماعی مجدد روبرو نشود. او به مجله اشپیگل گفته است که اکنون دانشمندان اطلاعات بسیاری بیشتری درباره ویروس کرونا دارند و به مراتب بهتر می‌دانند از چه طریق گسترش پیدا می‌کند.

به گفته او این ویروس از طریق عده کمی افراد مبتلا که به «ابر منتشر کننده» شناخته می‌شوند انتشار پیدا می‌کند. «ابرمنتشر کننده‌ها» افرادی هستند حامل این ویروس‌اند و آنرا به عده زیادی سرایت می‌دهند. با این شناخت روش جلوگیری از گسترش ویروس کرونا برای پزشکان روشن‌تر شده است.

او هشدار داده است که هم‌چنان باید هشیار بود و در صورت بروز موج دوم کرونا برای مهار آن به سرعت عمل کرد. این مهار به گفته دورستن از طریق قرنطینه سریع و بدون اتلاف وقت برای آزمایش‌های متعدد همه افرادی است که با فرد بیمار در تماس بوده‌اند. در عین حال زمان قرنطینه می‌تواند بسیار کوتاه‌تر شود.

کریستیان دورستن به اشپیگل گفته است که برخلاف گذشته که تصور می‌شد دوران مسری بودن دو هفته است، اکنون روشن شده که این زمان تنها یک هفته است. به همین دلیل نیز افرادی که با یک فرد مبتلا به کرونا در تماس بوده‌اند تنها نیاز به یک هفته قرنطینه دارند.

هندریک اشتریک، یکی دیگر از ویروس‌شناسان آلمان نیز معتقد است که آلمان با یک موج بزرگ کرونای دیگر روبرو نخواهد شد. به باور او از این پس آلمان تنها با انتشار موردی و محدود کرونا در برخی مناطق یا مکان‌ها سر و کار خواهد داشت و با بحران سیستم درمانی یا کمبود امکانات بیمارستانی مواجه نخواهد شد.

او نیز مانند دورستن امکان خوبی برای مهار بیماری کرونا پیش‌بینی می‌کند و مهم‌ترین عامل را حفظ محدودیت برای تجمعات بزرگ می‌داند. اما عامل اصلی برای مهار کامل کرونا دستیابی به واکسن این بیماری است که در سراسر دنیا در حال حاضر درباره آن تحقیق می‌شود.
 
برخی از واکسن‌های تهیه شده در حال گذراندن دوره آزمایشی هستند، اما هندریک اشتریک معتقد است که امکان دستیابی به واکسن کرونا تا پایان امسال بسیار بعید به نظر می‌رسد.

او به تلاش‌ها برای یافتن واکسنی برای ویروس اچ آی وی اشاره کرده و گفته است که برای ویروس بیماری ایدز نیز بیش از ۵۰۰ نوع واکسن تولید و آزمایش شد، اما هیچ‌کدام موفقیت‌آمیز نبود. او بر این باور است که شاید در مورد کرونا نیز این احتمال وجود داشته باشد که به این زودی‌ها واکسنی برای پیشگیری از آن یافت نشود.
 
منبع: دویچه وله
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین