امکان محو کردن چهره در پیام رسان "سیگنال"

امکان محو کردن چهره در پیام رسان "سیگنال"

وقتی فرد عکسی در این پیام‌رسان می‌گیرد یا عکسی را از آلبوم عکس‌های خود انتخاب می‌کند، گزینه جدید «محو» را کنار ابزار نقاشی، نوشتن و برچیدن خواهد یافت.
کد خبر: ۸۱۰۹۲
بازدید : ۸۴۵۶
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
امکان محو کردن چهره در پیام رسان
 
برنامه پیام‌رسان خصوصی سیگنال از ویژگی جدید سرویس خود برای نرم‌افزار‌های اندروید و اپل خبر داد که به کاربران اجازه می‌دهد به صورت خودکار چهره افراد را در عکس‌های خود محو کنند.

وقتی فرد عکسی در این پیام‌رسان می‌گیرد یا عکسی را از آلبوم عکس‌های خود انتخاب می‌کند، گزینه جدید «محو» را کنار ابزار نقاشی، نوشتن و برچیدن خواهد یافت.

با کلیک کردن بر این گزینه به صورت خودکار چهره افراد تشخیص داده شده و آن‌ها را محو می‌کند و از آن‌جا که ممکن است این برنامه تمام چهره‌های موجود در عکس را بدون نقص تشخیص ندهد، یک قلم‌موی دستی هم وجود دارد تا کاربران بتوانند خودشان هر جا را که می‌خواهند محو کنند. از این ابزار هم‌چنین می‌توان برای محو هرگونه اطلاعات شخصی که ممکن است در عکس وجود داشته باشد، استفاده کرد.

وقتی کاربری عکس را محو کرد بعد می‌تواند آن را در آلبوم خود ذخیره کرده و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذارد.

این ابزار هنوز در دسترس نیست، این شرکت می‌گوید ویژگی جدید به «پلی‌استور» گوگل و «اپ‌استور» اپل ارائه شده است و به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

بعضی از ابزار‌هایی که چهره را محو می‌کنند به ارسال اطلاعات شخصی از دستگاه شما نیاز دارند، ولی سیگنال گفته است برای تامین حریم شخصی کاربران، تمام روند محو کردن چهره روی خود دستگاه فرد اتفاق می‌افتد.
 
این ویژگی از آخرین «سیستم عامل و کتاب‌خانه‌های موجود در اندروید و آی‌او‌اس استفاده می‌کند» و به همین خاطر ممکن است تمام چهره‌ها را هر بار تشخیص ندهد.

این برنامه پیام‌رسان که متون را رمزگذاری می‌کند در طول اعتراضات ایالات متحده محبوب‌تر شده است و تنها طی هفته گذشته ۳۷ هزار بار دانلود شده است چرا که ویژگی‌های امنیتی و حفظ حریم شخصی کاربران این برنامه به این معنی است که پیام‌های آن نمی‌تواند توسط ماموران قانون رمزگشایی شود.
 
پیام‌های اپل و واتس‌اپ که متعلق به فیس‌بوک است نیز از این فناوری بهره می‌جویند، اما خود پیام‌های فیس‌بوک و پیامک‌های عادی این چنین نیستند.

برنامه‌هایی که بی‌سیم پلیس را ردیابی می‌کنند نیز در طول هفته گذشته بیشتر از فیس‌بوک و اینستاگرام دانلود شده‌اند چرا که شهروندان به دنبال نظارت بر اقدامات پلیس در مناطق خود هستند.

منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین