ربات باغبان

ربات باغبان

محققان دانشگاه هاروارد براساس یک مدل بزرگ‌تر همان ربات، میکروربات کوچکی به اندازه یک سکه پنی ساخته‌اند که می‌تواند در جراحی و یا ساخت‌وساز مورد استفاده قرار گیرد.
کد خبر: ۸۱۲۷۷
بازدید : ۸۷۱۷
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
ساخت ربات نقاش
محققان می‌گوید این ربات با افزودن حس‌گر یا هوش مصنوعی می‌تواند همه وظایفش را به طور مستقل انجام دهد 

محققان دانشگاه شربروک در کانادا بازوی رباتی را اختراع کرده‌اند که می‌تواند میوه بچیند و توسط انسان مورد استفاده قرار گیرد.

این مدل بازوی ربات، دست اضافی (supernumerary) نام دارد که قرار نیست هیچ یک از اندام‌های موجود انسان را تکمیل کند، اما مانند اندامی اضافی به بدن متصل می‌شود.

این بازوی رباتیک دارای سه درجه آزادی حرکت است و توسط یک سیستم هیدرولیک کنترل می‌شود. به این معنا که سیستم هیدرولیک از طریق یک سیم به کاربر متصل شده و از طریق انسان دیگری کنترل می‌شود.

به گزارش مجله «آی‌ای‌ای اسپکتروم» وزن این ربات تقریبا مشابه وزن دست انسان، یعنی کمی بیش از چهار کیلوگرم است. اگرچه این وزن عمدتا مربوط به منبع انرژی خارج از آن است که می‌بایست تمام مدت به این ربات بازو متصل باشد.

از لحاظ قدرت، این ربات می‌تواند اجسامی به وزن پنج کیلوگرم را بلند کند. به این معنا که کاربران می‌توانند از آن برای نقاشی دیوارها، شستن شیشه‌ها و پنجره‌ها، دادن ابزار به دست کارگر و یا حتی بازی بدمینتون استفاده کنند.

از آن جا که این بازوی ربات از کلاچ مغناطیسی استفاده می‌کند، قادر به واکنش بسیار سریع بوده و چنگک آن می‌تواند به سرعت گذاشته و برداشته شود تا آسیبی به انسان وارد نکند. در حالی که برای به کار گرفتن این بازوی ربات، به انسان دیگری نیاز است، محققان می‌گوید با افزودن حس‌گر یا هوش مصنوعی می‌تواند همه وظایفش را به طور مستقل انجام دهد.

کاترین ورونیو نویسنده اصلی مقاله مربوط به این بازو می‌گوید: «اگر می‌خواهیم که اندام بوتیک اضافی (SRL) توانایی‌های چندمنظوره داشته باشد، باید کنترل‌کننده هوشمند (AI) به آن اضافه شود تا بتواند هرچه را انسان می‌گوید انجام دهد؛ بنابراین چیز‌های زیادی وجود دارد که می‌توان در حوزه گسترده نیت‌های انسان کشف کرد.»

البته این تنها پیش‌رفت رباتیک نیست که به تازگی حاصل شده است؛ محققان دانشگاه هاروارد براساس یک مدل بزرگ‌تر همان ربات، میکروربات کوچکی به اندازه یک سکه پنی ساخته‌اند که می‌تواند در جراحی و یا ساخت‌وساز مورد استفاده قرار گیرد.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین