نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ۹۹

نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ۹۹

نرخ ارز، سکه، طلای ۱۸ عیار و دلار در بازار - قیمت طلا و سکه در بازار افزایش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۷ میلیون ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورد.
کد خبر: ۸۱۲۹۵
بازدید : ۴۹۹۰
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز چهارشنبه ۲۱ خرداد ۹۹
 
فرادیدبراساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۷ میلیون ۵۰۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۷ میلیون ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

امروز هر قطعه نیم سکه بهار آزادی سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه هم با ۱۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته دو میلیون ۴۰ هزار تومان قیمت خورد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۷۳۶ هزار و ۸۰۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۷۲۰ دلار قیمت خورد.
 
جدیدترین قیمت روز سکه و قیمت طلا در بازار
 
نوع قیمت روز معاملاتی گذشته قیمت معاملاتی امروز
مثقال طلا
۳۱,۳۶۰,۰۰۰
۳۱,۹۲۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۷,۲۳۹,۴۵۰
۷,۳۶۸,۷۳۰
سکه جدید
۷۳,۹۰۰,۰۰۰
۷۵,۰۰۰,۰۰۰
سکه قدیم
۷۱,۵۰۰,۰۰۰
۷۳,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۳۷,۰۰۰,۰۰۰
۳۷,۵۰۰,۰۰۰
ربع سکه
۲۰,۳۰۰,۰۰۰
۲۰,۴۰۰,۰۰۰
سکه گرمی
۱۰,۶۰۰,۰۰۰
۱۰,۶۰۰,۰۰۰
انس طلا
۱۷۰۴ دلار
۱۷۲۰دلار
 

خبری که بازار ارز را تحت تاثیر قرار داد

روز گذشته، قیمت دلار و سکه از فاز کاهشی خارج شدند و به سوی سطوح بالاتر حرکت کردند. دیروز شاخص بازار ارز ۲۲۰ تومان افزایش را به ثبت رساند و به بهای ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. این در حالی بود که روز دوشنبه دلار ۱۰۰ تومان افت را تجربه کرده بود و انتظارات کاهشی در بازار افزایش یافته بود. معامله‌گران روز دوشنبه‌عنوان می‌کردند، «تومانی» در بازار نیست و ضعف تقاضا، آن‌ها را آماده افت بیشتر کرده بود.

با این حال، خبری در انتهای روز در کانال‌های اطلاع رسانی معامله‌گران منتشر شد که فضای بازار ارز از ابتدای روز سه‌شنبه را تحت‌تاثیر قرار داد. این خبر اجرایی شدن تحریم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) بود.

نوسان‌گیران این خبر را بسیار برجسته کردند و با اهرم آن توانستند کمی سمت تقاضا در بازار را تقویت کنند. استدلال نوسان‌گیران این بود که اجرایی شدن تحریم‌های جدید آمریکا حاکی از آن است که این کشور می‌خواهد فشار‌های خود را بر روی اقتصاد ایران بیشتر کند و همین مساله می‌تواند فشار بیشتری را به بازار ارز نیز وارد کند. برخی نیز باور داشتند، در روز‌های قبل، تبادل زندانی بین ایران و آمریکا تا حدی امیدواری‌هایی را در بازار ایجاد کرده بود که تنش‌ها نه تنها افزایش پیدا نمی‌کند که دو کشور به سوی کاهش بیشتر تنش‌ها حرکت خواهند کرد.

اعلام اجرایی شدن تحریم کشتیرانی، چنین انتظاراتی را کمرنگ‌تر کرد. یکی از مهم‌ترین اتفاقات دیروز که نرخ ارز بازار داخلی را تحت‌تاثیر قرار داد، رشد نرخ حواله درهم بود. دیروز نرخ حواله درهم به سطح تاریخی ۵ هزار تومان رسید. با این سطح از نرخ حواله درهم، ارزش دلار در بازار داخلی به راحتی می‌توانست به بالای مرز ۱۸ هزار تومانی برود؛، ولی بازیگران ارزی خیایان فردوسی با احتیاط بیشتری نسبت به رشد نرخ درهم واکنش نشان دادند؛ به‌نظر می‌رسد آن‌ها هنوز نسبت به ادامه روند افزایشی دلار در بازار داخلی مطمئن نبودند.
 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی

صرافی‌های بانک‌ها چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۱۷۰ تومان افزایش تغییر نسبت به روز معاملاتی گذشته ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۷ هزار تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو هم در صرافی‌ها ۱۵۰ تومان افزایش داشت و ۱۸ هزار ۷۵۰ تومان اعلام شد؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۸ هزار ۷۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد.
 
 
نوع ارز نرخ خرید نرخ فروش
یورو
۱۸۷۰۰۰
۱۸۷۵۰۰
دلار
۱۷۰۰۰۰
۱۷۱۰۰۰

 

دلار در آستانه ورود به کانال ۱۸ هزار تومان

در بازار آزاد اما ماجرایی دیگر در حال رقم خوردن است. امروز هر دلار آمریکا با قیمت ۱۷۹۵۰ تومان در بازار آزاد معامله شد. از صبح امروز دلار نسبت به روز گذشته صد و پنجاه تومان گران تر شده است. 

 

قیمت دلار، طلا و سکه در بازار آزاد امروز چهارشنبه 21 خرداد

مظنه دلار ۱۷۹۵۰
مثقال طلا ۳۱۹۱۰۰۰
طلای۱۸عیار ۷۳۶۶۰۰
طلای۲۴عیار ۹۸۲۰۰۰
سکه قدیم ۷۳۰۰۰۰۰
سکه جدید ۷۵۲۸۰۰۰
نیم سکه ۳۷۷۰۰۰۰
ربع سکه ۲۰۶۰۰۰۰
سکه گرمی ۱۰۷۰۰۰۰
ارزش طلایی سکه ۷۲۵۴۰۰۰
 
 
 
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین