گرم‌ترین ماه در تاریخ کره زمین

گرم‌ترین ماه در تاریخ کره زمین

نگران‌کننده‌تر از این موضوع آن است که دمای متوسط ۱۲ ماه گذشته، به یکی از گرم‌ترین ۱۲ ماهه از ابتدای ثبت داده‌های آب و هوایی تاکنون بدل شده است.
کد خبر: ۸۱۳۲۲
بازدید : ۵۰۲۷
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
محققان مرکز تغییرات آب و هوایی کوپرنیوس تاکید کرده‌اند که ماه مه سال‌جاری، گرم‌ترین ماه مه تاریخ بوده است و پیش‌بینی می‌شود که سال ۲۰۲۰ یکی از ۱۰ سال گرم تاریخ باشد.
 
یکی از محققان مرکز کوپرنیوس که وظیفه رصد تغییرات آب و هوایی در اتحادیه اروپا را عهده‌دار است، در این باره به سی‌ان‌بی‌سی گفت که ماه گذشته (مه) گرم‌ترین مه تاریخ ثبت شده بوده است و این موضوع به‌طور قطع یک زنگ خطر است.
 
وی افزود: حتی نگران‌کننده‌تر از این موضوع آن است که دمای متوسط ۱۲ ماه گذشته، به یکی از گرم‌ترین ۱۲ ماهه از ابتدای ثبت داده‌های آب و هوایی تاکنون بدل شده است. به اعتقاد وی بیش از ۹۸ درصد احتمال دارد که سال‌جاری در میان یکی از پنج سال گرم تاریخ ثبت شده قرار بگیرد.
 
در گزارشی که توسط مرکز کوپرنیوس در روز جمعه گذشته منتشر شده بود، دمای ماه مه امسال حدود ۶۳/ ۰ درصد گرم‌تر از میانگین ماه‌های بین سال‌های ۱۹۸۱ تا ۲۰۲۰ بوده است. همچنین ۱۲ ماه گذشته (از ژوئن تا مه ۲۰۲۰) نزدیک به ۷/ ۰ درصد گرم‌تر از میانگین به ثبت رسیده بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین