قیمت رهن و اجاره آپارتمان‌های تا ۱۰۰ متر در تهران

قیمت رهن و اجاره آپارتمان‌های تا ۱۰۰ متر در تهران

از آنجا که تابستان با توجه به تعطیلی مدارس و مراکز تحصیلی، فصل جابه‌جایی عده پرشماری از مستاجران در شهر‌های بزرگ از جمله تهران است، تعداد قرارداد‌هایی که سررسید آن‌ها در این بازه سه ماهه قراردارد نیز بسیار است.
کد خبر: ۸۱۶۷۸
بازدید : ۵۰۰۰
۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
در حالی که قیمت‌گذاری حبابی برای نرخ اجاره‌بها بیش از یک ماه است که در برخی نواحی بازار اجاره رواج یافته است، طی روز‌های اخیر کاهش بهای پیشنهادی رهن و اجاره برخی فایل‌های موجود نزد بنگاه‌های ملکی آغاز شده و برخی موجران رویه متفاوتی را در قیمت‌گذاری تابستانی در پیش گرفته‌اند.
 
از آنجا که تابستان با توجه به تعطیلی مدارس و مراکز تحصیلی، فصل جابه‌جایی عده پرشماری از مستاجران در شهر‌های بزرگ از جمله تهران است، تعداد قرارداد‌هایی که سررسید آن‌ها در این بازه سه ماهه قراردارد نیز بسیار است. به این ترتیب یک گروه از موجران که سررسید قرارداد مستاجر آن‌ها تیر بوده، از ابتدای خرداد وارد بازار اجاره ۹۹ شدند و آپارتمان‌های خود را فایل کردند.
 
در این بین با وجود اینکه برخی موجران با علم به وضعیت معیشت مستاجران در شرایط شیوع کرونا و رکود اقتصادی دامنه‌دار ناشی از آن‌که برای ماه‌های آتی پیش‌بینی می‌شود، قرارداد‌های خود را با حدود ۱۰ درصد افزایش نرخ با مستاجران قبلی تمدید کردند، اما یک گروه نیز قیمت‌های پیشنهادی اعلامی برای سال بعدی را بسیار بیش از این و بعضا حتی تا ۵۰ درصد افزایش دادند؛ موضوعی که سبب شد مستاجران آن‌ها از تمدید قرارداد با موجر فعلی منصرف شوند.

تحقیقات میدانی از محله‌های نارمک، جنت‌آباد، ستارخان و تهرانپارس نشان می‌دهد تعدادی از موجران در این محله‌ها در طول یک هفته اخیر رقم پیشنهادی ودیعه و اجاره آپارتمان خود را برای سال آتی نسبت به آنچه ابتدا اعلام کرده بودند، تعدیل کرده‌اند. این تعدیل اجاره‌بها در مورد آپارتمان‌های دچار نقص امکانات و با سن بنای بیش از ۱۵ سال به مراتب بیشتر بوده است.
 
همچنین میزان تغییر اجاره‌بهای پیشنهادی موجر در برخی موارد ناچیز، اما در برخی موارد تا ۲۵ درصد پایین‌تر از رقم اعلامی اولیه بوده و نشان می‌دهد موجران دریافته‌اند که برای انعقاد قرارداد با مستاجر جدید تا زمان سررسید قرارداد مستاجر قبلی، چاره‌ای جز تن دادن به رشد معقول اجاره‌بها ندارند. با این اوصاف به نظر می‌رسد تخلیه حباب اجاره پیشنهادی در برخی از مناطق مصرفی تهران آغاز شده است.
 
قیمت رهن و اجاره آپارتمان‌های تا ۱۰۰ متر در تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین