جشنواره گوشت سگ در چین برای آخرین

جشنواره گوشت سگ در چین برای آخرین

علاوه بر گوشت سگ که به گمان برخی خوردن آن در تابستان باعث خوش‌اقبالی و تندرستی می‌شود در این نمایشگاه گوشت گربه، میوه لیچی تازه و مشروب هم می‌فروشند.
کد خبر: ۸۱۷۰۲
بازدید : ۴۰۹۸
۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
جشنواره گوشت سگ در چین برای آخرین
تجارت سگ برای بهداشت خطرناک است، زیرا باعث شیوع هاری و افزایش احتمال ابتلا به وبا می‌شود

دولت چین اخیراً سگ‌ها را به جای احشام در دسته حیوانات خانگی قرار داده است، در همین حال جشنواره گوشت سگ در چین آغاز به کار کرد. البته کنش‌گران امیدوارند امسال سال آخر برگزاری این جشنواره باشد.

محل برگزاری این نمایشگاه سالانه ده روزه در شهر یولین واقع در جنوب غربی چین است و از سال ۲۰۰۹ در روز انقلاب تابستانی آغاز به کار کرده است. علاوه بر گوشت سگ که به گمان برخی خوردن آن در تابستان باعث خوش‌اقبالی و تندرستی می‌شود در این نمایشگاه گوشت گربه، میوه لیچی تازه هم می‌فروشند.

این جشنواره هم در چین و هم در سایر کشور‌های جهان مخالفت‌هایی را برانگیخته است، زیرا کنش‌گران می‌گویند سلاخی برخی از دام‌ها حالت بی‌رحمانه‌ای دارد و در این نمایشگاه معیار‌های بهداشتی کشور چین رعایت نمی‌شود. این کنش‌گران هم‌چنین از این که سگ‌ها را در قفس‌های تنگ حبس می‌کنند و به این شهر می‌آوردند انتقاد کردند.

به گزارش سازمان جهانی بهداشت، تجارت سگ برای بهداشت خطرناک است، زیرا باعث شیوع هاری و افزایش احتمال ابتلا به وبا می‌شود.به گفته کنش‌گران تعداد سگ‌هایی که در نمایشگاه امسال در درون قفس‌های تنگ به نمایش گذاشته‌اند کاهش یافته است.

پتر لی کارشناس سیاست‌گذاری‌های چین در سازمان جامعه انسانی بین‌المللی، نهادی طرف‌دار حقوق حیوانات، می‌گوید: «مقابله با تجارت گوشت سگ و گربه رو به اوج است. البته هیچ‌کس انتظار ندارد تجارت گوشت سگ در یولین یک‌شبه تعطیل شود، اما طبق مشاهدات کنش‌گران اوضاع حتی در یولین هم رو به دگرگونی است.»

او افزود: «امیدوارم اوضاع در یولین هم به خاطر حیوانات و هم به خاطر سلامت و ایمنی خود مردم عوض شود.» دولت چین در حال حاضر و در پی شیوع ویروس کرونا که می‌گویند از بازاری در شهر ووهان شروع شده است سرگرم تهیه پیش‌نویس قوانین جدیدی برای ممنوع‌سازی تجارت حیوانات وحشی است.»

وزارت کشاورزی چین اخیراً اعلام کرده بود که سگ‌ها به جای احشام در دسته حیوانات خانگی قرار دارند. شهر شنژن در ماه آوریل اولین شهری در چین شد که مصرف گوشت سگ را ممنوع کرد و احتمالاً شهر‌های بیش‌تری از این شهر پیروی خواهند کرد.

ژانگ کیانکیان کنش‌گر حقوق حیوانات که شنبه در شهر یولین حضور داشت گفت: به نظرش این جشنواره بالاخره تعطیل خواهد شد. او گفت: «فروشندگان گوشت می‌گویند به گفته رهبران چین مصرف گوشت سگ در آینده ممنوع خواهد شد.» او افزود: «البته ممنوع کردن مصرف گوشت سگ کار دشوار و تا حدی زمان‌بر است.»
 
در دوران انقلاب فرهنگی چین نگه‌داری سگ به عنوان حیوان خانگی ممنوع شد. اما اکنون در این کشور ۶۲ میلیون قلاده سگ خانگی ثبت‌شده وجود دارد.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین