آزمایش بزاق دهان برای تشخیص کرونا

آزمایش بزاق دهان برای تشخیص کرونا

آزمایش بزاق دهان به طور بالقوه می‌تواند بدون نیاز به استفاده از مکش ها، آزمایش ویروس کرونا را در خانه حتی ساده‌تر کند. این آزمایش همچنین به ما کمک می‌کند تا با آزمایش روزانه و خانگی از وضعیت خود در موارد ابتلا به ویروس، زودتر مطلع شویم.
کد خبر: ۸۱۷۵۰
بازدید : ۷۹۶۳
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
آزمایش بزاق دهان برای تشخیص کرونا
اگر این روش موفقیت‌آمیز باشد، می‌تواند جایگزین روش مکش‌های فعلی باشد که مردم با آن احساس ناراحتی کرده و باعث سرفه می‌شود

یک آزمایش جدید تشخیص ویروس کرونا که می‌تواند جایگزین آزمایش فعلی مکش (سواب) ترشحات بینی و گلو شود در ساوت همپتون انجام خواهد شد. در این روش مردم به راحتی می‌توانند در خانه بزاق دهان خود را در یک ظرف ریخته و سپس نمونه را برای بررسی ابتلای شان به کووید-۱۹ بفرستند.

اگر این روش موفقیت‌آمیز باشد می‌تواند جایگزین روش مکش‌های فعلی باشد که اغلب مردم با آن احساس ناراحتی کرده و همچنین باعث ایجاد سرفه و ترشح می‌شود. در اولین مرحله این آزمایش که ابتدای هفته آغاز می‌شود، بیش از ۱۴ هزار کارمند اصلی، پزشکان عمومی، کارکنان دانشگاه و خانواده‌های آن‌ها می‌توانند در آن شرکت کنند.

این کیت‌های آزمایشی هر هفته به خانه‌ها و یا محل‌های کار آن‌ها ارسال می‌شود و نمونه‌ها هم توسط کارکنان دانشگاه ساوت همپتون جمع آوری شده و یا به مکانی مقرر فرستاده می‌شوند. طبق گفته‌های وزارت بهداشت درمان و مراقبت‌های اجتماعی بریتانیا، شرکت کنندگان جواب آزمایش‌ها را طی ۴۸ ساعت، دریافت می‌کنند.

مت هنکاک وزیر بهداشت گفت: «آزمایش بزاق دهان به طور بالقوه می‌تواند بدون نیاز به استفاده از مکش ها، آزمایش ویروس کرونا را در خانه حتی ساده‌تر کند. این آزمایش همچنین به ما کمک می‌کند تا با آزمایش روزانه و خانگی از وضعیت خود در موارد ابتلا به ویروس، زودتر مطلع شویم.

«من از همه کسانی که در این آزمایش شرکت می‌کنند بسیار سپاسگزارم، چرا که کمک می‌کند درکمان را از این ویروس افزایش دهیم و نه تنها به نفع ما است، بلکه جهانی از این روش بهره خواهد برد. دولت گفت که این آزمایش «تاکنون نشان داده که بسیار امیدوارکننده است» و در برابر روش‌های مکش بینی و حلق پی سی آر، تأیید می‌شود.

جزئیات کسانی که نتیجه آزمایش شان مثبت است در اختیار برنامه ردیاب شیوع وزارت بهداشت و درمان قرار خواهد گرفت تا روند ردیابی تماس‌ها تسریع شود. این آزمایش به طور مشترک توسط شورای شهر ساوت همپتون، دانشگاه ساوت همپتون، وزارت بهداشت و درمان و به همراه شبکه گسترده تری از خدمات عمومی در همپشایر، انجام می‌شود.

این روند به صورت هفتگی و به مدت ۴ هفته انجام می‌شود. شرکت کنندگان این آزمایش در حال حاضر برای آزمایش خود ثبت نام کرده و از هفته آینده آن را آغاز می‌کنند. پروفسور کیت گادفری از دانشگاه ساوت همپتون گفت: «تاثیرات بهداشتی، اجتماعی و اقتصادی قرنطینه را نمی‌توان دست کم گرفت.»

«ما باور داریم که از طریق این ابتکار می‌توانیم در بازگشت فعالیت‌های اقتصادی در شهر و منطقه در طول تسهیل مقررات ملی، مشارکت داشته باشیم، چرا که این امر مردم را قادر می‌کند تا دوباره زندگی، کار و تحصیلات خود را از سر بگیرند.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین