تشخیص علت مرگ آسیه پناهی

تشخیص علت مرگ آسیه پناهی

با توجه به اهمیت این پرونده رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام و پس از بررسی کارشناسان پزشکی قانونی مشخص شد این زن بیماری حاد قلبی داشته و فوت او در اثر اسپری گاز فلفل نبوده است.
کد خبر: ۸۱۷۶۹
بازدید : ۸۱۰۷
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
تشخیص علت مرگ آسیه پناهی
 
سازمان پزشکی قانونی کرمانشاه با گذشت حدود یک ماه از مرگ مشکوک زن آلونک نشین علت مرگ وی را بیماری حاد قلبی اعلام کرد. آسیه پناهی زن ۶۱ ساله‌ای بود که همراه دختر و نوه‌اش در آلونکی واقع در انتهای شهرک فدک کرمانشاه زندگی می‌کرد، اما روز ۳۰ اردیبهشت سال‌جاری مأموران اجرائیات شهرداری کرمانشاه خانه وی را به‌دلیل ساخت و ساز غیرقانونی در حریم فضای سبز و برق فشار قوی تخریب کردند.
 
اما آسیه که نمی‌خواست اجازه دهد مأموران سرپناه او را تخریب کنند در برابر مأموران مقاومت کرد که به‌گفته شاهدان در جریان این درگیری مأموران در محل به وی اسپری فلفل پاشیدند و پس‌از آن نیز وی را برای انتقال به کمپ «چشمه سفید» در جنوب شهر، سوار خودروی اجرائیات کردند، اما در مسیر انتقال به کمپ آسیه جان باخت.
 
مرگ این پیرزن کرمانشاهی واکنش‌های بسیاری را در رسانه‌ها به همراه داشت به‌همین خاطر حجت‌الاسلام حسن درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواهان رسیدگی سریع به این پرونده و شناسایی علت دقیق فوت این زن شد که سازمان پزشکی قانونی نیز بررسی این موضوع را در اولویت قرار داد.
 
عباس مسجدی، رئیس سازمان پزشکی قانونی در سفر به کرمانشاه پرونده مرگ آسیه پناهی را یک «پرونده ملی» خواند و به مرکز استانی این سازمان دستور داد با سرعت و دقت لازم علت فوت این زن کرمانشاهی را مشخص کنند.
 
بدین ترتیب در نهایت سلیم خانی، مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه روز گذشته در این باره گفت: براساس آزمایشات انجام شده در پزشکی قانونی، علت فوت آسیه پناهی بیماری حاد قلبی بوده است. با توجه به اهمیت این پرونده رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام و پس از بررسی کارشناسان پزشکی قانونی مشخص شد این زن بیماری حاد قلبی داشته و فوت او در اثر اسپری گاز فلفل نبوده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته اگر دستگاه قضا بخواهد که بررسی کنیم که علت فوت ارتباطی با استرس و بیماری قلبی او داشته آن را بررسی و در کمیسیون اعلام می‌کنیم. لازم به یادآوری است که بعد از مرگ آسیه برای یکی از مدیران شهرداری کرمانشاه و مأمورانی که در این حادثه دخیل بوده‌اند قرار بازداشت صادر شد.
 
منبع: روزنامه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین