واکنش‌ها به ازدواج زینب سلیمانی با فرزند رئیس شورای اجرایی حزب الله

واکنش‌ها به ازدواج زینب سلیمانی با فرزند رئیس شورای اجرایی حزب الله

پس از انتشار خبر ازدواج فرزند شهید سردار سلیمانی، با سیدرضا صفی‌الدین فرزند سید هاشم صفی الدین از مقامات ارشد حزب الله لبنان بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به این موضوع واکنش نشان داده اند. عده‌ای از کاربران خبر منتشر شده را کذب خوانده اند و گفته اند که خبر ازدواج زینب سلیمانی صحت ندارد. این دسته از کاربران با انتشار صفحه رسمی زینب مغنیه در توئیتر اعلام کرده اند که او صفحه اینستاگرام ندارد و خبر ازدواج هم کذب محض است. استناد این کاربران صفحه توئیتری زینب مغنیه است که خبری از ازدواج زینب سلیمانی و سیدرضا صفی‌الدین درآن منتشر نشده، این درحالی است که صفحه توئیتری زینب مغنیه بیشتر به مسائل سیاسی و نظامی حزب الله لبنان می‌پردازد.
کد خبر: ۸۱۸۹۹
بازدید : ۱۷۱۲۵
۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
واکنش‌ها به ازدواج زینب سلیمانی با فرزند رئیس شورای اجرایی حزب الله
 
فرادید| روز گذشته بود که رسانه‌ها خبر ازدواج زینب سلیمانی فرزند شهید سردار سلیمانی با فرزند یکی از مقامات ارشد حزب الله لبنان را منتشر کردند. خبری که به سرعت میان کاربران شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و واکنش‌های متعدد و متفاوتی را به دنبال داشت.  

به گزارش فرادید، خبر ازدواج زینب سلیمانی را اولین بار صفحه اینستاگرام منتسب به "زینب مغنیه" خواهر شهید عماد مغنیه فرمانده نظامی حزب الله لبنان منتشر کرد. او در صفحه اش نوشت که زینب سلیمانی با سید رضا صفی الدین ازدواج کرده است.

براساس اخبار غیر رسمی، به نظر می‌رسد ازدواج زینب سلیمانی با سیدرضا صفی‌الدین فرزند سید هاشم صفی الدین از مقامات ارشد حزب الله لبنان صورت گرفته است.

تاکنون زینب سلیمانی خبر ازدواجش با سیدرضا صفی‌الدین را تکذیب یا تایید نکرده، اما در طول ساعت‌های گذشته بسیاری از رسانه‌های رسمی داخلی و برخی افراد نزدیک به حزب الله در شبکه‌های اجتماعی این خبر را بازنشر کرده اند.

سیدرضا صفی‌الدین فرزند سیدهاشم صفی الدین است که خیلی‌ها او را بعد از سیدحسن نصرالله نفر دوم حزب الله می‌دانند.

هاشم صفی الدین بیش از ۵۰ سال سن دارد و مسئول شورای اجرایی حزب الله است که قوه مجریه حزب به حساب می‌آید و تمام مؤسسات پشتیبانی و مردمی حزب الله را اداره می‌کند.

براساس اخبار منتشرشده، او همواره در میان افراد حزب الله حضور دارد و به همین جهت از محبوبیت بالایی در میان آن‌ها برخوردار است. ویژگی‌های فردی سیدهاشم صفی الدین به او این امکان را می‌دهد که شخصیت متحرکی در میدان عمل حزب الله باشد؛ ولی از آنجا که اسرائیل همواره در کمین وی بوده است، مجبور است مسائل امنیتی را رعایت کرده و کم‌تر در میان مردم ظاهر شود.
 
واکنش‌ها به ازدواج زینب سلیمانی با فرزند رئیس شورای اجرایی حزب الله

واکنش‌ها به ازدواج زینب سلیمانی با فرزند رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان

پس از انتشار خبر ازدواج فرزند شهید سردار سلیمانی، با سیدرضا صفی‌الدین فرزند سید هاشم صفی الدین از مقامات ارشد حزب الله لبنان بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به این موضوع واکنش نشان داده اند. عده‌ای از کاربران خبر منتشر شده را کذب خوانده اند و گفته اند که خبر ازدواج زینب سلیمانی صحت ندارد.

این دسته از کاربران با انتشار صفحه رسمی زینب مغنیه در توئیتر اعلام کرده اند که او صفحه اینستاگرام ندارد و خبر ازدواج هم کذب محض است.

استناد این کاربران صفحه توئیتری زینب مغنیه است که خبری از ازدواج زینب سلیمانی و سیدرضا صفی‌الدین درآن منتشر نشده، این درحالی است که صفحه توئیتری زینب مغنیه بیشتر به مسائل سیاسی و نظامی حزب الله لبنان می‌پردازد.

برخی هم با ابراز خرسندی از خبر ازدواج زینب سلیمانی و سیدرضا صفی‌الدین، این اتفاق را پیوند دهنده دو ملت خوانده اند.  

یک کاربر در توئیتر نوشته است که"این اتفاق بسیار مبارک است،  اینکه دختر حاج قاسم عروس یکی از نزدیک‌ترین مقام‌ها به سیدحسن نصرالله (دبیر کل حزب‌الله لبنان) شده، از تشکیلاتی‌ترین و راهبردی‌ترین ازدواج‌های چند دهه اخیر است. "
واکنش‌ها به ازدواج زینب سلیمانی با فرزند رئیس شورای اجرایی حزب الله
سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان

البته در طرف مقابل برخی از کاربران نیز معتقد بوده اند که این ازدواج صرفاً سیاسی نیست و یک ازدواج معمولی به شمار می‌آید.

در کنار واکنش‌های کاربران برخی نیز گفته اند که مراسم نامزدی زینب سلیمانی و سیدرضا صفی‌الدین پیش از شهادت سردار سلیمانی بوده، اما خبر آن به تازگی منتشر شده است.
 

زینب سلیمانی چهره رسانه ای خانواده 

از میان فرزندان سردار شهید سلیمانی، زینب دختر کوچک او در فضای رسانه‌ای حضور داشته و بار‌ها صحبت‌هایش جنجالی شده است. شاید به همین دلیل است که برخی از شایعات گاهی اوقات در مورد اول شکل می‌گیرد. مثلا ماه‌های گذشته خبری در رسانه‌ها منتشر شده بود مبنی بر اینکه زینب سلیمانی تابعیت آمریکایی دارد، اما خبرگزاری فارس با تکذیب این خبر نوشت که "رسانه‌های ضد انقلاب پس از صحبت‌های کوبنده و باصلابت دختر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مدعی داشتن تابعیت آمریکای زینب سلیمانی شدند و منبع آن‌ها هم تصویری بوده که در سایت dreshare منتشر شده بود. "

دختر کوچک‌تر شهید سلیمانی، در طول سال‌های گذشته درشبکه‌های اجتماعی حضوری فعال داشته و البته برخی از موضع گیری‌های او جنجال آفرین هم شده است.

۲۳ شهریور ۹۸ بود که زینب سلیمانی به اظهارات صباکمالی بازیگر سینما و تلویزیون در مورد ماجرای دختر آبی واکنش تندی نشان داد که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت.

او خطاب به صباکمالی در اینستاگرامش نوشته بود که " توصیه‌ام این است که سکوت کنید و اعتقادات پوچ خود را در ذهن محدود خود نگه دارید. "

اینستاگرام هم در اقدامی عجیب، صفحه دختر سردار سلیمانی را به دلیل انتقادش علیه صبا کمالی و ماجرای دختر آبی، بست.

او علاوه بر حضور فعال در اینستاگرام و توئیتر، گاهی در نشست‌های رسمی وغیر رسمی حضور می‌یابد و سخنرانی می‌کند، گاهی هم با رسانه‌های داخلی و خارجی گفتگو داشته است. براساس منابع غیر رسمی زینب سلیمانی به زبان عربی تسلط کامل دارد.

با این حال با وجود انتشار غیر رسمی خبر ازدواج زینب سلیمانی و سیدرضا صفی‌الدین فرزند سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکنون هیچ مرجع رسمی این خبر را تایید نکرده است. با این وجود بایدمنتظر نشست و دید که این خبر تایید می‌شود یا خیر.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز
ماده غذایی بی‌نظیر برای مبارزه با بیماری

فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز

سه نوشیدنی ساده برای کاهش وزن!
خواص قهوه، آب خنک و چای سبز را بشناسید

سه نوشیدنی ساده برای کاهش وزن!

خواندنی‌ها
دشمن بیماری‌های قلبی
چرا باید آجیل عید بخوریم؟

دشمن بیماری‌های قلبی

تمرینات ورزشی برای تقویت عضلات پشت و کاهش درد
چگونه درد پشت را با ورزش آرام کنیم؟

تمرینات ورزشی برای تقویت عضلات پشت و کاهش درد

فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز
ماده غذایی بی‌نظیر برای مبارزه با بیماری

فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز