۵ علامت احتمالی هک شدن گوشی

۵ علامت احتمالی هک شدن گوشی

در کنار سرعت بالای خالی شدن شارژ تلفن همراه شما، گاهی تلفن شما بیش از حد داغ می‌شود که این موضوع نشان از مصرف سریعتر داده‌های اینترنت نسبت به حالت عادی دارد.
کد خبر: ۸۲۲۸۸
بازدید : ۹۱۱۶
۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
۵ علامت احتمالی هک شدن گوشی
 
به موازات افزایش برنامه‌های ویژه برای تأمین امنیت گوشی‌ها، برنامه‌های خطرناک جاسوسی نیز روندی افزایشی دارند و بسیاری نگرانند که گوشی‌شان هک شده و از آن جاسوسی شود.

به گزارش انتخاب، برنامه‌های هک و جاسوسی می‌توانند بسیار خطرناک باشند چراکه تلفن‌ها و رایانه‌های ما دو وسیله ارتباطی اصلی هستند که هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنیم و دسترسی به اطلاعاتی مانند آدرس ایمیل و شماره تلفن‌های موجود در لیست مخاطبین شما، تصاویر، فیلم‌ها، اسناد و پیام‌های متنی می‌تواند خطرات زیادی را ایجاد کند.
 
در این میان، دانستن علائم هک شدن یا نصب برنامه‌های جاسوسی در تلفن شما می‌تواند بسیار مفید باشد، چون بسرعت متوجه این موضوع می‌شوید و می‌توانید عکس‌العمل مناسبی نشان دهید. اما نصب جاسوس افزار یا برنامه‌های هک چه علائمی دارد؟

باتری گوشی شما سریع تخلیه می‌شود: یکی از علائم بارز هک شدن تلفن شما این است که باتری گوشی شما بسیار سریع‌تر از حد لزوم تخلیه می‌شود. درواقع با توجه به اینکه جاسوس افزار تلفنی همیشه فعال است، بنابراین از انرژی زیادی استفاده می‌کند و باتری شما در این فرآیند تخلیه می‌شود.

تلفن شما بیش از حد داغ است: در کنار سرعت بالای خالی شدن شارژ تلفن همراه شما، گاهی تلفن شما بیش از حد داغ می‌شود که این موضوع نشان از مصرف سریعتر داده‌های اینترنت نسبت به حالت عادی دارد.

پیام‌های خطرناک و مشکوکی دریافت می‌کنید: شاید پیامی برای حضور در یک میهمانی ناشناس دریافت کنید، شاید یک لینک از شما تقاضای پول می‌کند، شاید افرادی ناشناس تقاضای اطلاعات شخصی شما را دارند و بسیاری از موارد مشابه که می‌توانند خطرناک باشند.

شما از شارژ عمومی استفاده کرده اید: درست است که این روز‌ها در بسیاری از کافه‌ها و مراکز عمومی ایستگاه‌های شارژ وجود دارد، اما گاهی هکر‌ها با کمک درگاه‌های USB اطلاعات کاربران را سرقت می‌کنند بنابراین باید بسیار مراقب باشید که در اماکن ناشناس و با USB دیگران گوشی خود را شارژ نکنید.

دریافت تماس یا متن از شماره‌های ناشناس: ممکن است شما تماس‌ها و متونی دریافت کنید که ناشناسند و از آن خطرناک تر، ممکن است شماره‌هایی به دفترچه تلفن شما اضافه شوند که نمی‌شناسید، این موضوع می‌تواند نشانه‌ای بسیار خطرناک باشد. شاید یک بدافزار جاسوسی روی گوشی شما نصب شده باشد که می‌تواند شما را در معرض خطر قرار دهد.
 
منبع: روزنامه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین