مرد جوان، قربانی شلیک اشتباهی

مرد جوان، قربانی شلیک اشتباهی

از مغازه بیرون رفت تا خودرو را جابه‌جا کند. با خودش گفت: در ‏این درگیری شدید ممکن است به خودرو آسیبی برسد. اما به محض اینکه سوار ماشین شد، ‏گلوله به سمتش شلیک شد. مستقیم به سرش خورد و علی این دانشجوی بیست‌وهفتاد ساله دیگر جانی ‏در بدنش نماند.
کد خبر: ۸۲۳۱۵
بازدید : ۱۰۶۹۷
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
مرد جوان، قربانی شلیک تیر اشتباهی
 
درگیری هولناک بین دو طایفه در یاسوج به مرگ دانشجوی پزشکی ختم شد. پسر ‏جوانی برای دیدار خانواده‌اش از روسیه به یاسوج آمده و در این روز‌های کرونایی در ‏ایران ماندگار شده بود. منتظر بود که به محض باز شدن پرواز‌ها به روسیه برگردد تا بتواند در ‏کلاس‌هایش شرکت کند، اما دعوای دو طایفه زندگی او را به پایان رساند.
 
علی شفیعی در ‏خیابان تختی یاسوج، درحالی‌که می‌خواست یک آب معدنی بخرد، در میان دعوای گروهی ‏طایفه قربانی شد و با شلیک گلوله به قتل رسید. گلوله‌ای که به اشتباه به سرش خورد و این ‏دانشجوی پزشکی داخل خودروی پرایدش جان داد تا بی‌گناه قربانی دعوای چند بیگانه شود. ‏

روز چهاردهم تیرماه بود. ساعت ٧بعدازظهر؛ علی با خودروی پراید از خانه بیرون زد. ‏می‌خواست تا سوپرمارکت برود و آب معدنی بخرد. به مغازه‌ای در خیابان تختی یاسوج که ‏رسید، چند نفر درحال درگیری و دعوا بودند. علی بی‌اعتنا به این درگیری، خودرو را ‏پارک کرد و داخل مغازه شد.
 
تا آن لحظه هرگز تصورش را هم نمی‌کرد که تنها قربانی این ‏دعوا خودش باشد. او هنگامی که داشت خرید می‌کرد ناگهان دید که درگیری شدت گرفت. ‏چند نفر داشتند فریاد می‌زدند و با هم دعوا می‌کردند. آن‌ها دیگر دست به اسلحه شده بودند.
 
‏علی احساس خطر کرد. از مغازه بیرون رفت تا خودرو را جابه‌جا کند. با خودش گفت: در ‏این درگیری شدید ممکن است به خودرو آسیبی برسد. اما به محض اینکه سوار ماشین شد، ‏گلوله به سمتش شلیک شد. مستقیم به سرش خورد و علی این دانشجوی بیست‌وهفتاد ساله دیگر جانی ‏در بدنش نماند.
 
او کشته شد و افراد حاضر در درگیری درحالی‌که شوکه بودند، پا به فرار ‏گذاشتند. مردم دور این پسر جوان جمع شدند. فیلم کوتاه این جنایت تلخ و عجیب، حالا در ‏فضای مجازی دست به دست می‌چرخد. مردمی که دور خودروی پراید جمع شده بودند، یکی ‏گریه می‌کرد، یکی فریاد می‌زد و دیگری درحال تماس با اورژانس بود.
 
اما علی پیش از ‏رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داده بود. حالا خانواده شفیعی به سوگ این پسر ‏تحصیلکرده نشسته‌اند. هنوز هم باور ندارند. داغ بزرگی بر دل‌شان است. قرار بود به‌زودی ‏برای خواستگاری پا پیش بگذارند.
 
قرار بود لباس دامادی به تن این دانشجوی موفق کنند. اما همه ‏چیز در یک بعدازظهر شوم از بین رفت و نابود شد. درحال حاضر پلیس تحقیقات خود را بر روی این ‏پرونده آغاز کرده است. حدودا ٦ نفر در این رابطه دستگیر شده‌اند و ضارب ‏نیز صبح دیروز خود را تسلیم پلیس کرد.
 
دایی علی در ‏حالی‌که هنوز هم این غم بزرگ را باور ندارد، جزئیات ماجرا را روایت می‌کند: «علی اصلا ‏آن‌هایی را که با هم درگیری داشتند، نمی‌شناخت. حتی آنان را ندیده بود. انگار محله‌شان هم با ‏ما فاصله داشت. نمی‌دانیم دعوایشان بر سر چه بود.
 
اما می‌دانیم که گویا سال‌هاست سر ‏موضوعی با هم اختلاف دارند و این درگیری ریشه در یک دشمنی دیرینه دارد. اما این وسط ‏فقط علی ما قربانی شد. پسر تحصیلکرده و موفق؛ دو سالی می‌شد که به روسیه رفته بود. در ‏آنجا دندانپزشکی می‌خواند.
 
می‌خواست به‌زودی کارش را هم آغاز کند. اما پیش از شیوع ‏کرونا یعنی از پنج ماه پیش به ایران آمد تا به خانواده‌اش در یاسوج سر بزند. اما به خاطر ‏کرونا و بسته شدن پرواز‌ها ماندگار شد. خیلی استرس داشت و می‌خواست زودتر برگردد تا ‏بتواند در کلاس‌هایش شرکت کند.
 
البته در ایران به صورت آنلاین در کلاس‌ها شرکت می‌‏کرد و درس می‌خواند. علی بچه کوشا و توانایی بود. آرزو‌های زیادی برای آینده‌اش داشت. ‏اما همه‌اش دود شد و به هوا رفت. هنوز هم باورمان نمی‌شود. پدر و مادر و دو برادرش ‏شوکه هستند. حتی توان صحبت کردن هم ندارند. علی منتظر بود تا هرچه زودتر به روسیه ‏برگردد و درسش را ادامه دهد. اما در آن شب کذایی او را از ما گرفتند.» ‏

علی شفیعی قرار بود به‌زودی داماد شود. سر از پا نمی‌شناخت و خوشحال بود. خانواده‌اش ‏خود را برای انجام مراسم‌های خواستگاری آماده می‌کردند: «نامزد علی هم دانشجوی ‏پزشکی بود. قرار بود به‌زودی برایشان مراسم بگیریم.
 
اما حالا نامزدش هم داغدار شده است. ‏مگر می‌شود در خیابان چنین دعوایی به راه بندازی و یک نفر دیگر را قربانی کنی؛ آن‌ها ‏علاوه بر قتل ایجاد رعب و وحشت نیز کرده بودند. برای همین تا آخرش پیگیر شکایت‌مان ‏هستیم و پدر و مادرش مصرانه قصاص می‌خواهند.
 
درست است که هدف آن‌ها علی نبوده، ‏ولی نباید چنین درگیری وحشتناکی در خیابان به راه می‌انداختند. خانواده علی کلی آرزو‌ها ‏برای او داشتند. اما به خاطر یک اشتباه او را از دست دادند.» ‏

سردار «مهدی انصاری» فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با تایید این حادثه گفت: «در حال حاضر تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد. فعلا ضارب اصلی و چند نفر از شرکت کنندگان در این درگیری دستگیر شده و تحت بازجویی قرار دارند.
 
آن‌ها سال هاست که با هم اختلاف و درگیری طایفه‌ای دارند و آن روز نیز با هم دعوا می‌کردند که به اشتباه این پسر جوان را هدف شلیک گلوله قرار داده و او را کشته اند. پلیس یاسوج با جدیت این پرونده را پیگیری کرده و این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین