توپ طلای ۲۰۲۰ به کسی اهدا نمی‌شود

توپ طلای ۲۰۲۰ به کسی اهدا نمی‌شود

پاسکال فره، سردبیر فرانس فوتبال، در بیانیه رسمی این نشریه در این رابطه نوشت: «در سال ۲۰۲۰ تمامی آن شروطی که برای انتخاب لازم است، فراهم نیستند. به باور ما نمی‌توان این سال را سالی عادی دانست.»
کد خبر: ۸۲۷۰۲
بازدید : ۱۴۴۹
۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
توپ طلای ۲۰۲۰ به کسی اهدا نمی‌شود
 
نشریه فرانس فوتبال در سایت رسمی خود اعلام کرد، به خاطر وضعیت ویژه‌ای که بر اثر پاندمی کرونا در سال جاری میلادی بر ورزش فوتبال حاکم است، توپ طلای ۲۰۲۰ به هیچ بازیکنی اهدا نخواهد شد.

پرسش در مورد اینکه چه فوتبالیستی برنده توپ طلای ۲۰۲۰ خواهد بود، بی‌پاسخ خواهد ماند. نشریه فرانس فوتبال در سایت رسمی خود اعلام کرد که با توجه به شرایط ناشی از پاندمی کرونا و همچنین تعطیلی طولانی فوتبال، این جایزه امسال به کسی داده نخواهد شد.

فرانس فوتبال در این راستا همچنین اعلام کرد که به خاطر تعطیلی‌های زیاد فوتبال در پی پاندمی کرونا، شرایط عادلانه‌ای برای دادن این جایزه وجود ندارد. پاسکال فره، سردبیر فرانس فوتبال، در بیانیه رسمی این نشریه در این رابطه نوشت: «در سال ۲۰۲۰ تمامی آن شروطی که برای انتخاب لازم است، فراهم نیستند. به باور ما نمی‌توان این سال را سالی عادی دانست.»

او افزود: «از دید ورزشی تنها دو ماه ژانویه و فوریه و همچنین ادامه یافتن بازی‌ها تحت شرایط غیرعادی کافی نیست تا بتوان در این مورد تصمیم‌گیری کرد که چه کسی شایسته دریافت توپ طلا است». در بیانیه فرانس فوتبال همچنین آمده است: «ما از این تصمیم خشنود نیستیم، اما به باور ما این از هر تصمیمی دیگر مسئولانه‌تر است».

اگر چه توپ طلا این بار برنده‌ای نخواهد داشت، اما فرانس فوتبال قصد دارد در پایان فصل ۱۱ بازیکن برتر را در قالب تیمی رویایی برگزیند. رکورددار این جایزه لیونل مسی، ستاره آرژانتینی اف ث. بارسلونا است که تا کنون شش بار موفق به دریافت توپ طلا شده است، از جمله در سال ۲۰۱۹.
 
منبع: دویچه وله
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه