قیمت آپاراتمان در متطق مختلف تهران

قیمت آپاراتمان در متطق مختلف تهران

در این ماه، توزیع حجم معاملات به گونه‌ای بوده که ۷/ ۵۵ درصد واحد‌های مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی شهر تهران معامله شده‌اند.
کد خبر: ۸۲۸۱۹
بازدید : ۵۴۸۵
۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
مشاوران املاک در مناطق مصرفی پایتخت عنوان می‌کنند بخش عمده معاملات مسکن طی یک ماه اخیر در محدوده کمتر از میانگین قیمت در هر مترمربع شهر تهران منعقد شده‌اند.
 
آخرین آمار رسمی از تحولات بازار مسکن از قرارگرفتن میانگین قیمت در کانال ۱۹ میلیون تومان خبر می‌دهد. با این حال فعالان بازار مسکن عنوان می‌کنند معدود متقاضیان مصرفی باقی مانده در بازار به دلیل کاهش شدید قدرت خرید، به معامله آپارتمان‌های کمتر از این کانال اقدام می‌کنند. گزارش رسمی بانک مرکزی نیز این موضوع را تایید می‌کند.

توزیع فراوانی تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک مترمربع زیربنا در ماه پایانی فصل بهار نشان می‌دهد واحد‌های مسکونی در دامنه قیمتی ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان به ازای هر مترمربع با سهم ۴/ ۱۰ درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند و دامنه قیمتی ۱۲ تا ۱۴ میلیون تومان، با سهم ۱/ ۱۰ درصد در رتبه بعدی قرار گرفته است.
 
در این ماه، توزیع حجم معاملات به گونه‌ای بوده که ۷/ ۵۵ درصد واحد‌های مسکونی با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی شهر تهران معامله شده‌اند. این در حالی است که به گفته مشاوران املاک بخشی از فروشندگان با در نظر گرفتن تورم احتمالی در ماه‌های آتی، قیمت پیشنهادی خود را بسیار متفاوت از وضعیت کنونی بازار مسکن ارائه کرده‌اند.
 
همین موضوع نیز سبب شده علاوه بر متقاضیان مصرفی، بخش زیادی از متقاضیان سرمایه‌ای، دارایی خود را از این بازار به سمت سایر بازار‌های سرمایه‌ای سوق دهند. در جدول نبض بازار امروز، جدیدترین قیمت‌های پیشنهادی عرضه شده در بازار مسکن مناطق مختلف شهر تهران ارائه شده است.
 
قیمت آپاراتمان در متطق مختلف تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین