bato-adv

دستگیری سارق با شلیک ۱۲ گلوله

تیراندازی‌ها همچنان ادامه داشت تا این که در نبش خیابان وحید ۱۵، خودروی سارق با سمند پارک شده برخورد کرد و او دیگر نتوانست خودرو را تکان بدهد.
کد خبر: ۸۳۰۳۱
بازدید : ۱۱۱۳۲
۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
دستگیری سارق با شلیک ۱۲ گلوله
 
دزد سابقه داری که با فرار از زندان همچنان به خودرو‌های شهروندان دستبرد می‌زد و از سوی چندین شعبه بازپرسی نیز تحت تعقیب بود در حالی دقایقی بعد از دستگیری با ۱۵ شاکی روبه رو شد که برای فرار از چنگ پلیس، وحشت آفرینی عجیب و هولناکی را با پژوی سرقتی در شمال مشهد به راه انداخت.

رصد‌های اطلاعاتی نیرو‌های تجسس کلانتری طبرسی شمالی مشهد نشان می‌داد، سارق حرفه‌ای معروف به «ریش» که مدتی قبل به بهانه مرخصی از زندان گریخته است، دوباره وارد شمال مشهد شده و فعالیت‌های مجرمانه خود را با سرقت خودرو و اموال داخلی آن‌ها از سر گرفته است.
 
سوابق این دزد خطرناک بیانگر آن بود که وی چند بار در تله نیرو‌های انتظامی گرفتار شده، اما هر بار با وحشت آفرینی و ویراژ‌های ترسناک، در حالی از چنگ پلیس گریخته است که نیرو‌های انتظامی برای حفظ جان شهروندان از شلیک گلوله خودداری کرده اند تا به شیوه اطلاعاتی او را به دام اندازند.
 
با افزایش سرقت‌های خودرو با شگردی خاص در منطقه شمال مشهد و با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) تلاش نیرو‌های کلانتری طبرسی شمالی به فرماندهی سرگرد مهدی کسروی (رئیس کلانتری) وارد مرحله جدیدی شد چرا که تجزیه و تحلیل‌های علمی و کارشناسی جرایم نشان می‌داد سارق حرفه‌ای معروف به «ریش» که فروردین گذشته توسط نیرو‌های تجسس و هنگام ارتکاب جرم در زمان مرخصی دستگیر شده بود، دوباره با فرار از زندان و با همان شگرد قبلی به سرقت‌ها ادامه می‌دهد؛ بنابراین مخبران محلی به کار گرفته شدند و ردیابی‌های اطلاعاتی ادامه یافت تا این که چند شب قبل ماموران انتظامی به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد «ریش» وارد طبرسی شمالی ۳۸ شده و در حال سرقت یک دستگاه پراید است.
 
با دریافت این خبر، بی درنگ گروه ورزیده نیرو‌های تجسس با هدایت مستقیم رئیس کلانتری وارد عمل شدند و او را در حالی هنگام ارتکاب جرم مشاهده کردند که زن جوانی نیز داخل خودروی پژو نشسته بود.
 
به محض این که نیرو‌های موتورسوار تجسس عملیات دستگیری را آغاز کردند او با دیدن نیرو‌هایی که قبلا وی را دستگیر کرده بودند بلافاصله پشت فرمان پرید و با همان شگرد قبلی پدال گاز را به کف اتاق خودرو چسباند! او چنان با سرعت سرسام آوری در تاریکی شب درون کوچه‌های فرعی پیچید که از دید موتورسواران پلیس محو شد.
 
دیگر چاره‌ای باقی نمانده بود و با دستور ویژه‌ای که سرهنگ صارمی ساداتی صادر کرد نیرو‌های چند کلانتری به حالت آماده باش درآمدند و طرح مهار اجرا شد، اما افسر موتورسوار که در عملیات‌های گذشته نقش مهمی در دستگیری این سارق خطرناک داشت، این بار به جست وجو در تاریکی شب پرداخت و برای دستگیری وی کمر همت را بست.
 
در همین حال بود که ناگهان به طور اتفاقی، پژوسوار خطرناک که زن جوان همراهش را پیاده کرده بود در طبرسی ۴۶ مقابل افسر موتورسوار قرار گرفت، اما او برای فرار از چنگ قانون به چیزی رحم نمی‌کرد به همین دلیل در یک لحظه به طور وحشتناکی دنده عقب گرفت و به موتورسیکلت پلیس کوبید به گونه‌ای که دنده و قسمت‌هایی دیگر از موتورسیکلت تخریب شد، ولی این پایان ماجرا نبود نیرو‌های انتظامی در حالی با همان موتورسیکلت تخریب شده به عملیات تعقیب و گریز ادامه دادند که او برای ورود به خیابان اصلی محکم به خودروی پژوی یک شهروند کوبید و فرار کرد.
 
فریاد‌های «ایست» و اخطار‌های قانونی پلیس در حالی توجه شهروندان را به خود جلب می‌کرد که وحشت آفرینی هولناکی با ویراژ‌های دلخراش سارق پژوسوار بخشی از شهر را به هم ریخته بود صدای شلیک‌های هوایی پلیس نیز تاثیری در کاهش سرعت سارق فراری نداشت.
 
رانندگان عبوری از شدت ترس خودرو‌ها را به کنار جدول می‌کوبیدند و رهگذران با دلهره عجیبی سعی می‌کردند از مقابل خودروی پژو بگریزند. عملیات به طبرسی ۲۸ کشید و نیرو‌های تجسس دیگر لاستیک خودرو را هدف گرفته بودند با این حال مراقبت می‌کردند تا کمانه‌های گلوله‌ها به شهروندی آسیب نرساند.
 
آرام آرام گشت‌های خودرویی پلیس نیز به یاری افسران تجسس کلانتری طبرسی شمالی آمدند و شلیک‌ها در عملیات تعقیب و گریز از خیابان‌های طبرسی ۱۲، ۱۴ و ۸ به سوی میدان فجر کشید و این گونه دزد پژوسوار وارد بزرگراه شهید بابانظر شد.
 
با آن که پس از اصابت چند گلوله به لاستیک ها، دیگر خودروی سارق روی رینگ حرکت می‌کرد، اما او بی رحمانه می‌تاخت تا این که از خیابان بابانظر ۳۵ وارد بولوار شهید نبی زاده شد و به سمت خیابان وحید (دریا) حرکت کرد در این هنگام دختر بچه خردسالی با دیدن سرعت وحشتناک پژو دوچرخه اش را انداخت و در حالی که از شدت ترس فریاد می‌کشید به آن سوی خیابان گریخت، اما سارق خودرو را از روی دوچرخه دخترک عبور داد.
 
تیراندازی‌ها همچنان ادامه داشت تا این که در نبش خیابان وحید ۱۵، خودروی سارق با سمند پارک شده برخورد کرد و او دیگر نتوانست خودرو را تکان بدهد. «ریش» که نیرو‌های انتظامی را در نزدیکی خود می‌دید پیاده به فرار ادامه داد و با ورود به عنف به منازل مردم به پشت بام‌ها گریخت.
 
او به فرار از پشت بام‌های اهالی خیابان وحید ادامه داد تا این که بالاخره در یکی از کوچه‌های فرعی دوباره در محاصره نیرو‌های انتظامی قرار گرفت و وارد یک مغازه خواربارفروشی شد. در این هنگام ستوان دوم قلاسی سلاحش را بیرون کشید و قبل از آن که سارق خطرناک دست به اقدامی بزند، حلقه‌های قانون را بر دستانش گره زد و این گونه بار دیگر پلیس با شلیک ۱۲ گلوله به وحشت آفرینی‌های پژوسوار خطرناک پایان داد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته با تشریح جزئیات بیشتری از اقدامات خطرناک و جرایم سارق معروف به «ریش» به خراسان گفت: در بازرسی از داخل خودروی پژوی سرقتی که سارق با آن جرایم دیگر سرقت را ادامه می‌داد تعداد زیادی قطعات و لوازم خودرو از قبیل: باتری، جک، زاپاس، آچارآلات و ... کشف شد که در همان دقایق اولیه دستگیری ۱۵ نفر از مال‌باختگان لوازم و قطعات خودرو‌های خود را در میان لوازم کشف شده از سارق شناسایی کردند.

سردار محمدکاظم تقوی افزود: کشف پنج گرم شیشه (مواد مخدر صنعتی) و ۲.۵ گرم کریستال در بازرسی از این سارق حرفه ای، بیانگر آن است که وی در امر توزیع مواد مخدر صنعتی نیز نقش دارد. رئیس پلیس با بیان این که متهم مذکور از سوی چندین شعبه بازپرسی و زندان تحت تعقیب بود، خاطرنشان کرد:
 
این متهم خطرناک به هفت سال زندان محکوم شده بود که سه سال آن را تحمل کرده و چهار سال دیگر از مجازات وی باقی مانده بود سردار تقوی با قدردانی از دستورات ویژه مقام قضایی و تلاش نیرو‌های انتظامی تصریح کرد: سرنخ‌هایی از برخی خودرو‌های سرقتی دیگر در این پرونده به دست آمده است که تلاش افسران تجسس با دستورات قاضی پرونده برای ردیابی آن‌ها ادامه دارد.
 
دستگیری سارق با شلیک ۱۲ گلوله
 
منبع: روزنامه خراسان
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv