اهرام ثلاثه را فرازمینی‌ها نساخته‌اند
خطاب به ایلان ماسک:

اهرام ثلاثه را فرازمینی‌ها نساخته‌اند

آیا رییس ۴۹ ساله شرکت‌های اسپیس‌ایکس و تسلا شوخی می‌کرد وقتی در توییتر نوشت «واضح است» این سازه‌ها را که به گفته محققان انسان‌ها ۴۰۰۰ سال قبل ساخته‌اند فرازمینی‌ها ساخته‌اند؟
کد خبر: ۸۳۲۰۹
بازدید : ۵۸۵۳
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
اهرام ثلاثه را فرازمینی‌ها نساخته‌اند
 
ایلان ماسک کارآفرینی که عادت دارد در حساب‌های شخصی و در رسانه‌های اجتماعی حرف‌های عجیب و غریب بزند پس از آن که در توییتر ادعا کرد اهرام را فرازمینی‌ها ساخته‌اند، به دیدار از مصر دعوت شده است. آیا رییس ۴۹ ساله شرکت‌های اسپیس‌ایکس و تسلا شوخی می‌کرد وقتی در توییتر نوشت «واضح است» این سازه‌ها را که به گفته محققان انسان‌ها ۴۰۰۰ سال قبل ساخته‌اند فرازمینی‌ها ساخته‌اند؟

هیچ کس نمی‌داند.

به هر حال بابت همین پیام توییتری که بیش از ۸۰ هزار دفعه ارسال مجدد شده است کارشناسان او را سرزنش کردند و گفتند نباید چنین ادعا‌هایی را به زبان بیاورد یا دچار توهم توطئه شود. این پیام همچنین سبب شد تا رانیا المشاط وزیر همکاری بین‌المللی مصر نیز او را دعوت کند تا خودش حضوری اطلاعات بیشتری به دست آورد.

المشاط در توییتر نوشت: «کار‌های شما را با نهایت تحسین دنبال می‌کنم. از شما و و اسپیس‌ایکس دعوت می‌کنم نوشته‌های مربوط به چگونگی ساختن اهرام را ببینید و گور‌های سازندگان اهرام را وارسی کنید. منتظرتان هستیم آقای ماسک.»

به گزارش بی‌بی‌سی «زاحی حواس» باستان‌شناس و مصرشناس هم در پاسخ به سخنان ماسک ویدیویی منتشر کرد و گفت که چنین ادعایی «توهم محض» است. حواس در این ویدیو که در فیس‌بوک منتشر کرد می‌گوید: «گور‌های سازندگان اهرام را یافتم و همه می‌توانند ببینند که سازندگان اهرام، مصری‌ها بودند نه بردگان. ساختن اهرام در واقع طرحی کشوری بود. رامسس دوم اهل استان شرقی و مصری بود.»

البته گویا ماسک بعداً پذیرفت که شاید فرازمینی‌ها اهرام را نساخته باشند، زیرا نشانی مقاله‌ای در مورد سازندگان اهرام را در توییتر گذاشت و نوشت: «در این مقاله بی‌بی‌سی روایت مختصر و معقولی از چگونگی ساخت اهرام آمده است.»
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین