بازگشت "بلکبری" با اندروید ۵جی

بازگشت "بلکبری" با اندروید ۵جی

مدیریت این نام مشهور حالا به عهده شرکت تگزاسی «آنوارد موبیلیتی» است. این شرکت با اولویت بخشیدن به بهره‌وری و امنیت، مشتریان دولتی و شرکت‌های تجاری را بازار هدف خود قرار داده است.
کد خبر: ۸۴۱۳۴
بازدید : ۶۷۳۷
۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۴
بازگشت
 
تلفن بلک‌بری با سیستم عامل اندروید و قابلیت ۵ جی و صفحه کلید معروف خود، در سال ۲۰۲۱ به اروپا و آمریکای شمالی باز خواهد گشت. بلک‌بری پیش‌تر در سال ۲۰۱۶ توسط تی‌سی‌ال خریداری شد، اما در اوایل سال جاری اعلام کرد که دیگر تلفنی با این عنوان تولید نخواهد کرد.

هر دو شرکت گفتند که «شرکت تی‌سی‌ال کامیونیکیشن از تاریخ ۳۱ آگوست ۲۰۲۰، دیگر تلفن همراه بلک‌بری را عرضه نخواهد کرد.»

مدیریت این نام مشهور حالا به عهده شرکت تگزاسی «آنوارد موبیلیتی» است. این شرکت با اولویت بخشیدن به بهره‌وری و امنیت، مشتریان دولتی و شرکت‌های تجاری را بازار هدف خود قرار داده است.

مدیر آن شرکت گفت: «شرکت‌های تجاری طالب گوشی‌های ۵جی ایمنی هستند که بدون ایجاد دشواری برای کاربر، بهره وری را بالا می‌برد. تلفن‌های هوشمند بلک‌بری معروف به حفظ امنیت، حریم خصوصی و داده‌های کاربر هستند. این فرصتی عالی برای آنوارد موبیلیتی است که گوشی‌های نسل پنجم تلفن همراه را به بازار عرضه کند.»

فرانکلین در گفتگو با رجیستر گفت که آن شرکت طراحی قدیمی بلک‌بری را کنار خواهد گذاشت و به جای آن از صفحه‌کلیدی استفاده خواهد کرد که در این شرکت طراحی شده است. او گفت: «فکر ما فقط این نیست که ایمن‌ترین و پربارترین گوشی را بسازیم، بلکه می‌خواهیم یک گوشی خوب برای استفاده روزمره تولید کنیم.»

فرانکلین افزود «این یعنی دوربین سطح بالا و سایر ویژگی‌هایی که هر روزه از گوشی خود توقع دارید. می‌دانیم که باید در این زمینه‌ها رقابت کنیم. در مورد قیمت هم همین طور.» جان چن، رئیس بلک‌بری، می‌گوید که شرکت «مشتاق است که قابلیت تحرک یک گوشی هوشمند ۵ جی بلک‌بری عرضه کند که صفحه کلید فیزیکی داشته باشد تا استاندارد‌های بالای ما را در ایجاد امنیت و اعتماد به رخ بکشد.»

او گفت: «خیلی خوشحالیم که مشتریان ما با گوشی ۵جی بلک‌بری جدید به سطحی از امنیت و بهره‌وری دست خواهند یافت که دولت و شرکت‌های بزرگ تجربه می‌کنند.» گوشی‌های هوشمند بلک‌بری پس از روز‌های اوج خود، در سال‌های آغازین قرن ۲۱ در رقابت با اپل و گوگل از گردونه خارج شدند.

یک علت آن بود که محیط برنامه‌نویسی تغییر کرد و بسیاری از برنامه‌نویسان ترجیح دادند تحت سیستم‌های اندروید و اپل کار کنند. از این گذشته، بزرگتر شدن صفحات لمسی نمایشگر گوشی‌ها نیاز به صفحه کلید بلک‌بری را منتفی کرد.

این شرکت در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که دیگر گوشی هوشمند خود را تولید نخواهد کرد و به دنبال سپردن آن به شرکت‌های دیگر است.
 
منبع: ایندیپندنت
برچسب ها: بلکبری گوشی 5G 2021
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین