حراج گرانترین سکه در آمریکا

حراج گرانترین سکه در آمریکا

بر طبق اطلاعات موزه سکه‌های آمریکا، ۱۷۵۸ سکه دلاری از این نوع ضرب شده بود و فقط ۱۴۰ سکه از این نوع تا زمان حاضر سالم مانده است.
کد خبر: ۸۴۲۰۶
بازدید : ۵۵۶۵
۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
حراج گرانترین سکه در آمریکا
 
سکه نقره‌ای سال ۱۷۹۴ یکی از اولین سکه‌هایی است که در آمریکا ضرب شد.این سکه در سال ۱۷۹۴ و از جنس نقره ضرب شده که به خاطر کمیاب بودن همیشه، ارزشمندترین سکه‌های ایالات متحده به حساب می‌رفته است. این سکه در سال ۲۰۱۳ به مبلغ ۱۰ میلیون دلار به فروش رفت.

بروس مورلان صاحب کنونی سکه گفت که این سکه قیمتی که به داشتن آن افتخار می‌کنم دارد به فروش می‌رود. چند سکه قدیمی دیگر هم در حراج به فروش خواهد رسید.

بر طبق اطلاعات موزه سکه‌های آمریکا، ۱۷۵۸ سکه دلاری از این نوع ضرب شده بود و فقط ۱۴۰ سکه از این نوع تا زمان حاضر سالم مانده است. اینگونه سکه‌ها برای استفاده عمومی ضرب نشده است و این سکه‌ها برای شخصیت‌های عالیمقام به عنوان سوغاتی ضرب شده بود.

​این سکه نقره‌ای که یکی از اولین دلار‌های نقره‌ای ساخت امریکا محسوب می‌شود تصویر زنی با مو‌هایی مجعد که نشانه آزدای بوده است را نشان می‌دهد.

گفتنی است این نوع سکه‌ها که در حال حاضر تنها ۱۴۰ نمونه از آن‌ها موجود است در سال ۱۷۹۴ به جای سکه‌های رایج هلندی، فرانسوی، اسپانیایی و انگلیسی که در اوایل شکل گیری ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گرفتند، ضرب شده بودند.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین