مستخدم تحصیلکرده، سارق بود

مستخدم تحصیلکرده، سارق بود

تصمیم گرفتم در خانه افراد پولدار به عنوان مستخدم کار کنم و پس از جلب اعتماد آن‌ها همزمان از منازلشان طلا و جواهرات سرقت و پس از فروش آن‌ها را تبدیل به دلار و ارز خارجی می‌کردم.
کد خبر: ۸۴۶۰۷
بازدید : ۱۰۱۱۰
۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
سرقت از خانه‌ها به دست مستخدم تحصیلکرده
 
زن تحصیلکرده وقتی شغلی متناسب با رشته تحصیلی‌اش پیدا نکرد با عنوان مستخدم به خانه افراد ثروتمند می‌رفت و سرقت می‌کرد. اواخر مرداد امسال پرونده‌ای مبنی بر سرقت منزل در کلانتری ۱۰۱ تجریش تشکیل شد و به دستور مقام قضایی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی فرستاده شد.

شاکی درباره این سرقت به کارآگاهان گفت: صبح روز بیست وهفتم مرداد از خانه‌ام در محله قیطریه بیرون رفتم و شب وقتی برگشتم متوجه به هم ریختگی خانه و به سرقت رفتن مقداری طلا و جواهر، یک قاب ساعت مچی برند و لباس‌های مارک‌دارم به ارزش تقریبی ۴ میلیارد ریال شدم.

سرهنگ کارآگاه «سید علی شریفی» رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت: کارآگاهان پس از کسب دستورات قضایی به تحقیقات میدانی در محدوده جرم پرداختند که مشخص شد، زنی به نام سمیرا که به عنوان خدمتکار و نظافتچی پاره وقت در استخدام شاکی بوده ساعت ۲ بعد از ظهر بدون هماهنگی وارد منزل شاکی شده و پس از گذشت حدود ۲۰ دقیقه از منزل خارج شده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: با جمع‌بندی سرنخ‌های کشف شده از محل وقوع جرم برای کارآگاهان محرز شد سرقت توسط سمیرا انجام شده است و متهم بلافاصله پس از سرقت اموال را تبدیل به ارز خارجی کرده و قصد خروج غیر قانونی از کشور را دارد.

سرهنگ شریفی در ادامه گفت: کارآگاهان با پی بردن به نقشه سارق و اینکه قصد فرار از طریق مرز‌های زمینی غربی کشور را دارد، با هماهنگی‌های قانونی و اخذ نیابت قضایی موفق شدند متهم را روز نهم شهریور دستگیر کنند و به پلیس آگاهی تهران انتقال دهند.

سمیرا در بازجویی‌ها ضمن اعتراف به سرقت گفت: من فوق لیسانس حسابداری دارم، اما وقتی شغلی متناسب با مدرک تحصیلم پیدا نکردم و با توجه به اینکه بنا به دلایلی از خانه پدری‌ام طرد شده بودم، تصمیم گرفتم در خانه افراد پولدار به عنوان مستخدم کار کنم و پس از جلب اعتماد آن‌ها همزمان از منازلشان طلا و جواهرات سرقت و پس از فروش آن‌ها را تبدیل به دلار و ارز خارجی می‌کردم.

در ادامه رسیدگی به این پرونده مأموران متوجه شدند خواهر شاکی نیز مدتی قبل شکایتی مبنی بر سرقت ۵۰۰ میلیون تومانی از خانه‌اش در اداره پلیس مطرح کرده است که مشخص شد این زن مدتی نیز در خانه خواهر این شاکی کار می‌کرده که وی در بازجویی‌ها به این سرقت نیز اعتراف کرد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در این رابطه سه مالخر شناسایی شدند و ضمن دستگیری هر سه متهم اموال شاکیان در مخفیگاه آنان شناسایی شد. وی در پایان افزود: هر ۴ متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
 
منبع: روزنامه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه