۵۰۰ نهنگ در استرالیا گیر افتاده‌اند

۵۰۰ نهنگ در استرالیا گیر افتاده‌اند

۲۷۰ نهنگ، حدود ۲۵ نهنگ روز گذشته آزاد شدند، اما مجددا تعدادی به خاطر جزر و مد وارد آب‌های کم عمق شدند و گیرافتادند. این جانوران گونه‌ای دلفین هستند، اما جثه‌ای بزرگ دارند و از این رو با نام نهنگ خوانده می‌شوند.
کد خبر: ۸۴۹۴۹
بازدید : ۹۷۹۳
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
۵۰۰ نهنگ در استرالیا گیر افتاده‌اند
 
در عملیات گسترده نجات نهنگ‌ها، مشخص شد حدود ۴۷۰ در در ساحل جزیره تاسمانی استرالیا گیرافتاده‌اند. این عدد بسیار بیشتر از تخمین اولیه است. این، بیشترین تعداد نهنگی است که تا کنون در این جزیره گیر افتاده‌اند.

در دور تازه عملیات نجات یک گروه ۲۰۰ نفره پیدا شده است که برآورد می‌شود اغلب آن‌ها که مرده‌اند. گروه دوم را یک تیم شناسایی از طریق بالگرد و در ۱۰ کیلومتری گروه اول پیدا کرده است.

روز گذشته امدادگران اعلام کرده بودند ۲۷۰ نهنگی را در ساحل این جزیره جنوبی استرالیا پیدا کرده‌اند که از این تعداد ۹۰ نهنگ مرده بودند.
 
۵۰۰ نهنگ در استرالیا گیر افتاده‌اند
نیرو‌های امدادی در تلاشند تا نهنگ‌های گیر افتاده را خیس و خنک نگه دارند
 
زیست شناسان دریایی در تلاشند تا نهنگ‌هایی که در آب‌های کم‌عمق گیرافتاده‌اند را در یک عملیات پیچیده نجات دهند. مشخص نیست چه چیز نهنگ‌ها را به ساحل کشانده است، اما دانشمندان می‌گویند در میان این گونه از پستاندار آبزی که به "نهنگ‌های خلبان" شهرت دارند، پیوند‌های اجتماعی قوی وجود دارد.

به گفته مقامات از میان گروه اول، یعنی ۲۷۰ نهنگ، حدود ۲۵ نهنگ روز گذشته آزاد شدند، اما مجددا تعدادی به خاطر جزر و مد وارد آب‌های کم عمق شدند و گیرافتادند. این جانوران گونه‌ای دلفین هستند، اما جثه‌ای بزرگ دارند و از این رو با نام نهنگ خوانده می‌شوند.

این گونه می‌تواند تا هفت متر طول و سه تن وزن داشته باشد. آخرین بار سال ۲۰۰۹ در اتفاقی مشابه حدود ۲۰۰ نهنگ در این ساحل گیر افتاده بودند. بزرگترین حادثه گیر افتادن نهنگ‌ها در تاسمانی در سال ۱۹۳۵ رخ داده بود و در آن ۲۹۴ نهنگ گیر افتادند.

آب‌های کم عمق جزیره تاسمانی مکانی است که به طور کلی ۸۰ درصد نهنگ‌های استرالیا در آنجا گیر می‌افتند.
منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین