مرد هندی شکم همسر باردارش را شکافت

مرد هندی شکم همسر باردارش را شکافت

خانواده این زن به رسانه‌های محلی گفته‌اند این مرد دوست داشت همسرش پسر به دنیا بیاورد، اما کشیشی پیش‌بینی کرده بود این زوج صاحب ششمین دخترشان خواهند شد.
کد خبر: ۸۴۹۵۴
بازدید : ۹۵۵۵
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
در هندوستان مردی شکم همسر باردار خود را شکافت و باعث مرگ نوزاد شد. این مرد متهم است که با دست‌افزاری به همسرش حمله کرد، چون می‌خواسته از جنسیت بچه آگاه شود. خانواده این زن به رسانه‌های محلی گفته‌اند این مرد دوست داشت همسرش پسر به دنیا بیاورد، اما کشیشی پیش‌بینی کرده بود این زوج صاحب ششمین دخترشان خواهند شد.

زن باردار را که به بیمارستانی در دهلی رساندند، وضعیتی بحرانی داشت و پزشکان سعی کردند تا زندگی خودش و بچه درون شکمش را نجات دهند.

اما طبق گزارشات نوزاد این زن که پسر بود مرده به دنیا آمد. مشخص نیست این زن که می‌گویند در وضعیت پایدار به سر می‌برد در چه مرحله‌ای از بارداری بوده است. طبق گزارش‌ها این حادثه شب شنبه در منزل این زوج واقع در بخش بوداون در استان اوتار پرادش رخ داده است.

پلیس این مرد را دستگیر کرده است و او ادعا می‌کند که عمداً به همسر خود آسیب نزده است. این مرد طبق گزارش‌ها اعتراف کرده است که داس را به سمت همسرش پرتاب کرده است، اما در مصاحبه با رسانه‌های محلی گفت: قصد نداشته به او آسیب جدی بزند.

پارسال پس از آن که آمار دولت نشان داد از ۲۱۶ کودک به دنیا آمده طی سه ماه در ۱۳۲ روستای ناحیه‌ای در شمال هند، هیچ کدام دختر نبودند؛ تحقیق و تفحصی در مورد احتمال انجام سقط جنین‌های مبتنی بر گزینش جنسیتی به اجرا در آمد.

هندوستان در سال ۱۹۹۴ سقط گزینشی جنین‌های مؤنث را غیرقانونی کرد، اما این کار همچنان در این کشور رایج است، زیرا پدر و مادر‌ها به فرزند پسر به چشم نان‌آور و به دختر به چشم بارمالی می‌نگرند.

طبق آخرین سرشماری جمعیت که در سال ۲۰۱۱ انجام گرفت در هندوستان به ازای هر هزار مرد فقط ۹۴۳ زن وجود دارد.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین