رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل
شایعات داغ درباره آیفون ۱۲ و دیگر محصولات تازه اپل

رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل

کد خبر: ۸۵۶۹۵
بازدید : ۸۱۸۲
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل
 
اپل در حال برگزاری بزرگ‌ترین رویداد سالانه خود است که طی آن تقریباً به طور قطع نه از یک آیفون ۱۲ بلکه از چهار آیفون ۱۲رونمایی خواهد کرد.  با توجه با شایعات گسترده درباره لوازم جانبی و سخت‌افزاری جدید، انتظار می‌رود که در این رویداد مجازی احتمالاً شاهد رونمایی از محصولات دیگری نیز به وسیله این شرکت باشیم.

اپل این رویداد را «سلام، سرعت» نام گذاشته است، و تایید کرده است که این رویداد در ۱۳ اکتبر، ساعت ۱۰ صبح به وقت غرب آمریکا به صورت مجازی از پردیس مرکزی آن در کالیفرنیا برگزار خواهد شد. غیر از این هیچ اطلاعات تأییدشده دیگری در دست نیست. آن چه در ادامه می‌آید گمانه‌زنی‌هایی است درباره آن چه احتمالاً در جریان این رویداد رونمایی خواهد شد.
 
رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل

آیفون‌های جدید
مایه شگفتی خواهد بود اگر این رویداد شاهد عرضه آیفون ۱۲ نباشد. اما به احتمال زیاد درواقع چهار آیفون ۱۲ متفاوت رونمایی خواهد شد: دو اندازه مختلف برای آیفون معمولی و دو اندازه متفاوت برای مدل آیفون پرو. اگر این گونه باشد، شمار مدل‌های آیفون رونمایی‌شده در این رویداد بیشتر از هر رویداد دیگری در گذشته خواهد بود.

با ارائه اندازه‌های مختلف، اپل به خوبی قادر خواهد بود هم کوچک‌ترین و هم بزرگ‌ترین اندازه آی‌فون‌هایی را که در سال‌های اخیر عرضه کرده است، رونمایی کند و ویژگی‌های فناوری جدید را بین این مدل‌های مختلف توزیع کند.

انتظار می‌رود که علاوه بر اندازه‌های جدید، آیفون ۱۲ با بدنه مستطیل‌شکل‌تری عرضه شود که اخیراً در طراحی آی‌پد پرو و آی‌پد ایر استفاده شده است. همچنین انتظار می‌رود که رنگ‌های آن‌ها دقیقاً مانند مدل ایر جدید باشد. رنگ‌هایی مانند آبی نیز ممکن است ارائه شود.

این آیفون‌ها مطمئناً یک پردازنده سریع‌تر خواهند داشت. اخیراً، آی‌پد ایر با تراشه جدید A ۱۴ Bionic به روز شد، و بیش از ۲۰ درصد سریع‌تر از نسخه قبلی بود؛ بنابراین تقریباً می‌توان مطمئن بود که آیفون نیز به‌روزسانی مشابهی خواهد داشت.

همچنین انتظار می‌رود آیفون ۱۲ دارای حسگر نوری لایه دار باشد تا بتواند فاصله را با دقت بیشتری تخمین بزند. این ویژگی دیگری است که از آی‌پد گرفته شده است.

همچنین سرنخی از ویژگی‌های آیفون جدید در نام این رویداد یعنی «سلام، سرعت» وجود دارد. این احتمالاً هم به آن تراشه سریع‌تر و هم به اتصال ۵ G اشاره دارد که برای اولین بار به آیفون اضافه خواهد شد. البته این ممکن است به معنای موارد دیگر نیز باشد.

مشخص نیست که چگونه این ویژگی‌ها و سایر ویژگی‌هایی که هنوز درز نکرده‌اند، در چهار آیفون مختلف توزیع شده‌اند. در سال‌های اخیر، اپل با طراحی خارجی متفاوت و ویژگی‌های اضافی مانند حسگر‌های دوربین، مدل‌های پرو را از آیفون‌های معمولی متمایز کرده است و احتمالاً امسال نیز همین اتفاق رخ خواهد داد.

اپل پیش از این مجبور شده بود تا عرضه آیفون ۱۲ را به تأخیر بیندازد. انتظار این بود که این رویداد اواسط سپتامبر برگزار شود، اما این شرکت در تابستان اعلام کرد که این رویداد احتمالاً به خاطر قرنطینه ناشی از کرونا چند هفته عقب می‌افتد.
 
اگر اپل از برنامه معمول خود پیروی کند، آیفون جدید در این رویداد رونمایی خواهد شد و سپس جمعه بعد که می‌شود ۲۳ اکتبر عرضه آن در فرشگاه‌ها آغاز خواهد شد. البته این احتمال هم هست که اپل تصمیم بگیرد که مانند آیفون ۸ و آیفون ایکس، عرضه آیفون‌های جدید را نیز کمی با تاخیر انجام دهد.

گمانه‌زنی: اپل صریحاً نگفته است که این رویداد مخصوص آیفون است، اما اگر آیفون جدید در این رویداد رونمایی نشود، یک فاجعه خواهد بود.
 
رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل
سخت‌افزار صوتی جدید
مدت‌هاست که شایعه شده است که اپل روی انواع محصولات مختلف صوتی کار می‌کند. شایعات سخن از یک نسخه هدفون ایرپادز جدید می‌زند، با همان نظام هوشمند، اما طراحی‌ای که در بالای سر قرار می‌گیرد؛ و نیز شایعه این است که یک نسخه ارزان‌تر و کوچک‌تر هوم‌پاد رونمایی خواهد شد.

اپل در حال حاضر هدفون‌های خود را با نام تجاری بیتس تولید می‌کند، و در حال حاضر برای تأمین انرژی آن‌ها از ایرپادز تراشه‌هایی را در آن‌ها تعبیه کرده است؛ بنابراین ترکیب این دو ویژگی در محصولی که شایعه شده چیزی شبیه به استودیوی ایرپادز باشد، تقریباً طبیعی خواهد بود.

به همین ترتیب، اپل در حال حاضر نسخه بزرگ‌تری از هوم‌پاد را تولید می‌کند، اما گفته می‌شود که در فروش مشکل داشته است که بخشی از آن به دلیل قیمت بالاتر آن در مقایسه با بلندگو‌های هوشمند شرکت‌هایی مانند آمازون و گوگل است. یک نسخه کوچک‌تر می‌تواند به رفع این نگرانی کمک کند و ممکن است برای جذب مردم به اکوسیستم بلندگوی هوشمند اپل مؤثر باشد.

این شایعات در این هفته با خبری دامن زده شد که مطابق آن اپل محصولات صوتی شرکت‌های ثالث را، از بلندگو‌های ساخته شده توسط Sonos گرفته تا هدفون‌های Bose، از فروشگاه‌های خود خارج کرده است. این ممکن است به سادگی یک حرکت کاملاً غیرمرتبط باشد، اما گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که این اقدام می‌تواند تدبیری باشد برای گشودن راه برای سخت‌افزار صوتی جدید.

علاوه بر این، اپل تقریباً به طور قطع گوشی را از جعبه آیفون ۱۲ جدید خارج می‌کند. احتمالاً قصد اپل از این کار ترغیب مردم به ارتقا با هدفون‌های بی‌سیم باشد.

اما شایعات اخیر همچنین حاکی از آن است که اپل می‌تواند تا یک رویداد دیگر در ماه نوامبر صبر کند و حداقل برخی از این محصولات را در رویداد دوم در نوامبر رونمایی کند. بنابراین، محصولات صوتی حتی اگر در رویداد آیفون رونمایی نشوند، خیلی زود از راه خواهند رسید.

گمانه‌زنی: به نظر می‌رسد که محصولات صوتی جدیدی رونمایی خواهند شد، اما ممکن است اپل این کار را در ماه نوامبر انجام دهد، نه در رویداد آیفون.

ایرتگ
مدت‌هاست شایعه می‌شود، گرچه تاکنون اثری از آن به چشم نخورده است، این که اپل مشغول کار بر روی محصول با تراشه ساده‌ای است که می‌توان آن را به اشیا مهم مانند دسته کلید اضافه کرد، و بعد به راحتی بتوان آن با تلفن ردیابی کرد. این چیزی مشابه عملکرد ارائه شده توسط تایل خواهد بود. این ابزار‌ها می‌توانند گزینه‌ای برای ایجاد صدا و همچنین ردیابی توسط آیفون داشته باشند.

اپل در حال حاضر برنامه «فایند مای» را دارد که برای این کار بسیار مناسب است و دستگاه‌های اخیر آن یک تراشه یو-وان را شامل می‌شود که می‌تواند اشیا را دقیقاً مکان‌یابی کند. این عملکرد هنوز تا حد زیادی مورد استفاده قرار نگرفته است. اگر این تحولات را در پرتو شایعات همیشگی مربوط به توسعه ایرتگ بررسی کنیم، انکار این که چنین محصولی باید در راه باشد، تقریباً غیرممکن می‌شود.

بسیار منطقی است که اپل آن‌ها را در کنار آیفون رونمایی کند، زیرا احتمالاً جزء لوازم جانبی آیفون خواهند بود.

گمانه‌زنی: اگر دودی هست، حتماً آتشی هم هست. ایرتگ مطمئناً در راه است. با این حال، برای همه دیگر رویداد‌های اخیر اپل نیز می‌شد، همین حرف را زد.

امکانات و قابلیت‌های جدید شارژ بی‌سیم
دایره‌هایی که زمینه اصلی طراحی دعوتنامه رویداد اپل است، برای ما از جهت دیگری آشنایی دارد: این دایره‌ها کمی شبیه جعبه‌های شارژی هستند که از زمانی که اپل شارژ بی‌سیم با آیفون ۸ و ایکس را معرفی کرده است، رایج شده است.


لیزر‌های سنجش آلودگی هوا در آیفون‌های آینده
شایعاتی وجود دارد مبنی بر این که اپل در حال کار روی قابلیت شارژ بی‌سیم سریع‌تر یا قوی‌تراست. اگر این‌ها با آیفون ۱۲ رونمایی شوند، اپل می‌تواند نوعی شارژر بی‌سیم برای آیفون جدید ارائه دهد.

اپل قبلاً از شارژر بی‌سیم خبر داده بود. اما ایرپاور که قرار بود آیفون، اپل واچ و ایرپادز را فقط با قرار دادن آن‌ها در بالای یک لوح بزرگ شارژ کند، هرگز به بازار عرضه نشد. شوخی‌وار شایعاتی مطرح شد که حاکی از آن بود که اپل قادر نیست این فناوری را به طور ایمن و قابل‌اعتمادی توسعه دهد.

گمانه‌زنی: اگر قرار باشد این فناوری عرضه شود، رونمایی آن مطمئناً در این رویداد خواهد بود.
 
رونمایی مجازی از محصولات جدید اپل
کامپیوتر مک با تراشه اپل
‌می‌دانیم که کامپیوتر مک با تراشه اپل در راه است، زیرا اپل این را اعلام کرده است. در رویداد کنفرانس جهانی برنامه‌نویسان در ماه ژوئن امسال، اپل برای خود مهلتی تعیین کرد که تا پایان سال «تراشه اپل» را رونمایی کند و آن را جایگزین تراشه‌های اینتل در محصولات خود نظیر آیفون و آیپد نماید.

این مهلت به سرعت در حال نزدیک شدن است و بنابراین ممکن است در این مراسم اشاره‌ای به مک با تراشه اپل بشود. اما اپل همچنین ممکن است ترجیح دهد زمان بیشتری به آن اختصاص دهد و آن را در همان رویداد نوامبر رونمایی کند، تا این‌گونه آن رونمایی تحت‌الشعاع رونمایی آیفون قرار نگیرد.

هنوز نمی‌دانیم که کامپیوتر مک چگونه خواهد بود. این می‌تواند یک نسخه به‌روز شده از رایانه موجود مانند مک‌بوک‌پرو باشد، یا ممکن است اپل از این فرصت برای انتشار طرحی کاملاً جدید یا احیای یک طرح قدیمی مانند مک‌بوک که اکنون تولیدش متوقف شده است، استفاده کند.

همچنین نمی‌دانیم که دقیقاً چه چیزی رونمایی خواهد شد. در حالی که شماری رایانه دارای MacOS با تراشه اپل پیشاپیش برای برخی برنامه‌نویسان ارسال شده است، آن‌ها تحت توافق‌نامه‌های محرمانه‌ای هستند و محصول نهایی را به کسی نشان نمی‌دهند؛ بنابراین عملکرد دقیق، سرعت و کارایی آن رایانه‌ها هنوز بیشتر یک راز است.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین