تهران منتظر زلزله باشد؟
چرا زلزله قزوین در پایتخت احساس شد؟

تهران منتظر زلزله باشد؟

علت زلزله گسل‌های تهران نبوده اند بلکه گسل‌های کوشک و آوج بوده که از توان بالایی برخوردار هستند و آخرین بار در تیرماه ۸۱ لرزش گسل آوج سبب زلزله‌ای ۶.۵ ریشتری شد که در اثر آن ۲۵۰ تن جان خود را از دست دادند.
کد خبر: ۸۶۲۳۵
بازدید : ۵۲۴۳
۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۷
تهران منتظر زلزله باشد؟
 
هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: علت زلزله عصر امروز که در غرب استان تهران احساس شد گسل‌های تهران نبوده اند بلکه گسل‌های کوشک و آوج بوده که از توان بالایی برخوردار هستند

امیر ساعدی داریان درباره زلزله بعد از ظهر امروز در حوالی آوج گفت: این زلزله به بزرگی ۵.۴ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، مرز استان‌های قزوین و همدان در حوالی آوج را لرزاند که در ۲۵ کیلومتری آوج (قزوین)، ۲۹ کیلومتری آبگرم (قزوین) و ۳۰ کیلومتری دمق (همدان) بوده است.

وی ادامه داد: این زلزله در تهران هم احساس شده است، اما نکته مهم آن است که علت زلزله گسل‌های تهران نبوده اند بلکه گسل‌های کوشک و آوج بوده که از توان بالایی برخوردار هستند و آخرین بار در تیرماه ۸۱ لرزش گسل آوج سبب زلزله‌ای ۶.۵ ریشتری شد که در اثر آن ۲۵۰ تن جان خود را از دست دادند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: این زلزله به استان تهران ارتباطی ندارد و تهران جزو استان‌های درگیر با زلزله امروز نیست و تنها استان‌های زنجان، همدان و قزوین را درگیر می‌کند. ساعدی اضافه کرد: زلزله‌ای که رخ داد زلزله اصلی بود و پس از آن دو زلزله ۳ و دو نیم ریشتری که پس لرزه‌های زلزله اصلی بودند نیز رخ داد.

به گفته این زلزله شناس به دلیل عمق این زلزله در بخش‌هایی از تهران این زلزله احساس شده و بیشتر کسانی آن را احساس کرده اند که در ساختمان‌های چند طیفه بودند و افرادی که در طیقه اول بودند یا در حال تردد این زلزله را احساس نکرده اند.

وی تاکید کرد:‌این زلزله تا کنون خسارت جدی به بار نیاورده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین