بارندگی‌های پاییز ناچیز است

بارندگی‌های پاییز ناچیز است

در دی ماه وضعیت بارش‌ها برای نیمه شمالی کشور نرمال و بالاتر از نرمال، در مناطق جنوب و غرب کشور نرمال و کمتر از نرمال خواهد بود.
کد خبر: ۸۶۴۲۸
بازدید : ۶۷۱۵
۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۸
بارندگی‌های پاییز ناچیز است
 
وضعیت بارش‌های کشور در ماه‌های آبان، آذر و دی براساس پیش‌بینی موسسه تحقیقات آب در برخی مناطق ناچیز است. موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده که براساس نتایج خروجی پیش‌بینی آب و هوا، متوسط بارش در آبان ماه در بیشتر نواحی کشور کمتر از نرمال خواهد بود. در آذرماه احتمال وقوع بارش در بیشتر مناطق کشور کمتر از نرمال یا نرمال پیش‌بینی می‌شود.

در دی ماه وضعیت بارش‌ها برای نیمه شمالی کشور نرمال و بالاتر از نرمال، در مناطق جنوب و غرب کشور نرمال و کمتر از نرمال خواهد بود.
 
در آبان ماه وضعیت بارش در بیشتر نواحی کشور کمتر از نرمال است به‌طوری که احتمال وقوع وضعیت بارش کمتر از نرمال در این مناطق عمدتا بین ۳۳ تا ۷۵ درصد و در برخی مناطق بیشتر از ۷۵درصد است. همچنین در این ماه وقوع بارش‌های نرمال با احتمال ۵۰ تا ۷۵ درصد در برخی از مناطق شمال و شمال‌غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.
 
در آذرماه وقوع بارش کمتر از نرمال با احتمال وقوع بین ۵۰ تا ۷۵ درصد در بیشتر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود. در این ماه وقوع بارش‌های نرمال با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۵۰ درصد در برخی مناطق مرکزی، شرق و جنوب کشور وجود دارد.
 
در دی ماه مناطق واقع در نیمه شمالی کشور دارای بارش بالاتر از نرمال با احتمال وقوع بین ۳۳ تا ۷۵ درصد و در برخی مناطق بیشتر از ۷۵‌درصد خواهد بود.
 
همچنین در این ماه وقوع بارش نرمال و کمتر از نرمال برای مناطق واقع در نیمه جنوب و غرب کشور با احتمال بین ۳۳ تا ۷۵ درصد پیش‌بینی می‌شود. اختلاف بارش از میانگین بلندمدت در این ماه درمناطق جنوبی، مرکز و شرق بین (۱۰- تا ۱۰+) میلی‌متر و در مناطق شمالی و نوار غربی کشور بین (۱۰+ تا ۵۰-) میلی‌متر و در برخی مناطق کمتر از (۵۰-) میلی‌متر پیش‌بینی شده است.
 
اختلاف بارش در آذرماه از میانگین بلندمدت در شرق، مرکز و بیشتر مناطق شمال کشور بین (۱۰- تا ۱۰+) میلی‌متر و در جنوب، جنوب غربی ودر برخی از مناطق شمالی کشور بین (۱۰- تا ۷۵-) میلی‌متر خواهد بود. همچنین اختلاف بارش در دی ماه از میانگین بلندمدت در بیشتر مناطق کشور بین (۱۰- تا ۱۰+) میلی‌متر خواهد بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین