تصاویر/ بخش مراقبت‌های ویژه کودکان مبتلا کرونا

تصاویر/ بخش مراقبت‌های ویژه کودکان مبتلا کرونا

متاسفانه واقعیت چیز دیگری است و شاهد مرگ ومیر حدود ٢٠ درصد از این کودکانی هستیم که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند و در این بین کودکان بدون هیچ گونه بیماری زمینه‌ای هم مشاهده می‌شوند.
کد خبر: ۸۶۴۶۸
بازدید : ۹۷۷۶
۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۸
بخش مراقبت‌های ویژه کووید کودکان مرکز آموزشی درمانی نمازی شیراز از اسفند ماه ۱۳۹۸ به عنوان تنها بخش مراقبت‌های ویژه کووید کودکان در استان فارس تا آبان ماه ۱۳۹۹ به حدود ۱۲۱ کودک مبتلا به کووید خدمات تخصصی و فوق تخصصی آی سی یو ارائه داده است.

دکتر اسلام شرفا فلوشیپ و متخصص مراقبت‌های ویژه کودکان گفت: تشخیص این کودکان بر اساس تست پی سی آر و یافته‌های تصویربرداری و آزمایشگاهی بوده است و محدوده سنی یک ماه تا ۱۸ سال را در بر می‌گیرد.

دکتر اسلام شرفا در ادامه گفت: از ابتدا شاهد انتشار شایعاتی مبنی بر عدم ابتلای کودکان به بیماری کووید در سطح جامعه بودیم و یا اینکه ابتلاء این کودکان را فقط مختص کودکان دارای بیماری زمینه‌ای می‌پنداشتند که متاسفانه واقعیت چیز دیگری است و شاهد مرگ ومیر حدود ٢٠ درصد از این کودکانی هستیم که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند و در این بین کودکان بدون هیچ گونه بیماری زمینه‌ای هم مشاهده می‌شوند.
 
همچنین تعدادی از این کودکان پس از ترخیص با عوارض طولانی مدت قلبی و مغزی مواجه می‌شوند؛ لذا از خانواده‌ها تقاضا داریم بیشتر مراقب کودکان باشند. از بوسیدن و قرار دادن کودکان در جمع خودداری کنند و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از این عزیزان بیشتر محافظت کنند:
 
 
عکس:محمدرضا فربود
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین