تولید پوست الکترونیکی با قابلیت رصد ضربان قلب

تولید پوست الکترونیکی با قابلیت رصد ضربان قلب

می‌توان آن را مانند یک ساعت روی مچ دست بست یا به شکل گردنبند استفاده کرد. به گفته محققان این طرح اولیه به توسعه گجت‌های پوشیدنی کمک می‌کند که در حقیقت پوست‌هایی فناورانه با قابلیت جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک هستند.
کد خبر: ۸۶۷۲۱
بازدید : ۹۰۲۴
۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۹
تولید پوست الکترونیکی با قابلیت رصد ضربان قلب
 
محققان یک گجت پوشیدنی الکترونیکی با قابلیت بازیافت ابداع کرده‌اند که مانند پوست انعطاف‌پذیر است و می‌تواند ضربان قلب و تعداد گام‌های فرد را ردیابی کند. محققان یک جایگزین مناسب برای دستگاه‌های پوشیدنی ابداع کرده‌اند که به شکل یک پوست الکترونیکی با قابلیت خود ترمیم‌شوندگی است و می‌تواند ضربان قلب و تعداد گام‌های فرد را رصد کند.
 
علاوه بر آن این دستگاه به حفظ محیط‌زیست کمک می‌کند. به گفته محققان دانشگاه کلرادو بولدر آمریکا این دستگاه کاملا قابل بازیافت است. در دل این دستگاه سیم‌های فلزی مایع بین دو لایه پلیمر انعطاف‌پذیر قرار دارند و ابزار مذکور مانند یک صفحه مدار انعطاف‌پذیر عمل می‌کند.
 
همچنین این دستگاه درصورت آسیب یا پاره شدن، طی ۱۳ دقیقه خود را ترمیم می‌کند. این گجت پوشیدنی شبیه پوست است و می‌توان از آن برای اندازه‌گیری دمای بدن استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را طوری شکل داد که در قسمت‌های مختلف بدن قرار گیرد.
 
جیان لیانگ شیائو از دانشگاه کلرادوبولدر درباره این دستگاه می‌گوید: می‌توان آن را مانند یک ساعت روی مچ دست بست یا به شکل گردنبند استفاده کرد. به گفته محققان این طرح اولیه به توسعه گجت‌های پوشیدنی کمک می‌کند که در حقیقت پوست‌هایی فناورانه با قابلیت جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین